Forum Klubu ROVERki.pl :: [honda civic]diesel przerywa powyżej 2 tys obrotów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[honda civic]diesel przerywa powyżej 2 tys obrotów
Autor Wiadomość
dodmen 



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 4



  Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 12:19   [honda civic]diesel przerywa powyżej 2 tys obrotów
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich.
Mam problem ze swoją Hanką, która ma w sobie serce z Rovera w wersji 20t2n, a mianowicie:
jakiś czas temu, bodajże w poniedziałek zauważyłem podczas wyprzedzania, że silnik powyżej 3 tys obrotów zaczynał przerywać, tak jakby brakowało mu paliwa...wymieniłem filtr paliwa na nowy, przy okazji też filtr powietrza i obejrzałem przewody intercoolera, niby w porządku...problem niestety nie ustąpił, a nawet się nasilił...wczoraj w trasie przerywanie silnika następowało już przy ok 2200 obrotów.... :sad: na biegu jałowym silnik normalnie wkręca się na obroty w pełnej skali obrotomierza....
co udało mi się ustalić:
- samo-diagnostyka na zworkę 3 i 5 pin pokazuje błąd 34 czyli cewka czasu wtrysku...ale ten błąd nijak ma się chyba do opisywanej przeze mnie usterki...
- zapala mi się check engine przy jeździe jednostajnej ale to pozostałość po wymianie uszczelniacza na wałku rozrządu i przestawienia odrobinę kąta wtrysku...wcześniej nie dawało to objawów przerywania...
Sprawdziłem kable idące do pompy...wyglądają na całe, chociaż peszla nie rozcinałem...wygląda na zdrowy...
proszę o wskazówki szanownych forumowiczów.jeśli ktoś przerabiał podobny problem i ma ochotę pomóc moj nr 600936404
jeśli podobny temat już istnieje to proszę o przekierowanie do odpowiedniego działu.
dzięki. pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 21:31   

Dopadła Cię usterka wiązki pompy wtryskowej.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
dodmen 



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 4



Wysłany: Nie Maj 01, 2016 09:53   

ale gdzie szukać dokładnie?ciąć peszel i szukać przetarć?czy może któryś z konektorów po prostu nie łączy?mówimy o tej okrągłej wtyczce tuż przy samej pompie?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Maj 01, 2016 10:02   

na początek możesz uzyć szukajki, nie mam diesla, więc pamiętam tyle co poczytałem na forum ;)
ZTCP to problem może leżeć w konektorze przy samej pompie ale może też w poprzecieranych przewodach wokół silnika.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
dodmen 



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 4



Wysłany: Pon Sty 09, 2017 12:34   

Witam ponownie po przerwie
nie zakładam nowego tematu, bo sprawa poniekąd dotyczy tego samego, lub rozwiązanie leży bardzo blisko...a mianowicie...dolegliwości opisane przeze mnie powyżej jakoś ustąpiły...po zastosowaniu sprayu do styków...obecnie borykam się z nowym problemem i potrzebuję Waszej pomocy, otóż:
od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem z uruchomieniem silnika...zdarzyło się już trzykrotnie, że nie mogłem uruchomić auta po pewny czasie od jego zgaszenia, jakieś poł godziny...kręcenie do rozładowania akumulatora, po naładowaniu aku auto odpala normalnie...rano jak zimny pali normalnie...podejrzewałem że zapowietrza się układ paliwowy...ale w takim razie co?sam by się odpowietrzył po pewnym czasie?teraz podejrzewam, że może chodzi o jakiś przekaźnik, który zwyczajnie się zawiesza...nie miałem okazji sprawdzić podczas występowania usterki czy jest prąd na zaworze na pompie...
moje pytanie czy ktoś wie który to przekaźnik?a może to coś innego jeszcze?ktoś mi podpowiadał jeszcze że może winna być również stacyjka....będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
 
 
grzybcior 



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 2



Wysłany: Pon Sty 23, 2017 15:47   

Witam ma podobny problem do tego co autor postu napisał. Otóż mam R45 2.0 idt z 2001 roku i podczas "butowania" tak w przedziale 3-4 tys obrotów czuć ogromne szarpanie tak jakby paliwa brakowało.Momentami bywało tak że już podczas 2-2,5tys obrotów "gasnął" na kilka sekund, gdy załapał to z tyłu wielka chmura białego dymu. Posprawdzałem węże paliwowe wszystko ok nie zapchane, filtr paliwa nowy. Coś wspominacie o wiązce pompy wtryskowej-gdzie ona się znajduje?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 23, 2017 17:53   

grzybcior, wiązka pompy praktycznie nie uszkadza się w iDT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Civic]słabo pali,przerywa i kopci.
zeeuss Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Sty 26, 2014 21:16
zeeuss
Brak nowych postów [Honda Civic Aerodeck 2.0 ITD] przerywa podczas deszczu
klonu1988 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Cze 25, 2013 17:05
klonu1988
Brak nowych postów [Honda Civic] Spuszczanie wody z filtra paliwa (DIESEL)
mathew Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Maj 03, 2012 22:07
tronsek
Brak nowych postów [honda civic] pytanie o alufelgi honda civic
Lewis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Wrz 02, 2013 13:30
Lewis
Brak nowych postów [Honda Civic] Wskaźniki temperatury Honda Civic 2.0 tdi
Mateo19 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Sie 28, 2019 22:16
Mateo19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink