Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tablet jako jednostka sterująca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tablet jako jednostka sterująca
Autor Wiadomość
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Nie Paź 16, 2016 18:14   

Panowie jaki w końcu rezystor mam kupić do pilota. W tym temacie jest 2,2KOm, a w poradniku Bigboya 1KOm. Kupuję tą płytkę.

http://allegro.pl/arduino...5550423203.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 16, 2016 18:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 17:00   

1.0 albo 1.1K dla programu w moim temacie.
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 19:13   

Panowie w której kostce są kable od pilota? O tej porze z kolorami lipa. W iso czy w którejś z tych trzech małych? Szukam w wyszukiwarce na forum ale jakoś nie idzie. Wszystko gotowe tylko zapiąć.

http://elektron.pol.lubli...able/isooem.htm

Tu są schematy wszystkich kostek. Gdzie jest pilot? Gdzie +5v?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2016 22:07   

Są w szarej kostce ISO niebieskie z paskiem w innym kolorze nie pamiętam jakie kolory pasków

[ Dodano: Sro Paź 19, 2016 22:07 ]
chyba 2 i 3 pin kostki i nie ma tam żadnych 5V kiera to rezystory i kable na ich końcach. 5V musisz miec z urządzenia podłączanego do tych kabli.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Paź 20, 2016 17:51   

Poradźcie coś, bo ja jestem głupi. Ściągnąłem poduszkę z kierownicy i przedzwonilem kable. Z pilota zielony i brązowy. Znalazłem jeden w tej kostce lewy na górze.



Drugiego nie mogę znaleźć. Jedyna kostka jaka mi została to ta



Pomijam kostkę audio.
Ratujcie bo zaraz coś rozpakuje z nerwów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2016 18:05   

thorgalxxx, masz rave?

Górne zdjęcie to kostka iso i przez nią na 100% nie idzie sterowanie kierownicy...

Jesli twierdzisz że w szarej kostce lewy górny to to co myślisz to porównaj z tym:


Pin a2
_________________
75 Red Edition
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Paź 20, 2016 18:32   

Ja cię rozumiem, ale ten pin wedlug rysunku nr 2 dzwoni polaczony z drugim w kostce kierownicy. To kabel niebiesko pomarańczowy
Tak prosta rzecz niby a nie mogę dwóch kabli znaleźć. Fabrycznie miałem radio symphony i pilot działał.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 20, 2016 19:00   

Bo może ten drugi masz do masy gdzieś przytrzaśnięty a radio na ten drugi tez masę podawało i dlatego działało. Powinny być dwa przechodzą przez kostkę BMW tą duża za popielniczkami co jest i z tamtąd idzie na szarą ISO poszukaj na tej BMW.
Tu masz schemat z Rave Kostka BMW to ta C0395/C0981 piny sterowania to 10 Niebiesko pomarańczowy i 17 niebiesko fioletowy, szara kostka ISO to C0098 piny 2 i 3
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Paź 20, 2016 19:09   

Według rave w tej szarej kostce nr 2 ten co dzwoni jest ok, ale nr 3 nie dzwoni


Ja nie mam takiej dużej kostki. Wszystkie kable idą do góry i w stronę kierownicy.

Idę zapnę najwyżej spłonie :mrgreen:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 20, 2016 19:40   

thorgalxxx napisał/a:
Ja nie mam takiej dużej kostki. Wszystkie kable idą do góry i w stronę kierownicy.
Masz wszystkie maja dobrze poszukaj znam już jednego co tak mówił i na moim podjeździe znalazłem kostkę w jego aucie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 20:17   

do takiego projektu koniecznie trzeba nexusa czy może być coś podobnego? :) Jakiś chinski tablet na andku.. ?
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Nie Paź 23, 2016 20:44   

Timur jest typowo na nexusa. Zresztą autodroid też.
 
 
vierundvierzig 



Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 14:10   

Witam serdecznie forumowiczów!

Trafiłem na temat przy okazji szukania informacji przed montażem tabletu w Corsie C. Irytowało mnie fabryczne radio, tylko z kasetą, więc postanowiłem zamontować coś bardziej funkcjonalnego. Od razu powiem, że głównym celem jest po prostu odtwarzacz muzyki i navi z map googla. Nie chce instalować sterowania z kierownicy, czy kamery cofania.

Ale do rzeczy: 7calowy tablet Lenovo, zamontowany w ramce 2din, przytrzymany ramką z drukarki 3D. Nexus odpadł przez wymiary.



Podłączyłem wg schemtu z pierwszego posta, z tym, że bez filtra przeciwzakłóceniowego. Dodatkowo dałem przełączniki hebelkowe, odcinające zasilanie na wzmacniacz i na tablet (jako dodatkowe zabezpieczenie).
Przetwornica:

Wzmacniacz, oparty na PAM8610:


Moim problemem są szumy podczas odtwarzania dzwięku. Zastanawiam się nad usunięciem problemu i proszę o pomoc bardziej doświadczonych:
* czy dodać do tego zestawu po prostu filtr przeciwzakłóceniowy? Jeśli tak to jaki?
* czy zmienić wzmacniacz na zastosowany przez autora VK237 i dodać filtr?
* czy dać moduł DAC + któryś wzmacniacz?

Mam już dość eksperymentowania, chciałbym, żeby już ładnie zadziałało. W związku z tym prosiłbym również o wskazanie odpowiednich części, np. linkami do allegro.

Na marginesie dodam, że zasilam przetwornicę i wzmacniacz z jednego źródła na kostce ISO. Czy warto to jakoś rozdzielić, np. przetwornicę zasilać z wejścia dającego prąd przy zapłonie? Jest również dziwne zachowanie podczas podgłaśniania, czasami przy głośności 5/10 potrafi odciąć na 2 sekundy dźwięk. Nie wiem czego to wina, ale w tym przypadku obwiniam wzmacniacz.

Próbowałem również znalezionej na dnie szafy karty dzwiękowej na USB, ale efekt był fatalny, jakość tragiczna. Mam nadzieję, ze to po prostu przez jakość wspomnianej karty ;)
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 15:46   

Nikt ci nie poda w 100% pewnego rozwiązania ponieważ te szumy mogą wynikać z różnych przyczyn.
Musisz pokombinować z zasilaniami np. Odpiąć ładowanie tabletu lub całą przetwornicę 5V i wtedy zobaczyć, następnie zasilić z innego źródła, przyjrzeć się jakości przewodów audio czy nawet spróbować umirścić sam tablet daleko od wzmacniacza.
 
 
vierundvierzig 



Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 16:48   

Szumy występują zawsze, z zasilaniem są bardzo duże, ale na odpiętym zasilaniu również wyraźnie słyszalne. Nie zmieniają się natomiast w zależności od położenia wzmacniacza względem tabletu.
Na fabrycznym radiu nie ma mowy o zakłóceniach, dźwięk jest naprawdę czysty.
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 19:26   

Wiesz co mi też szumiało. Wymieniłem kabel jack/cinch na taki sam ale z filtrem i przełożyłem masę wzmacniacza z karoserii bezpośrednio do aku. Nie wiem które było przyczyną bo obydwa zrobiłem w jednym czasie, ale dźwięk teraz żyletka, a wcześniej szumiało i trzeszczało w głośnikach przy przełączaniu w tablecie. Zresztą wpięcie wzmacniacza w kostkę to chyba zły pomysł, ale to muszą się wypowiedzieć obeznani w temacie.

A ten wzmacniacz to robi za kartę dźwiękową?

My mamy tablet wpięty w kartę dźwiękową i dopiero do wzmacniacza.

http://allegro.pl/karta-d...6494725385.html
 
 
vierundvierzig 



Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 25, 2016 20:30   

Autor wątku też wpiął w kostkę wszystko i na jego filmach słychać jakość ;)

Wzmacniacz jest tylko wzmacniaczem, na YouTube'ie zbierał bardzo dobre opinie... Na razie zamówiłem filtr przeciwzakłóceniowy, zobaczymy co będzie jak polutuje. Potem pobawię się z podłączeniem masy bezpośrednio do akumulatora, a jak nadal będzie źle to pomyślę nad DAC. Tylko nie jestem pewien czy ten tablet wspiera OTG-Y :/
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Czw Paź 27, 2016 12:01   

Panowie,
Ja moja moją stację zrobiłem następująco:
wykorzystałem ramkę fabrycznego radia kaseciaka w której wyciąłem otwór na ekran tabletu.
- Wyjście audio tabletu podłączyłem na płycie głównej do wejścia wzmacniacza sygnału z kasety
- puszkę radia schowałem za tabletem (jest tam wystarczająco dużo miejsca)
Na ramkę wyprowadziłem guziki
- power
- radio
- tabet
i gniazdo usb
Dzięki temu mam sterowanie z kierownicy radiem, głośnością radia i tabletu
dodatkowo przedłużyłem taśmę kamerki i wyprowadziłem ją na lusterko dzięki czemu mam rejestrator jazdy
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Czw Paź 27, 2016 21:18   

koci_flak napisał/a:
dodatkowo przedłużyłem taśmę kamerki i wyprowadziłem ją na lusterko dzięki czemu mam rejestrator jazdy

Zawodowo zajmuję się kamerami a hobbystycznie telefonami, tabletami i notebookami.
Nigdy nie widziałem żeby ta elastyczna taśma (flex ribbon) była dłuższa niż 8 cm.
Do tego raster standardowego połączenia jest mniejszy niż milimetr.
Jestem bardzo zainteresowany metodą wykonania :)
Albo to działa przez jakiś przypadek albo to majstersztyk wykonania :)
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Pią Paź 28, 2016 08:03   

BigBoyPL napisał/a:
koci_flak napisał/a:
dodatkowo przedłużyłem taśmę kamerki i wyprowadziłem ją na lusterko dzięki czemu mam rejestrator jazdy

Zawodowo zajmuję się kamerami a hobbystycznie telefonami, tabletami i notebookami.
Nigdy nie widziałem żeby ta elastyczna taśma (flex ribbon) była dłuższa niż 8 cm.
Do tego raster standardowego połączenia jest mniejszy niż milimetr.
Jestem bardzo zainteresowany metodą wykonania :)
Albo to działa przez jakiś przypadek albo to majstersztyk wykonania :)


No nie było łatwo :)
kupiłem kawałek taśmy 30 pinowej, wpiąłem do gniazda taśmy kamerki, rozszczepiłem każdą linię i przylutowałem to do przewodu 30 żyłowego: http://www.tme.eu/pl/deta...elukabel/16336/
a z drugiej strony to samo zrobiłem z taśmą kamerki, która była wpięta do płyty tabletu.
Dłubanina na maxa przy lupie ale jak się ma 10 lat doświadczenia w lutowaniu to do zrobienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] tablet w samochodzie
oleg707 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Czw Mar 21, 2019 23:13
oleg707
Brak nowych postów Tablet dla dziecka w R75
dukat11 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 16, 2012 21:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink