Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Wycieraczki przednie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Wycieraczki przednie
Autor Wiadomość
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Pią Lis 23, 2007 18:14   

No tak...Pytanie czy wogóle jest jakiś przekażnik ktory odpowiada za prace wycieraczek??
Narazie nie udalo mi sie go zlokalizowac..
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 23, 2007 18:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lis 23, 2007 18:16   

coś musi być, choćby od czasówki...
ale gdzie go szukać to niestety nie wiedzu :(
trzeba w RAVE poszperać ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Lis 23, 2007 22:54   

Zajrzyj do swojej poczty, masz tam wszystko co potrzeba. 12V z przełącznika jest podawane przez odpowiednie styki na moduł który jest z tył centralki (pod kierownicą tam gdzie bezpieczniki). Jak załączasz na tryb przerywany powinieneś słyszeć przekażnik. Jeśli włączysz na obrosty stałe to zależnie od prędkości pojawia się napięcie na drugim przewodzie do silnika. Już to pisałem, z przełącznika też musi wychodzić na odpowiednim przewodzie napięcie, jeśli nie wychodzi to masz uszkodzony wyłącznik. Gdzieś pisałeś że na zielonym przewodzie jest zasilanie. Przyjemnego sprawdzania. :rotfl: :rotfl:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 12:57   

Tak macie racje,jeszcze raz to dzis posprawdzam.Ale wygłada na to ze prąd nie wychodzi z wyłacznika wycieraczek.Dochodzi do niego jednym przewodem,ale juz nie wychodzi,choc wycieraczki sa wlączone.A cykanie przerywacza slychac...
Czy ktos wie ile moze kosztowac nowy przełacznik wycieraczek?jesli sie okaze ze jedank to jego wina...Bo uzywke kupilem dwa dni temu,rzekomo 100% sprawna,ale dalej nie dziala.Jeszcze jedno,nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem R200,ten moduł wycieraczek jest pod skrzynka bezpiecznikowa? od tyłu?
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 22:31   

Tak, dobrze zrozumiałeś. W dalszym ciągu nie widzę wyników podstawowych pomiarów zwykłą kontrolką z żarówką. Jeśli po włączeniu na przerywane słyszysz przekażnik to raczej nie wina wyłącznika. Sprawdż dokładnie gdzie nie masz napięcia. Kontrolką! Jak się zachowuje wycieraczka tylna po włączeniu przedniej i wstecznego biegu? Życzę owocnych poszukiwań, schemat w rękę, kontrolka pokaże wszystko. :roll: :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 13:24   

R-200
Patrzylem na swoja skrzynke,ale tam nic nie ma.....
Co do tylnej wycieraczki to działa bezbłednie z tym ze teraz przy wstecznym włacza sie automatycznie,nawet przy wyłaczonych przednich wycieraczkach.Tymczasowo przednie chodzą na zwykłym przełączniku klawiszowym z lampki,z tym że jednostajną prędkościa...
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 17:22   

Wysłalem kiedyś na twoją pocztę schemat. Nie napisałeś co sprawdzone wg schematu. Jeśli tylna zachowuje się prawidłowo to masz układ sterujący raczej sprawny. Nie wiem co mam poradzić jeśli nie sprawdziłeś wg schematu przejść wyłącznika i sterownika. Po to wyslalem Ci schemat. Jeśli dobrze obejrzysz " fuse box " z tyłu to jest on rozdzielany na dwie części. W tej tylnej jest parę interesujących rzeczy, uszkodzenia, jeśli się tam pojawiają, są spowodowane zewnętrznymi uszkodzeniami. Ale przedtem posprawdzać należy wszystko według schematu. :bezradny:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
telis7 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 13:17   

Witaj R-200,dzieki za odp.Niestety nic na poczcie nie mam,dziwne.Jedyna co mam to schemat mechanizmu wycieraczek,a nie elektryczny.Czy mogę Cię prosić o wysłanie jeszcze raz? najlepiej na adres:telis7@wp.pl
pozdrawiam
 
 
 
-_Zielarz_- 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 128
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 26, 2017 13:09   R420 Przednie wycieraczki nie działają

Odgrzebuję temat bo owy problem chyba spotkał i mnie :(

Jakieś rok czy dwa lata temu przestały mi działać przednie wycieraczki podczas jazdy, niemniej nazajutrz wsiadłem do auta i same z siebie działały ponownie. Zero problemu do zeszłego tygodnia.
Podobnie jak kiedyś zaniemogły podczas jazdy. Bezpiecznik sprawdziłem i był i jest OK. Był weekend akurat nie jeździłem, w niedzielę schodzę z synkiem coś przy nich pogmerać, kluczyk do stacyjki i ... wycieraczki same z siebie znów działały (po dwóch dniach).
Nic nie robiłem więc i przez tydzień ponownie działały bez zarzutu, aż znów stanęły.

Poczytałem forum i parę rzeczy posprawdzam. Póki co wiem, że bezpiecznik jest OK, w pozycji interwałowej słychać przekaźnik w czerwonej skrzyneczce za bezpiecznikami.
Wycieraczki nie działają. I jeszcze jeden objaw wyżej już opisywany - tylna wycieraczka. A mianowicie pomimo wyłączonych przednich, gdy wrzucam wsteczny, kręci tylną wycieraczką, czyli w tym bodajże MFU za bezpiecznikami dochodzi taki stan jakby przednie były cały czas włączone ...

Jutro rozbiorę podszybie i posprawdzam napięcia na kostce przy silniczku, czy jakieś dochodzą. Potem posprawdzam przy przełączniku koło kierownicy co tam się dzieje, oraz przy bezpiecznikach sprawdzę styki przy wtyczkach wiązek a może i rozbiorę to pudełeczko i zerknę tam czy coś się nie przysmażyło ...

Jedno pytanie mam na teraz ... Pisane tu było o pozycji spoczynkowej silnika wycieraczek (ustawia się on właśnie tym stałym plusem). Natomiast pisał ktoś o jakiejś blaszce czy stuku spoczynkowym ... I tu pytanie :
Ta blaszka przy silniku czy przy przełączniku ?
_________________
Im faster tym better ...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lut 26, 2017 13:39   

Przy silniczku.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
r33try 



Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 8

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 20:29   

Miałem ten sam problem, tzn wycieraczki raz działały a raz nie. Przyczyną okazała się wod która dostała się w jakis sposób do szczotek silniczka.
 
 
-_Zielarz_- 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 128
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 14:52   

Problem był jak kolega wyżej napisał - silnik wycieraczek.
Nie wnikam co w nim było walnięte konkretnie - na pewno spękane były miejsca przy dojściu kabli do silnika i może tam woda właziła.
Wymieniłem całość z siłownikami na używkę i hula ok wszytko.
_________________
Im faster tym better ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Włączam wycieraczki przednie a uruchamia się
Kangooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Wto Lip 31, 2007 13:54
Kangooo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r416] wycieraczki
piotrekd26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Kwi 04, 2013 12:13
szoso
Brak nowych postów [R416 '97] Wycieraczki i ich pozycja
mwok Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Lut 09, 2010 17:19
lukasz18
Brak nowych postów [R416] wariujace wycieraczki
Haczyk94 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Wto Lut 28, 2012 20:36
darek_wp
Brak nowych postów [R416] Wycieraczki się nie wyłaczają.
etm Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Sty 02, 2013 21:17
etm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink