Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Niepokojące dźwięki z okolic silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Niepokojące dźwięki z okolic silnika
Autor Wiadomość
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lut 08, 2017 16:22   [R45] Niepokojące dźwięki z okolic silnika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2003

No niestety, nastał dzień kiedy potrzebuję porady technicznej.

Pacjent:
Rover 45 2003
1.6 benzyna 16V 109KM
143kkm przebiegu

Problem - skrót:
Dziwne dźwięki spod maski, stukanie/cykanie.

Objawy - nie wiem czy wszystkie są związane z jednym problemem:
- silnik niezależnie czy na zimnym czy na ciepłym silniku stuka/cyka z okolic pokrywy silnika. dźwięk nie jest mega głośny, nie słyszę go raczej w kabinie. postaram się dodać dźwięk jutro.
- od zakupu mam problem z parkowaniem, jakby nie miał mocy i przez to mi gaśnie. gdy dodam mu obrotów, to wszystko jest ok... nie przeszkadza mi to aż tak, ale chyba nie powinno tak być i jest to po prostu uciążliwe :wink:
- Roverek od zakupu również delikatnie szarpie mi na drugim biegu, gdy ściągne nogę z gazu, a prędkość i obroty są niewielkie - ale też nie takie, żeby miał zgasnąć
- stojąc w miejscu, na biegu jałowym, Rover czasami pracuje dziwnie... tj. jakieś niepotrzebne wibracje... wzmaga się to chyba przy kręceniu kierownicą
- ubyło mi trochę oleju (!) - auto trochę stało przez jesień i zimę, ubył mi jeden X (z 6 na bagnecie) oleju, głównie robiłem krótkie odcinki tj. 5-20km

Co zrobiłem do tej pory:
- dzisiaj wymieniłem stary olej i filtr, Valvoline 10W40 i Filtron OP 580/7. miałem wrażenie jakby silnik pracował ciszej, przez co dźwięk tego stukania lub cykania jest bardziej wyrazisty.

Co jest/powinno być ok:

- płyn chłodniczy nie wycieka
- silnik się chyba nie przegrzewa, tj. temperatura silnika nigdy nie przekracza połowy
- nie mam problemów z jazdą na wyższych biegach, wszystko jest raczej ok
- nie mam raczej problemów z odpalaniem (akumulator kupiłem w październiku), przed i po zmianie akumulatora palił od strzała... od kiedy pojawiły się te dźwięki, to kręcił się z sekundę zanim odpalił, jutro sprawdzę jak to teraz wygląda (po zmianie oleju)
- ELM 327 nie pokazuje błędów silnika

Problem:
Jak wspomniałem powyżej, mam problem z dziwnymi odgłosami spod maski. Dźwięki pojawiły się w sumie nagle... Rover stał wcześniej z 3 tygodnie pod chmurką, w międzyczasie pojawiła się fala mrozów do -20*C. Pewnego dnia ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu silnika usłyszałem właśnie jakieś dziwne dźwięki z okolic pokrywy zaworów.

Co może być przyczyną moich objawów (nie tylko tych dźwięków)? Bo domyślam się, że dźwięki to raczej popychacze...
Jaki może być orientacyjny tego koszt?
Ile mogę jeszcze zrobić kilometrów z taką usterką, żeby nie stało się nic poważniejszego?

Wiem, że nikt tutaj wróżką nie jest, dlatego prosiłbym wyłącznie orientacyjnie - jutro postaram się dodać nagranie.

Po wypisaniu wszystkich tych rzeczy mam wrażenie, że problemów mam więcej niż mi się wydaje. :evil: Mechanik dzisiaj na szybko zasugerował regulacje zaworów za 100zł, no ok... wróciłem do domu z myślą, że nie jest tak źle. Potem okazało się, że w tym silniku są chyba popychacze hydrauliczne. ;-)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 08, 2017 16:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lut 08, 2017 16:45   

Zmień mechanika, bo zaworów się nie reguluje w Twoim silniku.
Skoro po wymianie oleju silnik ucichl, a dźwięk się uwydatnil, to raczej nie zawory. Może to być pompa wspomagania. Spróbuj wymienić olej w układzie wspomagania. Może nie ucichnie całkiem, ale powinny przynajmniej zniknąć wibracje.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lut 08, 2017 21:30   

Dzięki, będę myślał jak tylko będę miał zastrzyk gotówki. A reszta problemów, co myślisz? ;-)
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sro Lut 08, 2017 21:59   

Jeżeli opisujesz to jako "Dziwne dźwięki spod maski, stukanie/cykanie" to zaryzykuje i powiem : podnieś (wysuń lekko do góry -ok. 5 mm) pochłaniasz oparów paliwa, tak aby niczego nie dotykał ... -
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 09, 2017 05:46   

IROLA napisał/a:
Jeżeli opisujesz to jako "Dziwne dźwięki spod maski, stukanie/cykanie" to zaryzykuje i powiem : podnieś (wysuń lekko do góry -ok. 5 mm) pochłaniasz oparów paliwa, tak aby niczego nie dotykał ... -

dobry pomysł, albo odepnij wtyczke i posłuchaj wtedy ;) druga sprawa to zrzuć paski osprzętu i posłuchaj samego silnika, bez pomp i altka. Coś się powinno wyjaśnić ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lut 09, 2017 17:52   

Chłopaki, przesyłam krótkie nagranie... zimny silnik, auto stało całą noc. Temp -5 (w chwili nagrania) do -10... nagranie od razu po pierwszym odpaleniu silnika.

https://drive.google.com/file/d/0B6bmb-GYbGtbbHNiUjhlU3ptbnM/view?usp=sharing

Jutro postaram się przesłać wolniejsze/dokładniejsze nagranie, sprawdzić na zimnym i na ciepłym silniku oraz sprawdzić pracę silnika dodając mu obrotów. Mam wrażenie, że po wymianie starego oleju pracuje jakby lepiej, ale za to dużo wyraźniej słychać ten dźwięk... Spróbuje też nagrać to innym telefonem. ;-)

Mam wrażenie, że tutaj ktoś miał podobny problem: https://www.youtube.com/watch?v=EzknCOTMlII

Co tak stuka? :(
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lut 09, 2017 20:38   

Zdecydowanie zawory. Ktoś musiał długo katowac byle jakim olejem.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Lut 10, 2017 23:01   

Czyli tak jak myślałem... czy wyczyszczenie ich, tak jak wspomniałeś mi na priv powinno załatwić sprawę? Jaki mógłby być tego orientacyjny koszt? Czytałem wiele tematów o tych szklankach tutaj na forum i niezbyt napawa mnie to optymizmem.

Cytat:
- od zakupu mam problem z parkowaniem, jakby nie miał mocy i przez to mi gaśnie. gdy dodam mu obrotów, to wszystko jest ok... nie przeszkadza mi to aż tak, ale chyba nie powinno tak być i jest to po prostu uciążliwe :wink:
- Roverek od zakupu również delikatnie szarpie mi na drugim biegu, gdy ściągne nogę z gazu, a prędkość i obroty są niewielkie - ale też nie takie, żeby miał zgasnąć


Btw. może to być powiązane z tymi rzeczami? Albo co to może być?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lut 10, 2017 23:03   

Nie zaszkodzi przy okazji wymienić świece i przewody.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Niepokojące odgłosy z komory silnika
jęczy i cyka na niskich obrotach
Wazzabii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Cze 22, 2008 15:56
pgrad
Brak nowych postów [R400] buczenie z okolic silnika/skrzyni
serwacy82 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lis 25, 2011 10:08
serwacy82
Brak nowych postów [R420] Trzy niepokojące mnie rzeczy [ VIDEO ]
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Sty 29, 2013 20:15
adamsky
Brak nowych postów [R420] dziwne dźwięki
ciesluk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Maj 28, 2011 06:42
ciesluk
Brak nowych postów [416] dźwięki z okolicy paska rozrządu.
Pawel_416 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Paź 09, 2011 20:42
Pawel_416



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink