Forum Klubu ROVERki.pl :: [75] Mokra kanapa tylna, pomocy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75] Mokra kanapa tylna, pomocy!
Autor Wiadomość
Seba22 



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 7



  Wysłany: Nie Paź 09, 2016 19:25   [75] Mokra kanapa tylna, pomocy!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam serdeczne, moim autem Rover 75 jeżdżę już ponad miesiąc. Widziałem że te modele mają problem z wodoszczelnością, dlatego regularnie sprawdzałem bagażnik i dywaniki jednak te miejsca są 100 procent suche. Co się jednak okazało, wioząc dzisiaj pasażera z tyłu, powiedział że siedzenie jest całe mokre. Pojechałem zaparkować auto i zbadać sytuację i kanapa jest mocno wilgotna, jak się włoży rękę w dziurę między oparciem a siedzeniem. Po obydwu stronach równomiernie na całej długości kanapy. Szukając przyczyny, szukałem najbardziej mokrego miejsca i odkryłem jedną rzecz, że bardzo mokre miejsce jest już wysoko przy tylniej szybie. Co ciekawe druga strona w tym samym miejscu jest zupełnie sucha! Chodzi mi tutaj ogólnie o słupek C w pewnym miejscu robi się bardzo mokry i tylko z jednej strony (strony kierowcy).
Moje pytanie jest takie. Czy w tym fragmencie auta są jakieś odpływy, które trzeba sprawdzić, czy to może uszczelka szyby lub coś innego puszcza?
Dodam jeszcze że posiadam w aucie szyberdach.
Proszę o porady! Z góry dziękuję za pomoc!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 09, 2016 19:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 09, 2016 20:16   

ściągnij podsufitkę, jak masz szyberdach, to masz tam odpływy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 09, 2016 23:42   

Albo przyjrzyj się miejscom gdzie mocowane są relingi ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
DanLP 




Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 24



Wysłany: Pon Paź 10, 2016 12:08   Woda pod tylna kanapą

U mnie również było bardzo dużo wody pod tylną kanapą, woda wlewała się przez boczne "ozdobne listwy" te srebrne z tyłu, prawa strona. Listwa lekko odstawała a przez nią woda wlewała się do auta gdy ściekała po "ścianie" auta. Następnie przez dziurki na mocowanie owej listwy.

Pamiętam ,że pod pod kanapą są 2 wyjścia (u mnie ktoś już to robił i zakleił czymś dziwnym) po zrobieniu dziur woda wyleciała, osuszyłem kanapę, bardzo szczelnie przykleiłem listwy, "dziury" i problem znikł.

Polecam dosyć dziwny test, niech ktoś siedzi w aucie i obserwuje którędy woda się dostaje a druga osoba niech leje na auto.

Pozdrawiam!
 
 
Seba22 



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 7



Wysłany: Pią Paź 14, 2016 18:48   

Zrobiłem właśnie ten test, i niemal na 100 procent winę ponosi szyberdach, oblewając szyberdach wodą bardzo szybko zaczął robić się mokry sufit, już nawet w miejscu gdzie pasażer ma uchwyt, muszę szybko to zrobić zanim zacznie padać, najwcześniej jutro. Macie jakieś porady jak to zrobić? Bo cześć wody co prawda skapuje na samą ziemię, no ale cześć mam jednak w środku, czy to na pewno chodzi o nieszczelności?
Z góry dzięki za odpowiedź!

[ Dodano: Wto Paź 11, 2016 23:17 ]
Witam serdecznie, rozebraliśmy dzisiaj pół samochodu, sprawdzając tylne odpływy (gdyby ktoś miał ten sam problem, to zator wystąpił dopiero w ostatniej części, czyli w wężyku idącym z bagażnika do ziemi. Obydwie strony są całe zatkane od błota).
Ok problem jednak stwarza to, że wszystkie możliwe odpływy są u mnie zapchane! Te z tyłu już mam opanowane i wiem jak i gdzie się to udrażnia, jednak tak samo, przód też nie oddaje wody, wszystko dosłownie stoi w szyberdachu.
Pytanie jest takie, ponieważ przepychałem również drut do przodu przez szyberdach, jednak dochodzi on do pewnego miejsca i dalej się blokuje. Pytanie, czy tam jest zapchane, czy tam są jakieś "zakręty" i trzeba np tak jak w bagażniku, to sprawdzić coś pod maską albo gdzieś?
Prosił bym o informacje jak dokładnie idzie ten przedni odpływ?
Z góry dziękuję za pomoc, wierzę że uda mi się uporać z tym problemem.
Tak poza tematem, to gdyby szyber nie puszczał tyle wody to też by nie było tyle problemów... Macie na to jakiś pomysł, wymienialiście uszczelkę, albo coś podkładaliście? Ewentualnie co myślicie o zaklejeniu uszczelki od góry taśmą klejącą, czy jest to jakaś metoda?
Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Paź 14, 2016 18:48 ]
Potrafi ktoś tutaj pomóc, do wszystkiego muszę dochodzić samemu, zna się ktoś na tym tutaj?
Mniejsza już z tymi odpływami z tyłu, ale może ktoś powiedzieć jak dojść do tych z przodu? Czy to idzie gdzieś pod maską? Bo powietrze nie daje rady jak wkładamy odrazu przez szyberdach musi być mocno zapchane :/ Help
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 14, 2016 20:18   

Seba22 napisał/a:
Potrafi ktoś tutaj pomóc, do wszystkiego muszę dochodzić samemu, zna się ktoś na tym tutaj?


A potrafisz samodzielnie poszukać? Czy trzeba skakać kolo Ciebie?

https://roverki.eu/viewtopic.php?p=925717
_________________
75 Red Edition
 
 
Seba22 



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 7



Wysłany: Sob Paź 15, 2016 14:53   

Przeglądałem te tematy i zdjęcia które tam były są już nieaktywne :/ Więc trochę ciężko mi się połapać gdzie mam tego szukać, chyba, że po opisie pójdę do kogoś kto się zna. Bo mi czytając "filtr kabinowy" nic to nie mówi, bo nie wiem zupełnie gdzie go szukać.
Więc jeżeli ktoś ma te zdjęcia, które są nieaktywne, prosiłbym o wrzucenie na nowy hosting, ew. zrobienie nowych zdjęć.
Dziękuję!
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 15, 2016 15:52   

Przeszukaj forum pod hasłem Rave, pobierz i będziesz miał wszystko co potrzebne.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 15, 2016 19:22   

A nie wystarczy z uwaga przeczytać?

Opis o odpływie w słupku A jesli odpływ od szyberdachu idzie slupkami w dol przy szybie bo innej możliwości nie ma to dziwne gdzie szukac odplywu niżej... To nie jest jakiś wielki obszar poszukiwań.

Skoro padło zdanie filtr kabinowy to wpisując go w wyszukiwarkę takze znajdziesz jego umiejscowienie...

http://www.75ztcommunity....ubes-t5856.html
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa
szopek73 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Gru 03, 2007 15:56
piter34
Brak nowych postów [R75] Zablokowana tylna kanapa
mkowals5 Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Mar 07, 2016 13:54
Punx
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa - rozkładanie
opcja Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Maj 23, 2007 20:56
opcja
Brak nowych postów [R75] Tylna kanapa - problem z domykaniem
taz87 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 18, 2012 10:13
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] składana tylna kanapa - sedan
Makabra Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lut 27, 2014 13:14
Makabra



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink