Forum Klubu ROVERki.pl :: Co dzisiaj zrobiłem dla swojego Roverka ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłem dla swojego Roverka ?
Autor Wiadomość
pietka 




Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 95
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 21, 2016 09:37   

0L0 napisał/a:
Zlane kakao z układy wspomagania i zastąpione syropem wiśniowym ;)

Zlana zupa ze skrzyni biegów i zastąpiona Texaco MTF 94.


No mnie też to czeka gdzieś niedługo. Chociaż podobno przed zimą mówi się, aby tego nie robić?

A i kolejna sprawa, to idą chłody, mrozy. Czy ten prostownik z rozruchem w Lidlu który ma się pojawić to dobra opcja?

Na LINK znalazłem też interesujący tekst o tym w jaki sposób odpalać auto przy padniętym aku.
Ostatnio zmieniony przez pietka Czw Lis 24, 2016 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 21, 2016 09:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lis 21, 2016 16:32   

pietka napisał/a:
No mnie też to czeka gdzieś niedługo. Chociaż podobno przed zimą mówi się, aby tego nie robić?

niby czemu o_O

pietka napisał/a:
A i kolejna sprawa, to idą chłody, mrozy. Czy ten prostownik z rozruchem w Lidlu który ma się pojawić to dobra opcja?

dobry prostownik, odkąd go mam to bym tylko prostował :ok:

[ Dodano: Pon Lis 21, 2016 16:32 ]
a nie, ja mam ten tańszy za jakieś 60 kilka zł, tego z rorzuchem nigdy nie miałem okazji używac, ale ten tańszy dobry jest :ok:
 
 
 
addb1 




Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 193

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 22, 2016 16:35   

Niby rorusznik się popsuł, ale jednak jakieś kable sie !@!$#ły i działa :D
Za jakiś czas zmiana oleju w silniku, akumulator, CEWKI koniecznie cewki do wymiany bo mnie szlak trafia jak się dławi
_________________
Ja lubie SZYPKO
niech żyje zbrodniczy REŻIM
 
 
adam_26 




Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 15:35   

Odświeżyłem gada: kompleksowe mycie ręczne budy + felgi + czyszczenie plastików, odkurzanie, plakowanie, + nowy zapach Refresch :cool:
_________________
:pisze:
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 21:55   

Teraz na taką pluchę i paskudną pogodę ??
Takie rzeczy to się na wiosnę robi albo przed zlotem. :cool:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
rafalmis1 




Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 25, 2016 12:39   

A ja zrobiłem to samo co Adam i schowałem samochód do garażu, jeżdżę drugim :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 19:29   

DUPA!!! DUPA i... ****!!! :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony przez bociannielot Pon Sty 16, 2017 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 20:38   

Łooooo, Olo, co żeś zrobił?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 21:18   

Wyjechałem z roboty, mijałem się z sąsiadem na wąskiej drodze i zaskoczył mnie wystający kawałek krawężnika zakamuflowany w śniegu :-|

Na szczęście dało radę wycofać do firmy i w magazynie rozdziewiczyłem dojazdówkę.
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 23:02   

0L0, krawężniki to zło. Ciesz się, że stalówka - u mnie w zeszłym roku poszła alufelga. Aczkolwiek opony szkoda. :/
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 18, 2017 18:18   

Felga wyprostowana, nowa opona założona. Za całość wyszło 220zł, także tragedii nie ma :)
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 01:19   

Mnie dzisiaj fantastycznie zaskoczyła administracja bloku w ktorym wynajmuje mieszkanie.. po powrocie z zakupow wjezdzalem do parkingu, a ze mieszkam tam niedlugo to raczej robilem to dosc ostroznie bo parking stromy (zjezdza sie zawijasem). Jak sie okazalo wjazd byl calkowicie zamarzniety i calkowicie nie posypany.. znioslo mnie na bok dobrze ze sie przytrzymałem prawej ściany bo na wprost jest filar ktory podtrzymuje strop i nie chce myslec co by bylo gdybym do konca spanikowal i nie zareagowal tak jak zareagowalem. Wyjechalem stamtad tylko dzieki pomocy sasiadow ktorzy pognali po sol i rozrzucili mi po calym wjezdzie zebym mogl spokojnie zjechac. Gdyby nie to siedzialbym w polowie na scianie na recznym plus hamulcu do rana..

Efekt to porysowane drzwi na szczescie nie gleboko (oprocz dwoch miejsc) i niestety zdarty lakier w laczeniu tylnych drzwi z przednimi. Kupie paste ale niestety uwazam ze bez lakiernika w pozniejszym terminie sie nie obejdzie..

Dzwonilem juz do administracju maja przegladac sprawe na monitoringu i sprawdzic dlaczego wjazd byl nie posypany sprobuje jakkolwiek z nimi powalczyc zeby odzyskac pieniadze za calosc albo chociaz cokolwiek ale obawiam sie ze to moze sie nie udac..

Ech mowie Wam. Jedynie szkoda mi Roverka. Bo niestety to jest granda. Moze pasta cos da, ale mysle ze na dluzsza mete trzeba bedzie w swoim czasie (kasa) polakierowac..

:(
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:56   

Kup trochę lakieru i zabezpiecz głębsze rysy, koszt niewielki a nie będzie rdzewieć, poza tym czasem taka zaprawka prawie całkowicie maskuje rysy po przepastowaniu :ok:
 
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 13:23   

Jak na razie będę z nimi walczył. Nie może tak być że TAKI wjazd jest nieposypany. Nie mówiąc o jakimkolwiek oznakowaniu. Nie no nie odpuszczę. W ostateczności wezmę się za to sam, ale jak na razie twardo stoję przy rzeczoznawcy :)
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 13:30   

Majkel1993 myślę, że nic nie wskórasz w tej sprawie niestety.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 14:50   

Zobaczymy.. Generalnie monitoring jest - wszystko widać. Zdjęcia mam wjazdu w dalszym ciągu nie posypanego. Widać piach i sól który wczoraj mi sąsiedzi rzucili w jednym miejscu gdzie koła stały. Zdjęcia samochodu zrobię, dołączę do tych pokazujących wjazd i wyślę oficjalnego maila jeszcze do administratora. Żeby oprócz telefonu była pełna dokumentacja. Wjazd nie jest oznakowany jako niebezpieczeństwo oblodzenia (co powinno być zrobione w zimę), posypany nie był od rana a nie wiadomo czy nie wcześniej plus dzisiaj to samo od samego rana a szklanka niebagatelna. Nie no naprawdę może i nic nie wskóram, ale na pewno nie dam im spokoju.
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 15:13   

Majkel1993 problem jest tylko taki, że w KRD masz napisane, że należy 'dostosować prędkość do warunków na drodze'. Druga kwestia jest poniżej ale wydaje mi się, że jest to sprawa, która zależy głównie od interpretacji (czyli, którą nogą wstał sędzia). Ale kombinuj - a nóż się uda.

http://mojafirma.infor.pl...nej-drodze.html
https://rf.gov.pl/porady-sezonowe/Odpowiedzialnosc_za_utrzymanie_drog__chodnikow__nieruchomosci___praktyczne_wskazowki_w_dochodzeniu_roszczen_za___zimowe___2509
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 21:41   

Predkosc byla calkowicie dostosowana do warunkow. Widac wszystko na monitoringu. Stoczylem sie z predkoscia moze 5km/h moze wolniej. Generalnie prawnik powiedzial mi ze sprawa jest jasna. Karygodne zaniedbanie wlasciciela posesji, brak oznakowania, brak posypania sola. Bo co innego gdyby bylo na zime wystawiane oznakowanie. Kazal napisac pismo dolaczyc oswiadczenia sasiadow, zdjecia wjazdu i samochodu i wyslac do wspolnoty/spoldzielni. Zawrzec calkowicie wszystko udawadniajac zaniedbanie firmy sprzatajacej i ze naprawde ktos sie na tym wjezdzie moze zabic. Niech sie dogaduja z firma sprzatajaca. Z tego co zdazylem sie dowiedziec maja OC a mnie naprawde nie zalezy skad dostane zwrot..
Filar nosny w takim miejscu w momencie gdy wjazd nie jest dostosowany.. szkoda mi komentowac.. coz no sprobuje z nimi powalczyc. Zobaczymy.

Spróbujemy :) jeśli nie to będę ratować ten bok sam, w gruncie rzeczy nie jest źle moglo byc znacznie gorzej. Porobie dzisiaj fotki to wstawie zeby dobrze to bylo widac :)

Dzieki za linka

[ Dodano: Pią Sty 20, 2017 21:41 ]
TRAGEDII nie ma, ale no fantastycznie to nie wygląda.. cóż. Tak jak mówiłem wcześniej - powalczę, a jeśli nic z tego nie będzie to kredka,pasta ewentualnie (jak Bozia da pieniążki) lakier i będzie dobrze :)
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 22:00   

Alle urwał...
_________________
75 Red Edition
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 22:25   

Urwał, urwał, ale to wcale nie było dobre..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zrobiłem full profi tuning mojego Roverka ;)
tomirek Offtopic 30 Pon Kwi 05, 2010 21:32
kris-tofer
Brak nowych postów Sprzedałem swojego R
nie linczujcie ! ;-P
Owsik Offtopic 28 Pią Maj 09, 2008 12:36
misi3k
Brak nowych postów [ Ankieta ] Czy garażujesz swojego Rover(k)a/MG ?
(tak, Ciebie pytam ;D )
Gość Offtopic 49 Sro Kwi 09, 2014 17:55
Pawkaz
Brak nowych postów Czym wypolerować swojego R żeby lśnił?
AndrzejekA8 Offtopic 44 Pią Mar 25, 2011 19:54
Pawkaz
Brak nowych postów Poszukiwania firm aby zrobic swojego rovera na demo car'a
pioneer_SRT Offtopic 4 Czw Cze 18, 2009 11:08
pioneer_SRT



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink