Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] iDT Check engine po zdjęciu pompy paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] iDT Check engine po zdjęciu pompy paliwa
Autor Wiadomość
Igor_Op 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 54
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lut 11, 2017 11:01   [R45] iDT Check engine po zdjęciu pompy paliwa
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Cześć wszystkim,

Wiem, że takich tematów już kilka było, ale chciałbym się dopytać, upewnić, bo konkretnej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem.
Jakiś miesiąc temu musiałem wymienić świece żarowe. Do wymiany czwartej mechanik zdjął pompę paliwa i niestety podpiął klemy zanim ją zamontował, efektem czego jest wiecznie obecny Check engine. I tutaj zaczyna się problem: Do Rovera były podłączone 4 komputery: Autoboss, KTS, Goodman i Adritas (coś takiego, dokładnej nazwy nie byłem w stanie wyłapać). Żaden z nich nie pokazał ŻADNEGO błędu, choć mechanik zarzekał się, że tymi trzema: KTS, Goodman i Adritas diagnozuje Rovery i nigdy nie było z tym problemu. Miał raz, to wymienił klientowi komputer i oprogramowanie (koszt ok. 1000zł).

I stąd moje pytanie: podejrzewam, że odpowiedzią będzie "zły komputer", ale chcę się upewnić: czy taki błąd pokaże tylko T4? Czy, z doświadczenia, wiecie co innego może się kryć za tą kontrolką i czy któryś z ww. programów mógłby pomóc?

Pytam, bo w Opolu (z tego co mi wiadomo) nikt T4 nie ma, więc musiałbym najbliżej do Wrocławia się wybierać.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 11, 2017 11:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lut 11, 2017 11:17   

Igor_Op, kts boscha akurat diagnozuje spoko Roverka - choc na 100% nie jestem pewien ale np kąt wtrysku da nim się zczytac, nie dawaj się naciągać na zły komp i wymianę oprogramowania (nie bądź frajer) a przede wszystkim opier... tego pseudo fachowca bo to on popsuł i czemu Ty masz za to płacic? Jeszcze możesz mu pokazac wątek z tego forum jak wymienić 4-tą świecę żarową bez wyciągania pompy w 45, no i ogólnie spytać po co ją wyciągał jak w tym modelu nie jest to wymagane (cześć starszych R fabrycznie miała 3 świece). Autocom jak dobrze pamiętam jest popularny i czyta błędy oraz gasi :ok: .

[ Dodano: Sob Lut 11, 2017 11:17 ]
P. S.
Ściemnia cię z tym kompem i oprogramowaniem tak w ogóle.
 
 
 
Igor_Op 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 54
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 11:19   

Heh, trochę stanę w obronie swojego mechanika - on miał tylko Autobossa. Pojechał do innego żeby rozgryżć problem i to ten drugi wpadł na ten cudowny pomysł z wymianą komputera/oprogramowania. Domyślałem się, że grubymi nićmi ta opinia jest szyta, ale dziękuję za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu.
I dziękuję za informację o Autocomie - będę dzwonić po warsztatach i pytać czy ktoś ma takie cudo na stanie.
Mówiłem fachmanowi o metodzie bez demontażu pompy, ale że nie mają dużego doświadczenia z Roverami, woleli klasyczną metodą to zrobić. No to teraz mam kwiatki.

Pozdrawiam.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 12:24   

Igor_Op, w dalszym ciągu Twierdzę że to mechanik ponosi odpowiedzialność za źle wykonaną naprawę :ok:
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 14, 2017 12:55   

Jakie to polskie, zrobię jedno ale cos popsuje.

Skoro przed naprawa bylo dobrze a po naprawie jest zle... To żądałbym naprawienia do stanu sprzed szkody i na zasadzie ze bez Twoich kosztów. Mogą nawet to auto zawieźć do Wrocławia naprawić i oddać na swój koszt. Tylko trzeba by ich pilnować żeby jakiejś magicznej sztuczki nie wymyślili z kontrolką
_________________
75 Red Edition
 
 
Igor_Op 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 54
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Lut 20, 2017 14:56   

No niestety, warsztat rozłożył ręce i skoro nie da się nic zrobić z wykorzystaniem znajomości, to już nic sie nie da zrobić.
Jak wszystko dobrze pójdzie, to pod koniec tygodnia przejadę się do tego Wrocławia. Aż jestem ciekaw co to za kwiatki, że żaden inny komputer tego nie wykrywa (Autocoma żaden warsztat w Opolu nie ma - tylko KTS lub Goodman).

Pozdrawiam
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 17:08   

Igor_Op,
Igor_Op napisał/a:
niestety podpiął klemy zanim ją zamontował,


klemy czego ? KTS sie łączy z EDC15 bo to jest Boschowski ECU ;) Autocom tez sie podlaczy :wink: Jeżeli auto pali i jeździ to ecu zwalony nie jest.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2017 17:08 ]
Czy chodzi o to ze podłączył akumulator i przekręcił kluczyk zanim pompę podpiął ?

Będziesz miał kilka błędów w tedy :wink: chyba z 5 jest ich, kilka razy mi się tak zdarzyło lecz nie problem bo mam Autocoma i usunąć nie problem :D
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Igor_Op 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 54
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Lut 20, 2017 17:52   

Cytat:
klemy czego?


Klemy akumulatora. Nie jestem pewien czy przekręcali kluczyk.

Kod:
 KTS sie łączy z EDC15 bo to jest Boschowski ECU


Hmm... Ten "spec" od wymiany komputera i softu powiedział, że podłączał KTS i wyrzucił absolutne zero błędów. Ciekawe czy nie powiedział tak tylko żeby mnie naciągnąć na takie wydatki. Jutro jeszcze raz obdzwonię warsztaty i zapytam kto ma KTS, podjadę. Jeśli mówisz, że powinien pokazać te błędy, to coś mnie tu śmierdzi...
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 18:34   

Miałem to samo i nic nie widziało błędu puki nie znalazłem mechanika z Launch X431 i on sobie poradził.KTS I inne testery nie widziały błędu a tym bardziej twierdziły że lampka Check jest wyłączona.Szukaj Autocom,Launch lub cos z klona ;-)
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
Igor_Op 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 54
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Mar 04, 2017 21:26   

barney79 napisał/a:
Miałem to samo i nic nie widziało błędu puki nie znalazłem mechanika z Launch X431 i on sobie poradził.KTS I inne testery nie widziały błędu a tym bardziej twierdziły że lampka Check jest wyłączona.Szukaj Autocom,Launch lub cos z klona ;-)


barney79, widzę, że jesteś z Gogolina. Czy ten mechanik, którego znalazłeś, jest gdzieś w Twojej okolicy? Daleko z Opola nie mam, szczególnie w porównaniu do Wrocławia. Jeśli tak, to mógłbyś podać mi adres? Byłbym Ci bardzo wdzięczny.

[ Dodano: Sob Mar 04, 2017 21:26 ]
Doooobra, po ciężkim tygodniu wreszcie mam czas usiąść do forum na chwilę.

Bardzo dziękuję barney79 za pomoc. Podłączenie Autocoma, kilka sekund i check engine usunięty. I dziękuję za wiele cennych rad, jakie mi przekazałeś :mrgreen:
Przy najbliższej okazji odwidzęczę Ci się za fatygę :mrgreen: [/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 iDT] Check engine po wymianie pompy sprzegla
marcinZG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Wto Paź 13, 2009 10:57
marcinZG
Brak nowych postów [R 400] Check engine
opos100 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Cze 25, 2019 13:53
opos100
Brak nowych postów [R45] Check engine
hrv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 29, 2013 05:16
barney79
Brak nowych postów [R45] CHECK ENGINE ?
aa66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Gru 14, 2010 14:36
aa66
Brak nowych postów [R45 2.0 iTD '00] Nie świeci check engine
jania_s Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Sie 16, 2011 22:32
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink