Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] Rozkodowanie radia Alpine
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] Rozkodowanie radia Alpine
Autor Wiadomość
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 20:20   [MG ZT 190] Rozkodowanie radia Alpine
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witam,
mam problem z rozkodowaniem radia z MG ZT firmy Alpine(nagłośnienie Harman Kardon).

PT NO. YIE100011PUY
SERIAL NO. AL8RBE10416835

Posiada ktoś z was jakiś dekoder do tego modelu radia, albo wie w której linijce pamięci 24CO4 może być on zapisany?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 20:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 20:27   

Pokaż odczyt z tego eepromu. Porównam z tymi co mam, może będzie taki bez kodu. Nie pamiętam teraz i nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie siedzi kod.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 17:04   

I tutaj właśnie jest problem. Odczytałem pamięć 24C16 z radia umieszczonego w bagażniku(phillips) w kole zapasowym. Próbowałem wpisać w monitorze dany kod, i żaden nie pasował. I tutaj pytanie: w którym urządzeniu jest ten kod zapisany? W monitorze w desce rozdzielczej, w GPS'ie, w radiu w bagażniku w kole, czy w tunerze TV w kole?
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 20:54   

Kod powinien pochodzic z modułu radia.
Skad masz kod ?
Pokaż odczyt eeproma...
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Wrz 28, 2016 19:09   

Kod został odczytany z modułu radia Phillips BMW BUSINESS RDS: philips 22 dc 785/23 E.


Tutaj wsad z pamieci: https://ufile.io/49722

Niestety przez forum nie da się przesłać plików .bin

PS. W bagażniku w wiązce przewodów idzie osobno gruby żółty przewód, który u mnie jest "luźny" bo konektor wypadł z wtyczki. Mógłby ktoś powiedzieć, gdzie powinien się on znajdować?

[ Dodano: Sro Wrz 28, 2016 19:09 ]
Czy możliwe jest to, że mam problem z wiązką w bagazniku(woda) i dlatego może mi radio fisiować? Ale jakby tak było, to przecież moduł VIDEO w ogóle by nie załączał monitora w desce. Jak ktoś jest w stanie przesłać zdjęcie kostki wchodzącej do modułu radia w bagażniku to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż jeden dużo grubszy od innych przewód zółty jest odłączony od kostki a mam 3 wolne miejsca.

Jak włączam monitor to powinienem mieć na ekranie jakiś odnośnik do włączenia NAVI? Mam je zamontowane oryginalnie w bagażniku, ale nigdy nawet nie zaświeca się dioda POWER w nim.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 21:27   

Dziwne bo codedradio nie podaje informacji na temat tego czy radio ma kod (i w jakiej postaci) czy jest przypisane do "immo", czyżby było aż tak mało popularne ?
Tryb BMW (12h 13h 14h 15h) to chyba nie to (Kod 4708), dekodery do innych roverkowych pokazują błędną składnie.
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 22:56   

Dzisiaj ogarnąłem troszkę instalację, i okazało się, że luźny żółty przewód to jest nowo położona instalacja od stacji głośnomówiącej Parrot :)

Niemniej jednak radio dalej woła kod, ze wsadu wyszedł kod chyba 4508 z tego co pamiętam, albo 5408. Żaden kod nie jest poprawny. Po wpisaniu kodu muszę przekręcić kluczyk w pozycję "0". W ogóle nie wyświetla się żaden komunikat o tym, czy jest poprawny kod czy nie.

Jeszcze jedna sprawa. Czy jak wyciągacie napęd NAVI w bagażniku, to czy do wiązki przewodów idących do NAVI macie jedną kostkę, która jest nieużywana? Do napędu są dołączone 2 kostki, a 3 jest luźno wisząca i jest tego samego typu co kostki od navi ;O

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2016 22:56 ]
Dodam jeszcze zdjęcie tego, co pokazane mam na monitorze
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 30, 2016 07:16   

Moim zdaniem nie leży problem w kodzie, tylko coś jest uszkodzone. Nigdy nie widziałem, ale może to jest związane z zablokowaniem spowodowanym próbą wgrania polskiego języka do nawigacji. Ktoś wygrywał na roverowskim czytniku i taki się podziało. Tak w ogóle czemu nie masz pozycji Navi? Daj namiar, wyślę Ci cały komplet który działał, jak zadziała, to pogadamy o cenie, a jak nie to oddasz mi
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 19:52   

Szczerze mówiąc to na pewno nie był zmieniany jezyk, ponieważ auto kupowałem od starego niemca, i tak już u niego było. On twierdził, że w tym aucie nie potrzeba radia. Wczoraj posprawdzalem bezpieczniki, dzisiaj po południu zajmę się pomiarem napięć wszystkich elementów i się odezwę.

[ Dodano: Nie Paź 30, 2016 19:52 ]
Dla ciekawych:
pogadałem trochę z kolegami od BMW E46, i dowiedziałem się, że funkcja CODE w naszych radyjkach służy do blokowania silnika. Żeby go odpalić, należy wcześniej ten kod wpisać :O

Samochód nie prosił o kod do radia - okazało się, że moduł tunera radiowego znajdujący się w bagażniku był uszkodzony :) Także na razie remont silnika, opłacenie i dopiero wezmę się za radio ;/
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Nie Paź 30, 2016 20:54   

YOBACK napisał/a:
Szczerze mówiąc to na pewno nie był zmieniany jezyk, ponieważ auto kupowałem od starego niemca, i tak już u niego było. On twierdził, że w tym aucie nie potrzeba radia. Wczoraj posprawdzalem bezpieczniki, dzisiaj po południu zajmę się pomiarem napięć wszystkich elementów i się odezwę.

[ Dodano: Nie Paź 30, 2016 19:52 ]
Dla ciekawych:
pogadałem trochę z kolegami od BMW E46, i dowiedziałem się, że funkcja CODE w naszych radyjkach służy do blokowania silnika. Żeby go odpalić, należy wcześniej ten kod wpisać :O

Samochód nie prosił o kod do radia - okazało się, że moduł tunera radiowego znajdujący się w bagażniku był uszkodzony :) Także na razie remont silnika, opłacenie i dopiero wezmę się za radio ;/


Radio blokujące silnik ? Fajnych masz kolegów :shock:
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pon Paź 31, 2016 00:02   

YOBACK napisał/a:
Dla ciekawych:
pogadałem trochę z kolegami od BMW E46, i dowiedziałem się, że funkcja CODE w naszych radyjkach służy do blokowania silnika. Żeby go odpalić, należy wcześniej ten kod wpisać :O

Bzdura totalna...
W R75 radio nie ma bezposredniej komunikacji ze sterownikiem silnika..
Nigdy nie uwierze ze radio blokuje silnik...
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Pon Paź 31, 2016 01:39   

tak sobie wyobrażam teraz twoich kolegów od e46 :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sty 18, 2017 00:33   

marcin.misek, manuel,

Wklejam cytat z forum BMW

Cytat:
to coś jak PIN w telefonie, takie hasło, dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed kradzieżą.
po zgaszeniu silnika a przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki możesz ustawić kod, którego auto zażąda przed kolejnym uruchomieniem


[ Dodano: Sro Sty 18, 2017 00:33 ]
rafalmis1, Jest możliwość żebyś wysłał mi sam moduł radia? Bo rozebralem swoje i juz poleciało do smieci. 90% elementow nie trzymala normy odczytanej ze schematu. Wszedzie po naprawie jednego elwmentu napięcie znów znika. Fajnie byłoby tylko podłączyć radio i zobaczyć, czy to rozwiąże problem tego audio.
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sro Sty 18, 2017 02:14   

YOBACK napisał/a:
marcin.misek, manuel,

Wklejam cytat z forum BMW

to coś jak PIN w telefonie, takie hasło, dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed kradzieżą.
po zgaszeniu silnika a przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki możesz ustawić kod, którego auto zażąda przed kolejnym uruchomieniem


Nie ma takiej funkcji w Roverze. Funkcja CODE w radiu Alpine blokuje tylko radio i nie masz możliwości zmiany tego kodu -jest ściśle powiązany z konkretnym egzemplarzem radia.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 18, 2017 08:19   

mogę ci wysłać, ale tylko do sprawdzenia. Ogólnie polecam zmienić radio
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Czw Sty 19, 2017 14:31   

jeśli dobrze zrozumiałem chodzi ci o moduł z bagażnika? jeśli tak mam zapasowy działający z wadą (głośno działający wentylator) mogę go oddać jak co priv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wtyczka do radia Alpine
Slodki93 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lut 12, 2018 09:43
christopher7
Brak nowych postów [R75] Podłącznie radia Alpine na stole
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Sie 21, 2016 23:42
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Podłączenie radia Alpine pod zmieniarke z Philips
krzysiek_551166 Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Cze 08, 2014 14:51
krzysiek_551166
Brak nowych postów [R75] Rozkodowanie vin
maniek.919 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Paź 15, 2007 13:40
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Rozkodowanie numeru VIN
dario1282 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Kwi 23, 2012 22:58
dario1282



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink