Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] wachacz tył
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] wachacz tył
Autor Wiadomość
BartaszczyGS 



Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Dublin



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 16:35   [MG ZT] wachacz tył
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam,
Prawy tylny wachacz zgnił od irlandzkich mokrych dróg i zaczyna pękać. Gdzie mogę nabyc takową część? dzis poznałem diagnoze i zaczynam szukac lecz jesli macie namiary na dealera w uk to chetnie dowiem sie gdzie uderzać. Z góry dzieki za informacje
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 08, 2014 16:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 20:03   

First - wahacz, a nie wachacz!!!
Second - w UK? To raczej Ty nam powinieneś podpowiedzieć. Masz zdecydowanie bliżej. :mrgreen:
Third - z nowym ciężki temat. Przynajmniej ja nie widziałem nigdzie. Używki można trafić np. na Aledrogo.
Fourth - wujek GOOGLE się kłania.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Maj 08, 2014 23:57   

HarryVip napisał/a:
First - wahacz, a nie wachacz!!!
Second - w UK? To raczej Ty nam powinieneś podpowiedzieć. Masz zdecydowanie bliżej. :mrgreen:
Third - z nowym ciężki temat. Przynajmniej ja nie widziałem nigdzie. Używki można trafić np. na Aledrogo.
Fourth - wujek GOOGLE się kłania.


Pomocna odpowiedź :)

co do wahaczy to musisz poszukać bo za wiele ich nie zostało, nie podałeś o jaki wahacz chodzi: dolny, górny, prawy, lewy:p http://www.rimmerbros.co.uk zobacz na tej stronce jaki jest numer części, której potrzebujesz. Górny prawy jest na ebay nowy, dolny jest ponad dwa razy droższy i w miare gruby także dziwne żeby go już zjadło, jeśli to dolny to jak kolega wyżej wspomniał taniej będzie kupić używkę potraktować szczotką drucianą i pomalować :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Maj 09, 2014 02:46   

zedziczek napisał/a:
HarryVip napisał/a:
First - wahacz, a nie wachacz!!!
Second - w UK? To raczej Ty nam powinieneś podpowiedzieć. Masz zdecydowanie bliżej. :mrgreen:
Third - z nowym ciężki temat. Przynajmniej ja nie widziałem nigdzie. Używki można trafić np. na Aledrogo.
Fourth - wujek GOOGLE się kłania.


Pomocna odpowiedź :)

co do wahaczy to musisz poszukać bo za wiele ich nie zostało, nie podałeś o jaki wahacz chodzi: dolny, górny, prawy, lewy:p http://www.rimmerbros.co.uk zobacz na tej stronce jaki jest numer części, której potrzebujesz. Górny prawy jest na ebay nowy, dolny jest ponad dwa razy droższy i w miare gruby także dziwne żeby go już zjadło, jeśli to dolny to jak kolega wyżej wspomniał taniej będzie kupić używkę potraktować szczotką drucianą i pomalować :)


No de facto ,kolega Harry ,naprawdę ZABŁYSNĄŁ!....uuuuuuuu...u :D
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Maj 09, 2014 11:22   

zedziczek napisał/a:
Pomocna odpowiedź :)

Punkt trzeci i czwarty wskazuje kierunek poszukiwań. Nasz nowy kolega zarejestrował się na forum i w pierwszym poście, idąc po najmniejszej linii oporu oczekuje, że poszukamy mu części, wskażemy dostawcę, a może nawet wynegocjujemy dobrą cenę. :mrgreen:
Co do wachacza - na Boga, nie razi Cię to? Przecież to podstawy ortografii.
alpacino napisał/a:
No de facto ,kolega Harry ,naprawdę ZABŁYSNĄŁ!....uuuuuuuu...u :D

A de jura nie? Przyganiał kocioł garnkowi. Czy wichrzycielstwo to jedyne co potrafisz robić? W Nowym Sączu jest firma "PTAK" (szrot), w której jest sporo części do R75. Może skoro taki samarytanin z Ciebie podjedziesz i poszukasz wahacza dla nowego kolegi. Masz niedaleko, prawda?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Maj 09, 2014 11:31   

.
BartaszczyGS napisał/a:
Prawy tylny wachacz zgnił od irlandzkich mokrych dróg i zaczyna pękać. Gdzie mogę nabyc takową część?
Wahacz składa się z kilku elementów więc warto określić o co dokładnie Ci chodzi. Większość podejdzie od BMW. Tu masz stronę i szukaj dalej http://www.rimmerbros.co....pension--m-2985 i https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=459274#459274

[ Dodano: Pią Maj 09, 2014 11:31 ]
alpacino napisał/a:
No de facto ,kolega Harry ,naprawdę ZABŁYSNĄŁ!....uuuuuuuu...u
Ty również.

Jeszcze jeden post nie na temat i zastosuje regulamin.
 
 
saikwon 



Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 39
Skąd: Łomża



Wysłany: Sob Lis 14, 2015 18:21   

Odgrzeje temat bo przy ostatniej wymianie opon jak samochód wylądował na podnośniku mechanik pokazał mi że "górny tylny prawy wahacz" zżera ruda zaraza. Napisałem w " " bo tak na prawdę nigdzie nie znalazłem pełnej nazwy tego elementu:

Znalazłem używane na ebay'u za 100 funtów za sztukę :o . Czy są może zamienniki tego elementu do Rover'a które można dostać w Polsce? Czytałem na forum, że tuleje zawieszenia tylnego pasują od BMW E46 może ten element też?
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 14, 2015 19:14   

Mechanik ma racje tylny górny wahacz poprzeczny, nowych możesz szukać na rimmerbros, co do bmw może się nieznacznie różnić, trzeba by miec oba w ręce i porównać, wiem ze wewnętrzne tuleje mocujące ten wahacz różnią sie pomiędzy bmw a rover. Najszybszy i chyba najlepszy u nas sposób to kupic używkę z R w dobrym stanie, delikatnie oczyścić zabezpieczyć antykorozyjnie, pomalować na czarno i śmigać długie lata,
_________________
75 Red Edition
 
 
Arczibald 




Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 97
Skąd: MIKOŁÓW



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 19:06   

Panowie, czytałem juz chyba wszystkie posty o tulejach i nadal nie wiem jakie mają być do ww wahacza pod sprężynę.
Pomóżcie znaleźć lub chociaż podać jakiś numer, mazwę...
_________________
Każda podpowiedź jest dla mnie bezcenna
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 21:15   

tutaj masz ta tuleje wciskana w paletke
http://allegro.pl/tuleja-...6696188810.html

[ Dodano: Wto Lut 14, 2017 21:15 ]
z drugiej strony taka
http://allegro.pl/tuleja-...6299801445.html
 
 
Arczibald 




Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 97
Skąd: MIKOŁÓW



Wysłany: Wto Lut 14, 2017 21:15   

Serdecznie dziękuję
_________________
Każda podpowiedź jest dla mnie bezcenna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wachacz
grota10 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Maj 26, 2015 18:06
grota10
Brak nowych postów [MG ZT] Lewy wachacz
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Cze 18, 2012 19:15
Pieta



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink