Forum Klubu ROVERki.pl :: Up size-ing :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Up size-ing :)
Autor Wiadomość
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Paź 23, 2016 11:03   

tomii620si napisał/a:
jak tylko rozwiążą temat zasięgu


patrząc na ten samochód to wyniki przebiegów nie sa taki złe
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S

rekord to 885 km
Na jego cene nawet nie patrzę :-)

ciekawe co się dzieje z ogniwami w przypadku wypadku kolizji, czy np. kwas nie leje sie na człowieka ;-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 23, 2016 11:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Nie Paź 23, 2016 11:38   

maciej napisał/a:
MD, już są fajne przykłady takiego podejścia. :)
XC90 T8. :)
Pojemność 2.0 i 5,6 sekundy do 100 km/h autobusem. :D

Oczywiście nikt nie wspomina o trwałości takiego rozwiązania... :(


Przyspiesza ładnie - to fakt, ale to zasługa 8 biegowej szybkiej skrzyni - Wrażenia akustyczne - nie za ciekawe.

Jako były użytkownik starego XC90 w wersji T6 i V8 napiszę tak:

Miałem kupić nowe XC90 T6 2.0 320KM, ale auto choć wizualnie extra to silnikowo kiepskawe. Brakuje mocy powyżej 4500 obr.

Miałem stare XC90 T6 czyli rzędowe 6 cylidrowe 3 litrowe biturbo, auto podciągnięte z 272 Km na 340 i przyspieszenie na driveboxie było w okolicach 7 sek - Uwaga - Skrzynia automatyczna, hydrokinetyczna z 4 (czterema biegami).
MAX Moment dostępny od 1450 do 6300 obrotów - płaski przebieg krzywej momentu

i najlepsze - 3 litrowe biturbo paliło wg wzoru prędkość dzielona przez 10

Wiecie ile pali nowe XC90 z dwulitrówką? o podobnej mocy? Do 90 km/h pali ok. 2 litry mniej, przy prędkościach autostradowych pali identycznie, a powyżej 170 pali o 1.5 lita więcej jak stare 6-cyl Volvo.

A najlepsze jest to, że stare XC90 przygotowane do jazdy ważyło mi ok. 2100kg. Nowe podobno ok. 1900.

Co więcej - stare XC90 było znacznie cichsze na autostradzie i miało odczuwalnie lepszą dynamikę w zakresie 160-200kmh.

Tak więc nowe XC90 paliwożernością dorównuje starej V8 przy wiekszych prędkościach.
 
 
BigBoyPL 




Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Paź 23, 2016 12:59   

AndrewS napisał/a:
ciekawe co się dzieje z ogniwami w przypadku wypadku kolizji, czy np. kwas nie leje sie na człowieka ;-)

W ostatnim typie akumulatorów są moduły 24V 250Ah składające się z akumulatorów litowych Panasonica typu 18650 w konfiguracji 6s74p i są zabezpieczone przed wybuchem, zwarciem i przegrzaniem. Jeśli zostaną zgniecione ale nie otworzy się obudowa to nic nie wyleci ani nic nie wybuchnie. Dopiero jeśli obudowa zostanie otwarta i nastąpi zwarcie wewnętrznych warstw na powietrzu to akumulator się zagotuje, zacznie dymić i wyleci z niego ok 10ml elektrolitu który jest groźny ale nie tak jak kwas :)

Dobra bo się za bardzo offtopowo zrobiło. Podsumowując nawet na podstawie akumulatorów można dojść od pewnych wniosków :)
Prawie każdy z was słyszał o wybuchających Note7 czy puchnących bateriach w innych urządzeniach :) Jedna sprawa to chęć zaoszczędzenia i wybór mniejszego producenta który zrobi nam ogniwo o wybranych przez nas wymiarach ale druga sprawa to podejście do klienta. Doskonały przykład to Nvidia która po wykryciu problemu z baterią dała wszystkim użytkownikom nowe tablety, starych nawet nie trzeba było odsyłać.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:02   

Dziś grzebałem w zdjęciach i kilka argumentów za elektrykami :)
Pierwsze - w Californi, z panelami na dachu - takie ładowanie to ja rozumiem. Zwróćcie uwagę na jakość myjni. Nie wiem czy MG bym tam zostawił a tu proszę. Na bocznej zatoczce, od głównej ulicy w LA :D

Drugie z Amsterdamu - ładowanie z gniazdka na ulicy :) to by było nawet spoko :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:48   

A ja dzis widzialem zdjęcia tico z panelami fotowoltaicznymi na dachu... Ponoc działa i jeździ...
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink