Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klamka tylna nie otwiera od zewnątrz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klamka tylna nie otwiera od zewnątrz
Autor Wiadomość
chupp 




Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:18   [R75] Klamka tylna nie otwiera od zewnątrz
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam Panów.

Mam pewien problem. Może ktoś ma jakiś pomysł.
Wraz z spadkiem temperatury poniżej zera zaczęły się problemy z tylną klamką lewą. Jakoś miesiąc ciężko chodziła ale chodziła. Dzisiaj chciałem otworzyć drzwi od zewnątrz i nie mogę. Nic nie "przeskakuje" linka naciągnięta i koniec. Bardzo ciężko się ciągnie. Nic się nie dzieje po pociągnięciu. Od wewnątrz mogę otworzyć bez problemu. Zamek z kluczyka działa.

Jakieś idee? :) Co to może być?

Pzdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:34   

Albo mocowanie cięgna pomiędzy klamka a zamkiem albo któryś z silniczków. Zamek został w pozycji jakbyś zamknal z pilota, czyli mechanizm odłączył klamkę zewnetrzna. Pozostaje rozebrac drzwi
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:50   

chupp, miałem (i może jeszcze będę miał - trudno przewidzieć) to samo. Od zewnątrz, gdy robiło się zimniej, nie dało się otworzyć, czasem pomagało energiczne szarpnięcie, ale nie zawsze. Od środka otwiera się bez problemu.

Na razie problem "rozwiązał się" po wpompowaniu w zamek smarku silikonowego w spray-u. Wyszło przypadkiem, robiłem przy pierwszych mrozach konserwację zamków i uszczelek, a tu przy okazji zauważyłem, że po tym zabiegu mogę bez problemu otwierać drzwi, którymi się chciałem zająć, gdy będzie cieplej. :P

Spróbuj, może Tobie też pomoże. ;-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
Ostatnio zmieniony przez wellman Pią Sty 15, 2016 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:52   

Ja tak miałem w zeszłym roku. Na ten rok przepłukałem zamki WD40 i potem zalałem smarem silikonowym w szpraju tak jak wellman i póki co nawet w te mrozy -15 stopni było OK (psikałem pod klamki i w zamki tam gdzie wchodzi 'bolec').
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
chupp 




Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 15, 2016 12:59   

Dzięki wielkie prebenny, wellman. Pomogło. Psiknąłem kilka razy w zamek i pod klamkę i działa jak ta lala. :) Dałem plusik. THX i zobaczymy jak to zabezpieczyć później.

Pzdr.
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 18:51   

Sory za odkop, ale dziś spotkał mnie podobny problem. Tylne drzwi nie otwierają się od zewnątrz. Od wewnątrz jest OK, centralny też zamyka i otwiera. Zdjąłem tapicerkę, ale nic tam za bardzo nie zobaczyłem. Napsikałem smaru silikonowego, ale nie pomogło. Zauważyłem jednak, że cięgno od klamki i dźwignie pracują, ale jakby nie w całym zakresie. Pociągnąłem więc trochę dalej ręką i zadziałało. Czyli na moje oko trzeba gdzieś podregulować, żeby zwiększyć zakres pracy tego cięgna i dźwigienek. Ktoś podpowie jak to zrobić? A może jakoś inaczej to trzeba zrobić?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 20:40   

Jak masz ten bialy plastik trzymający cięgno to na jednym jego boku masz zatrzask, wciśnij tam delikatnie plaski śrubokręt i plastik się otworzy.

Cięgno przy pociąganiu za klamkę porusza się w dół, a wiec plastik musisz zapiac jak najwyżej.

Czyli żeby to zrobic prawidłowo. Plastik w gore, cięgno w dol i zapinasz ( klamka w pozycji neutralnej.
_________________
75 Red Edition
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Pon Lut 27, 2017 21:13   

longer86 napisał/a:
Jak masz ten bialy plastik trzymający cięgno to na jednym jego boku masz zatrzask, wciśnij tam delikatnie plaski śrubokręt i plastik się otworzy.

Cięgno przy pociąganiu za klamkę porusza się w dół, a wiec plastik musisz zapiac jak najwyżej.

Czyli żeby to zrobic prawidłowo. Plastik w gore, cięgno w dol i zapinasz ( klamka w pozycji neutralnej.


Od razu poszedłem do garażu wypróbować :) Trochę się bałem bo plastik wygląda bardzo delikatnie, ale udało się. Dla potomnych zostawię tylko informację, że trzeba zrobić odwrotnie - tzn. plastik trzeba obniżyć, nie podnosić na cięgnie. Podniesienie spowodowało zmniejszenie zakresu pracy. Zamontowałem więc niżej i bingo!
Jeszcze raz dzięki, zamek uratowany, działa. Teraz idę montować tapicerkę.

 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 22:12   

Właśnie dzieki za poprawienie, z pamięci nigdy nie wiem, a jak widzę zamek to robię prawidlowo
_________________
75 Red Edition
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Wto Lut 28, 2017 15:19   

No i nie nacieszyłem się długo. Po zmontowaniu całości i kilku próbach zamykania/otwierania + centralny zamek drzwi znów się przestały otwierać. Tym razem niestety także od środka...
Mimo zamkniętych drzwi bez problemu ściągnąłem boczek, ale tym razem pociąganie za mechanizm nic nie daje.
Co zrobiłem źle i jak teraz otworzyć drzwi? Czytam różne tematy ale coraz mniej z tego rozumiem...

[ Dodano: Wto Lut 28, 2017 15:19 ]
Podpowiecie coś? Próbować znów zdjąć ten biały plastik? Nie zaszkodzę sobie tym? I czy to w ogóle coś pomoże?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 15:29   

W tylnych drzwiach jest dosyć miejsca, zerknij czy plastik jest w miejscu gdzie go założyłeś, choc jeśli nie działa tez klamka od środka to moze poddał sie silniczek superlock który odłącza dźwignię klamki
_________________
75 Red Edition
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Sro Mar 01, 2017 09:29   

Przyjrzałem się wczoraj temu jeszcze raz. Stwierdziłem, że mimo zamkniętych drzwi jest tam wystarczająco miejsca, żeby w razie czego złożyć to na nowo. Zaryzykowałem, odpiąłem plastik i drzwi się otwarły :twisted: Złożyłem wszystko na nowo i próbuję. Działa bez zarzutu, ale tylko do momentu użycia centralnego zamka. Od tej chwili klamki już nie otwierają. Ponieważ pisałeś o superlocku, pomyślałem, że sprawdzę czy poprawi się jeśli wyłączę taką opcję TOAF-em. Nie pomogło. Przypomniałem sobie post (wczoraj nie mogłem go znaleźć) o próbach w ustawieniu tego białego plastiku. Pomyślałem, że może za bardzo to naciągnąłem i okazało się, że to był dobry trop. Przy okazji dopiero teraz zrozumiałem większość opisów na forum dotyczących tego zamka, a parę godzin na ich czytaniu spędziłem :mrgreen:
Tak więc wiadomość dla potomnych - nie przesadzać z przesuwaniem, tu każdy milimetr może mieć znaczenie.

Dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tylna klapa sie nie otwiera
mancho Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Kwi 19, 2015 15:31
mancho
Brak nowych postów [MGZT] tylna szyba sie nie otwiera
dziej076 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lis 20, 2013 12:02
MaReK
Brak nowych postów [R75] nawiew z zewnątrz
mecho Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Gru 24, 2011 15:38
Boncky
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]wskazania temperatury na zewnątrz
WitekWawa Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Gru 17, 2012 20:51
apples
Brak nowych postów [R75] ścinanie tylnych opon od zewnatrz
Legwan1989 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sie 14, 2014 10:57
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink