Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Problem z ciepłym nawiewem...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 16:18
[R400] Problem z ciepłym nawiewem...

zimny nawiew :((
Autor Wiadomość
ppavel 



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: Wronów



Wysłany: Pon Lis 14, 2016 10:01   

Wczoraj już nic napisałem, bo padłem. W końcu wyjąłem nagrzewnicę. Tak jak pisał kolega sTERYD, moduł nagrzewnicy jest wsunięty w tunel od parownika. Wystarczyło obudowę parownika trochę poluzować.

Problem w tym, że wyjąłem, udrożniłem, zmontowałem, i .... Jak było tak jest.
Co prawda zakupiłem używaną nagrzewnicę na wymianę, ale jak wymontowałem swoją to okazało się, że nie jest skorodowana, i postanowiłem ją udrożnić. Po zabiegu miała taką samą przepustowość, jak ta zakupiona więc zamontowałem ją ponownie.
I teraz dumam, czy dobrze zrobiłem, bo nie ma poprawy. Zastanawiam się, co jest nie tak.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 14, 2016 10:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 14, 2016 10:25   

A sprawdzałeś zaworek od nagrzewnicy w ogóle?
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 14, 2016 10:47   

ppavel, Pompa wody wymieniona ? Juz były przypadki ze z pompy nic nie zostało.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
ppavel 



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: Wronów



Wysłany: Pon Lis 14, 2016 23:25   

Tak Panowie. Zawór sprawdzony, a kłopoty z ogrzewaniem zaczęły się właśnie po wymianie pompy wody. Ruszyła cały syf, który gromadził się przez lata. Poprzedni właściciel lał chyba wodę z przydrożnych rzek. A mechanik wymieniając, raczej myślał o należności dla siebie, a nie ruszył tym czymś, co ma na szyi. Gdybym widział, co się tam zgromadziło, to doliczyłbym te 20 zł i wypłukał klientowi cały układ. Ale to temat rzeka.
Wracając do meritum. Zrobiłem dziś 200 km i jest progres. Tak myślę, że może się układ w pełni odpowietrzył. W weekend zerkną, czy na wlocie do nagrzewnicy znowu się nie nagromadziło kamienia i wypłukam ponownie. Ale tym razem odpinając tylko dwa węże. :wink:
 
 
Lemur 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Lis 16, 2016 21:22   

Rowniez mialem problem z ogrzewaniem i z pomoca znajomego mechanika rozwiazalem temat. Niestety czesto w autach w ktorych w przeszlosci wystapil problem z HGF (jak u mnie) zalega w ukladzie wodnym mieszanina oleju i plynu chlodniczego popularnie zwana majonezem, wiekszosc mechanikow nie plucze ukladu po takiej awarii, a majonez zatyka chlodnice i nagrzewnice w wiekszym stopniu niz kamien kotlowy z uwagi na cienkie kanaly przeplywu. Jest jeden stuprocentowy sposob na pozbycie sie szlamu, dosc ryzykowny, ale skuteczny, u siebie go przeprowadzilem z powodzeniem, otoz upuszcza sie troche plynu z ukladu i smialo wlewa butelke rozcienczalnika do farb, zwyklego - uniwersalnego, potem trzeba sie przejechac z 15min z ogrzewaniem na full i natychmiast zmienic plyn chlodniczy, a przynajmniej zlac stary poki jest goracy, ja wymienilem go dwa razy dla spokoju, a syf jaki wyleci to nawet sie nie spodziewacie. Nic mi sie z silnikiem nie stalo, zadne uszczelnienie nie puscilo, a ogrzewanie mam teraz konkretne. Nie biore odpowiedzialnosci za ew. szkody :P ale polecam
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 16, 2016 21:36   

Można też łagodniej to zrobić, ocetem :)
 
 
 
Lemur 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lis 17, 2016 10:04   

z lagodnych metod na zakamieniony uklad polecam kwas cytrynowy spozywczy, pieknie reaguje z wapieniami, a nie powoduje korozji czy szkod dla elementow gumowych, koszt 11zl/kg, tylko trzeba zmienic plyn na wode (koniecznie) demineralizowana bo w glikolu sie nie rozpusci
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 17, 2016 13:07   

Obawiam sie ze przy zatkanej nagrzewnicy samo wsypanie kwasku cytrynowego na niewiele sie zda. Najlepiej wyciągnąć nagrzewnicę, i zalewać wrzątkiem z czajnika z domieszka kwasku. I przepłukiwać potrzasajac, a następnie wylewać i plukac woda pod ciśnieniem...

W zasadzie olej zazwyczaj unosi sie u gory, natomiast przy zatorze tzw majonezu mozna spróbować zalać wodą z plynem do naczyń, plyn do naczyń dobrze działa na tłusty olej, zagrzać silnik a pozniej zmienić na płyn chloniczy ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
hademar 




Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 17
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Sty 06, 2017 20:57   

Panowie a co z zaworkiem nagrzewnicy? Można gdzieś takowy zakupić lub ewentualnie przypasować od innego auta? Pytam bo właśnie przerabiam ten temat :cry: Węże przed zaworem gorące a za zaworem D...a :neutral: pokrętełko zaworu niby sprawne i działa - z zewnątrz, bo czy faktycznie otwiera i zamyka to nie wiem bo do środka z braku czasu jeszcze nie zaglądałem. Temperatura dochodzi do "swojej" i trzyma a w aucie zimno jak sam s....yn. Doradźcie koledzy coś :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Problem z ciepłym nawiewem...
danielp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Nie Lis 23, 2008 09:48
danielp
Brak nowych postów [R400]Problem z nawiewem
JEFF Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Kwi 07, 2012 15:08
JEFF
Brak nowych postów [R400 2.0 SDi 99r] - Problem z maglownicą; ABS; Nawiewem...
Wyciek z maglownicy;dzwonienie w okolicach mieszka; nie ma 1 i 2 prędkości nawiewu; ABS źle działa.
Misza Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Wto Lis 10, 2009 22:25
darek_wp
Brak nowych postów [R400,1.4 16v, 98] Problem z alarmem i z nawiewem
bolec0000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Lis 11, 2009 20:18
darek_wp
Brak nowych postów [R400] Problem z ciepłym powietrzem
marc87 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Kwi 20, 2013 19:26
marc87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink