Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Doradztwo z naprawą. Co dalej?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Doradztwo z naprawą. Co dalej?
Autor Wiadomość
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Pon Gru 26, 2016 17:49   

Dzięki za chęci,ale progowa już zakupiłem.
Listwa na wysokości klamki prawdopodobnie mi się przyda,także na pw napiszę.
Myślisz,że to lusterko z linku wyżej będzie pasować? W sumie to najważniejsza rzecz na ten moment,bo bez tego nie wyjadę z parkingu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 26, 2016 17:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Gru 26, 2016 21:27   

Pasować to będzie, kwestia czy to wersja EU i co oraz jak będziesz w nim widział :-)

Cena niska, wiec jak za kompletne EU to za niska moim zdaniem.

Po zdjęciu ciężko określić jaka to wersja, zwłaszcza na tak zrobionym zdjęciu. W ciemno nie kupuj, dopytaj i dopiero zdecyduj. Bo UK będziesz musial za jakiś czas znów wymienić na EU, wiec wydatek dwa razy.

Choc pewnie zaraz ktoś napisze ze na UK tez można jeździć, tylko szkło trzeba bardziej wychylić. Owszem można, wszystko można. Wystarczy chcieć, a chcieć to móc. :-)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 27, 2016 00:54   

Zgadza sie, można śmigać na uk, przy odrobinie samozaparcia mozna je dostosować żeby lustro licowało się z obudowa, ale obudowa do nadwozia jest troche przestawiona, takze co kto lubi
_________________
75 Red Edition
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Pon Sty 23, 2017 12:32   

Panowie mam do was dwa pytania.
Drzwi z mojego miasta niestety różniły się kolorem od tego co było na zdjęciu,wiec ich nie wziąłem .
Mam kod lakieru z auta i na tej podstawie znalazłem drzwi o tym samym kodzie. Teraz pytanie,czy drzwi z auta np. 2004 mogą nie pasować do auta z rocznika 1999 czy to bez różnicy?

Druga rzecz to progi. Wszędzie blacharze chcą próg żeby zrobić samochód. Objeździłem niedziałki,intercarsy i różne sklepy tego typu,nigdzie nie ma żadnych zamienników.
Co poradzicie w tej sytuacji?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 23, 2017 12:37   

kupić z nowszego rocznika wycięte jesli Ci sie uda a jak nie to blacha i rzeźbienie
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Sty 23, 2017 14:22   

GRPac napisał/a:
Drzwi z mojego miasta niestety różniły się kolorem od tego co było na zdjęciu,wiec ich nie wziąłem .
Mam kod lakieru z auta i na tej podstawie znalazłem drzwi o tym samym kodzie. Teraz pytanie,czy drzwi z auta np. 2004 mogą nie pasować do auta z rocznika 1999 czy to bez różnicy?


Raczej na pewno będzie się różnił kolor.

GRPac napisał/a:
Druga rzecz to progi. Wszędzie blacharze chcą próg żeby zrobić samochód. Objeździłem niedziałki,intercarsy i różne sklepy tego typu,nigdzie nie ma żadnych zamienników.


Tak jak kolega pisze

longer86 napisał/a:
kupić z nowszego rocznika wycięte jesli Ci sie uda a jak nie to blacha i rzeźbienie
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 08:25   

AdaskoC napisał/a:
Raczej na pewno będzie się różnił kolor.

Czemu tak sądzisz? W końcu kody lakieru te same, jedynie obawiam się że jeden może być bardziej wyblaknięty od drugiego i wtedy bez malowania się nie obędzie.
longer86 napisał/a:
kupić z nowszego rocznika wycięte jesli Ci sie uda a jak nie to blacha i rzeźbienie

Dzięki,będę coś szukał :)
Ewentualna opcja jest jeden zakład u mnie w mieście,dzisiaj się dowiedziałem że podejmie się naprawy bez dostarczania im progu choć oczywiście chcą za to swoją cenę .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 11:16   

Rzemieślnicy zawsze sie cenią za rękodzieło.

Co do koloru, to np kolor wedgewood Blue czy British Racing green pomimo tej samej nazwy mają inne oznaczenia literowe w zależności czy auto wyprodukowano w cowley czy w longbridge
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 11:23   

longer86 ale wedgewood blue (Wedgewood Blue 1 - JEL lub Wedgewood 2 - JBH) mimo tego samego oznaczenia różniło się odcieniem.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 13:10   

longer86 napisał/a:
Co do koloru, to np kolor wedgewood Blue czy British Racing green pomimo tej samej nazwy mają inne oznaczenia literowe w zależności czy auto wyprodukowano w cowley czy w longbridge

Okej,ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Moje auto ma oznaczenie lakieru HEW i tym tropem też szukam zielonych drzwi.
Które drzwi waszym zdaniem będą lepszą opcją?


Rover drzwi 1
Rover drzwi 2

Ja specjalnie wielkie różnicy nie widzę, może ktoś jednak zauważy porównując do zdjęć mojego auta z pierwszej strony.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 13:55   

GRPac po zdjęciach nic nie ustalisz, bo kolory/odcienie bardzo mocno zależą od aparatu i jego ustawień więc jak nie pojedziesz i na żywo nie porównasz to nie masz żadnej pewności.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 20:41   

Sprawdzenie na żywo odpada. Odległość 550-600 km więc mija się to kompletnie z celem.
Jedynie mogę się kierować tym,że oba mają ten sam odcień lakieru co mój czyli zielony HEW.
Myślicie,że to ma jakiś sens?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2017 21:03   

Mysle ze maluj jak masz kupować drzwi 600 km od siebie a i tak nie dostaniesz idealnych i będziesz rozczarowany. Może po za drobnymi wyjątkami gdzie trafisz ladne to większość elementów blacharskich nie jest skladowanych w cieplutkich i przyjemnych warunkach
_________________
75 Red Edition
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 21:13   

Sytuacja wygląda w ten sposób.
Drzwi w swoim mieście mam za 100 zł do malowania, tutaj z przesyłką razem płace 128-135 i jest jakaś szansa,że kolor będzie pasował więc to tylko kilka zł dlatego sadze,ze warto spróbować. Jeżeli nie ,to malowania nie uniknę i tyle.
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 22:18   

GRPac napisał/a:
Myślicie,że to ma jakiś sens?

Ja tam kupowalem, jesli nie wiesz ktore byly wymieniane to nie poznasz.. przynajmniej wg mnie nie ma roznicy.
I tez mam kolor HEW
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Sty 24, 2017 22:56   

Akurat HEW w rocznikach 99-03 jest praktycznie taki sam. Sprzedawałem kilka elementów razem z usługa montażu i po wymianie nie było widać różnicy.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sty 25, 2017 08:34   

HEW był tylko do 2001 (na jakimś angolskim forum jest o tym info), wiem bo mam i szukałem maski i kupowałem zderzak. Jest to najtrudniej chyba dostępny kolor w używkach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Sty 25, 2017 13:33   

Całkiem niedawno były u nas elementy z 2002, po VIN 2003. Drzwi przód prawe jeszcze chyba są :)

sknerko napisał/a:
Jest to najtrudniej chyba dostępny kolor w używkach

Zależy od kogo szukasz używek. Jeśli od firmy sprowadzającej towar z UK, to przyznam rację. Bardzo mało spotykam tam koloru HEW, jak się nie mylę, to nigdy nie mieliśmy u siebie. Głównie

Ale towar który leci z zachodniej EU (Niemcy, Francja, Belgia) to zazwyczaj głównie te niemieckie są w kolorze HEW. Auta które się sprowadzało na sprzedaż z Niemiec, też bardzo często były w tym kolorze.
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Sro Lut 15, 2017 09:46   

AdaskoC napisał/a:
Całkiem niedawno były u nas elementy z 2002, po VIN 2003. Drzwi przód prawe jeszcze chyba są :)

Drzwi akurat kupiłem wcześniej,ale i tak odezwę się na priv bo sprawę mam:)

Autko wczoraj odebrałem od mechanika,wszystko udało się zrobić. Dając małe podsumowanie,to drzwi kupiłem w kolorze więc obyło się bez malowania.
Za wymianę progu zapłaciłem 680 zł i nie musiałem dawać swojego.
Jako ciekawostkę powiem,że progu oczywiście do tego samochodu nowego nie ma,więc dobrali od VW Scharana i też docinali,także gdyby ktoś kiedyś potrzebował naprawiać próg to jest to zdecydowanie lepsza opcja kupić taki próg żeby blacharz poprawił,niż używany oryginał do R75 z allegro za 300-400 zł.
Dzięki wszystkim za pomoc! :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wysprzęglik ... i co dalej ?
jaki, z czym, od czego ?
argail Rover serii 75, MG ZT 22 Sob Maj 16, 2009 17:43
argail
Brak nowych postów [R75] Wahacz ...? i co dalej ;)
argail Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 02, 2008 21:22
argail
Brak nowych postów [R75] Max 3tys obrotów i dalej nic...
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 56 Wto Gru 22, 2009 00:14
patrysgn
Brak nowych postów [75] uszkodzone czujniki ABS i co dalej
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Lis 29, 2014 18:04
arczi220
Brak nowych postów [R75] gasze silnik a on dalej pracuje
markow_1979 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Gru 01, 2010 19:33
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink