Forum Klubu ROVERki.pl :: zasadnośc jazdy w tunelu aerodynamicznym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
zasadnośc jazdy w tunelu aerodynamicznym
Autor Wiadomość
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 27, 2016 18:27   

MD napisał/a:
sknerko, to o "nie pasowaniu". Skoro oszczędności są tak niewielkie, że mityczne, to i różnica w przyspieszeniu nie jest zatrważająca, wręcz pomijalna na równi z ilością benzyny w baku
Widzisz jak będziesz więcej kilometrów robił za kółkiem to się zorientujesz że niestety ale w tym wypadku nie masz racji. Pomijam już fakt że do extremalnych testów przyspieszeń i prędkości używa się specjalnych aut robiących tunel bo opór aerodynamiczny jest podstawowym czynnikiem zmniejszającym osiągi ale jadąc za tirem jak wchodzisz w tunel to czujesz zmianę oporu powietrza. Jadąc na oszczędność musiałbyś jechać tak blisko że wtedy jest to niebezpieczne a przyspieszając do wyprzedzania musisz dojechać blisko by skrócić manewr dlatego możesz wykorzystać tunel. Oj kiedyś powinieneś przejechać się na trasie moim Landkiem z klimą przy 30stC może ogarnąłbyś o czym piszę.
MD napisał/a:
Czy jeżeli będę mieć turboklekota i napiszę, że wycinam katalizator, to oskarżysz mnie o deprawowanie ludzi i nakłanianie do łamania prawa dotyczącego ochrony środowiska? Nie popadajmy w paranoję.
No właśnie popadasz w paranoje wycięcie kata nie powoduje zagrożenia na jezdni dla ciebie ani dla innych a takiego ślimaka za tirem nie wyprzedzę słabym autem bo nie bardzo jest się gdzie schować i muszę albo ślimaczyć się za nim albo wypruć flaki z auta i wyprzedzać 2 albo i trzy auta, to miedzy innymi powoduje korki.
MD napisał/a:
Ta dyskusja, poza kilkoma krótkimi postami, nie ma żadnego sensu i w kółko piszemy to samo. Dlatego podziękuję, postoję.
Tak, bo napisałeś bzdurę, nie masz argumentów żeby ją uzasadnić sensownie, i idziesz w zaparte. Ale to ja się spinam tak?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 27, 2016 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 27, 2016 18:53   

sknerko, ;|

https://www.youtube.com/watch?v=DNHZPBsWTgU
Nie mówię, że tak robię, ale choćby tu coś masz. Po prostu odpuść, to do niczego nie prowadzi.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 27, 2016 19:19   

MD chłopcze widziałem ten film rok temu, zacytuję autora bo ty patrzysz tak żeby nie widzieć "Moja próba hard ecodrivingu którą wykonałem w Toyocie GT86. Oczywiście taki styl jazdy nadaje się jedynie do bicia rekordów w spalaniu i na dłuższą metę trudno go wykorzystać na drodze." i pierwsza klatka filmu "UWAGA materiał będący eksperymentem pokazujący jak uzyskać minimalne zużycie paliwa w przypadku głębokiej rezerwy na autostradzie" mało tego zauważ odległość od ciężarówki jest mniej więcej na długość auta a na autostradzie bezpieczna odległość to tzw. 3s. jak nie wiesz co to to poszukaj googlem. Piszę ci o tym od początku że oszczędzać paliwo tak się da bo sam to sprawdziłem ale inne aspekty dyskwalifikują to w 100%. Powiem ci, że jak 8 lat temu kupiłem 75 to też pojechałem sobie hardcorem i jechałem tak że komp pokazywał 0,0l w baku a auto jechało i miałem kilka kilometrów do stacji zatankowałem na stacji i weszło mi 65l paliwa czyli jechałem na tym co mieści się w koszu pompy, sprężałem się wtedy tak że nawet nawiewy wyłączyłem. Ja chłopie umiem tak jechać jak on bo mnie 20 lat temu tego ktoś nauczył dlatego próbuję ci wytłumaczyć że to co napisałeś nie jest dobrym pomysłem, żeby nie nazywać tego mitem. Jak będziesz się może kiedyś uczył ecodrivingu to też się dowiesz jak wyprzedzać wykorzystując tunel.
Ja mogę odpuścić, a nawet odpuściłem dawno, chodzi mi o to żebyś dalej tych bzdur nie powielał bo jeszcze ktoś uwierzy a ja potem dostanę wścieklizny jadąc z pracy do domu za takim. Wystarczy że tirmeni mają się za "miszczów" nie dalej jak wczoraj jeden postanowił mnie wepchnąć w innego tira na autostradzie bo chyba jak ty jechał w "tunelu"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 27, 2016 19:40   

MD... :zz:

A tak serio MD to myślę, że od początku chodziło o to, że zysk z mniejszego spalania (pomijam fakt 'sprawdzania' wg kompa) nie zrekompensuje Ci szkód jakie to może spowodować. Czy to wybita szyba - ok masz ubezpieczenie, ale nie obejmuje ono odprysków na lakierze czy potrzaskanych lamp.

Druga sprawa odległość na jaką trzeba jechać. Wiem, że tiry są załadowane itp itd.... Ale hamulców wiele gorszych od 75 nie mają (jeżeli w ogóle).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 28, 2016 08:31   

_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lip 28, 2016 09:34   

longer86, :hahaha:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Komfort jazdy
Cityman Offtopic 2 Pią Mar 14, 2008 22:51
Gość
Brak nowych postów Nauka jazdy THE BEST!!:)
novy24 Offtopic 4 Czw Sie 02, 2007 23:52
Tacowski
Brak nowych postów Kultura jazdy w Polsce
qrpkk Offtopic 20 Pon Maj 07, 2012 14:49
maniaq
Brak nowych postów Nasze zimowe jazdy
Mayson Offtopic 22 Nie Gru 20, 2009 09:52
Mayson
Brak nowych postów Prawo jazdy kat. A oraz B+E
Kto z Warszawiaków chciałby robić w tym roku?
maciej Offtopic 11 Czw Kwi 09, 2009 16:15
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink