Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] TOAF błąd 9A mądrzy ludzie pomóżcie!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] TOAF błąd 9A mądrzy ludzie pomóżcie!!
Autor Wiadomość
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



  Wysłany: Pon Sie 01, 2016 18:20   [MG ZT] TOAF błąd 9A mądrzy ludzie pomóżcie!!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2005

Witam!!pozdrawiam wszystkich posiadaczy Roverków i MG ,to mój pierwszy post zawsze wolałem czytać mądre rzeczy ale niestety kłopot się pojawił -2 tygodnie temu w Gdańsku była ulewa i moje autko MG ZT 1.8 turbo woda polubiła . Autko zapakowałem do garażu rozebrałem wnętrze wysuszyłem dokładnie ,wyczyściłem masy .Po tych czynnościach maszyna odpaliła ,pojawiły się kierunkowskazy ale niestety zniknął centralny zamek i sterowanie szyb z lewych drzwi . Kiedy kluczyk jest nie przekręcony guzik od otwierania i zamykania centrala pomiędzy fotelami milczy po przekręceniu zapłonu słychać ,,dygnięcie,, centrala i drzwi można zablokować guzikiem i otworzyć bagażnik , natomiast z ,,pilota,, ani otworzyć ani zamknąć . po podłączeniu TOAFA wyskoczył błąd w BCU numer 9A-magistrala szyb uszkodzona. Dodam że trzy pozostałe szyby z indywidualnych klawiszy śmigają bez problemu .Przemieliłem wszystkie posty odnośnie centrala i szyb i nie doszedłem do niczego .Dodam że sprawdziłem bezpieczniki -są ok oraz testowałem centralni i 4 szyby TOAFEM i po przez program wszystko działa . tak więc po woli zapędziłem się w kozi róg-POMÓŻCIE MĄDRZY LUDZIE!!!!!!!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 01, 2016 18:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 01, 2016 21:50   

wyczyść wtyczkę od BCU, pewnie też leżał w wodzie, a to on steruje zamkami i szybami.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



Wysłany: Pon Sie 01, 2016 22:00   

Niestety lub stety BCU było suche jak pieprz ,kolejna dziwna sprawa sprawdzając piloty poprzez TOAF wszystko jest ok program je widzi ,są zapisane ale nie działają ,orientujecie się jaki kolor ma kabel magistralowy i w który pin wchodzi do BCU .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 01, 2016 22:12   

Pobierz rave i schemat prawdę Ci powie... Moze zainteresuj sie panelem szyb...

Co do pilota... Moze bateria wymaga wymiany;)
_________________
75 Red Edition
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pon Sie 01, 2016 22:22   

Wojciech76 napisał/a:
zniknął centralny zamek i sterowanie szyb z lewych drzwi
sprawdz wiec całą "centrale" w drzwiach do sterowania szybami.
jej odłączenie powoduje własnie bład A9, wiec jesli gdzies nie ma styku to bład będize się pojawiał.
Wojciech76 napisał/a:
, natomiast z ,,pilota,, ani otworzyć ani zamknąć

sprawdzałeś odbiornik fal pilota ? ten pod lewarkiem ręcznego ? lubi sie popsuc włąsnie od wilgoci.
Wojciech76 napisał/a:
orientujecie się jaki kolor ma kabel magistralowy i w który pin wchodzi do BCU .

maistrala działa skoro TOAF się połączyl z BCU, tam nie szukaj problemu.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



Wysłany: Wto Sie 02, 2016 07:17   

Dzięki za podpowiedzi, podmieniałem panel sterowania szybami i w drugim podmienionym nie reagowało nic ,łącznie z lusterkami ,podpowiedzcie czy muszę go dokodować do reszty?

[ Dodano: Wto Sie 02, 2016 07:17 ]
Odbiornik fal pilota umiejscowiony jest w ,,pudełku,, z przełącznikami zamykania i awaryjnych ,czy jest osobny moduł w pobliżu centralki SRS?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 02, 2016 09:14   

Odbiornik pilota w poliftach jest za zegarami.

Modułu szyb nie trzeba kodować wiec jak nie działa to tym bardziej masz cos z kablami
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 02, 2016 11:20   

Skoro przy BCU było i jest sucho, sprawdziłbym połączeń poupychanych w dolnej części konsoli środkowej. Najlepiej wszystko wyjąć i dokładnie obejrzeć, czy tam się coś złego nie stało. W RAVE dokładnie będzie opisane, w których wtyczkach i które piny do czego służą.

Co do samego sterowania szyb i lusterek z panelu w drzwiach kierowcy. Sprawdziłeś bezpieczniki (4 i 11 nad nogami pasożyta) i punkty masowe pod dolną osłoną przedniego lewego słupka (bodaj za to odpowiadał drugi punkt od góry)?
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



Wysłany: Wto Sie 02, 2016 19:54   

Witam dzięki za sugestie ,dłubałem , dłubałem, dłubałem i wydłubałem moduł radiowy ,który w polifcie schowany jest za ,,szafą,, ,płyta główna jest zaśniedziała i widać zimne luty ,przelutowałem płytkę ale również zamówiłem z alledrogo moduł o takim samym numerze .10 pln. to nie majątek więc w czwartek dalsza zabawa . Mam jedną myśl a więc ostatnie otwarcie furki po awarii odbyło się kluczem więc może jest zależność pomiędzy nie rozblokowanym alarmem a brakiem chęci działania szyb . Co o tym sądzicie ?!
 
 
keda 



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 208



Wysłany: Wto Sie 02, 2016 21:16   

Mam ten sam problem od roku, "magistrala sterowania szyb uszkodzona". Kupiłem panel otwierania szyb od strony kierowcy i dalej UJ.

Nie otworzy się z guzika nic, ale w TOAF oczywiście szyby się otwierają...
 
 
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



Wysłany: Wto Sie 02, 2016 21:34   

Czyli tajemnica Poliszynela , a jak kolego w twoim roverku działa central z pilota ?
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sro Sie 03, 2016 13:53   

keda napisał/a:

Nie otworzy się z guzika nic, ale w TOAF oczywiście szyby się otwierają...

Szukaj przerw w kablach. Sprawdz bezpieczniki. Punkty masowe.
Skoro BCU potrafi otworzyc to gdzies jest problem z brakiem prądu w panelu otwierania szyb.

Wojciech76 napisał/a:
Mam jedną myśl a więc ostatnie otwarcie furki po awarii odbyło się kluczem więc może jest zależność pomiędzy nie rozblokowanym alarmem a brakiem chęci działania szyb

Na chłopski rozum.. to jedno z drugim nie ma nic wspolnego.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
Wojciech76 



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 10



Wysłany: Nie Sie 07, 2016 14:19   

Dzięki za wsparcie ale w weekend ,,decha,, wyleci z auta bo delikatnie rzecz ujmując jestem poirytowany :cry: , jutro przyjdzie moduł radiowy i zobaczymy czy central ruszy .

[ Dodano: Sro Sie 03, 2016 16:17 ]
Odnośnie panelu otwierania szyb to podmieniłem na drugi a efektem tego było to że manipulator od lusterek również nie działał , w moim chociaż lusterka hulają .

[ Dodano: Czw Sie 04, 2016 20:12 ]
Odbiornik przyszedł ,oczywiście po zamontowaniu CISZA, decha wyleciała ,szkielet zdemontowany ,i z mierniczkiem lecę kabel po kablu ,choć wcale nie wierzę żeby tutaj był pies pogrzebany ,lecę z kolorami od sterownika szyb do BCU ,szukam przerw ...... :cry:

[ Dodano: Nie Sie 07, 2016 14:19 ]
Witam ,niestety pełna klapa , mogli byście polecić jakiegoś dobrego szamana w Gdańsku lub okolicach ?!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [R75/ZT] - TOAF Diagnostic Tool
Temat dotyczący programu TOAF, narzędzia diagnostycznego dla samochodów marki Rover 75/MG ZT
MaReK Rover serii 75, MG ZT 1938 Pią Kwi 05, 2024 13:58
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Tempomat - błąd Toaf
uroczya Rover serii 75, MG ZT 49 Sob Maj 07, 2016 16:31
uroczya
Brak nowych postów [R75] Zgasł silnik błąd Toaf
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Mar 01, 2018 06:24
karol77787
Brak nowych postów [R75] Błąd poduszki - brak komunikacji TOAF
qwe12318 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Mar 26, 2019 07:47
MaReK
Brak nowych postów [R75]TOAF
grota10 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sie 09, 2023 20:16
marcin.misek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink