Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kręci, nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kręci, nie odpala
Autor Wiadomość
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

  Wysłany: Pon Mar 13, 2017 11:58   [R75] Kręci, nie odpala
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Hej,

sprawa wygląda następująco.

Z roverem od momentu zakupu nie było problemu z odpalaniem poza słabym akumulatorem, który został wymieniony.

Kilka dni temu po przyjeździe do pracy stwierdziłem, że zrobię test klimy. Test przebiegł sprawnie, zero błędów. Po tym procederze auto jednak już nie odpaliło.
wszystkie funkcje auta działają, elektrozawory, przekaźniki podczas przekręcania kluczyka w pozycję II brzmią tak, jak zwykle, na wyświetlaczu też nic się nie pokazało. Auto kręci jednak do uruchomienia silnika nie dochodzi.
Dodam że w tym dniu, w którym przestał odpalać, spadł średnio obfity deszcz, a dywaniki pod fotelem kierowcy i pasażera są mokre i były mokre od czasu zakupu autka.

Co do tej pory zrobiłem, to:
- dolałem paliwa, jest ponad 20 litrów,
- Odpiąłem akumulator na chwilę,
- Posprawdzałem czy coś się nie wypięło pod maską i faktycznie jedna wtyczka była całkowicie wypięta. Po wpięciu jej z powrotem, nie ma różnicy. (domniemam, że była wypięta cały czas, nie wiem od czego jest), fotka w załączniku.

longer86 w innym temacie zasugerował już sprawdzenie EWS. Dzięki!

Najpóźniej do środy będę miał kabel VAG KKL i podepnę się z TOAFem. Powinno pokazać błędy związane z EWS, cokolwiek innego?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 13, 2017 11:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Pon Mar 13, 2017 12:10   

Najpierw sprawdź czy dochodzi paliwo. Pod maską pod osłoną silnika jest przewód z wtyczką do listwy wtryskowej. odłącz go i niech Ci ktos przekręci kluczyk na zapłon i zobaczysz czy paliwo wylatuje czy pompka się załącza.
A z tego co widać na obrazku miałes odpięty jeden z silniczków sterujących klapkami w kolektorze.
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 15:15   

Sprawdzone, nie podaje paliwa, nie słychać pompy.

Na myśl przyszła mi instalacja gazowa. Ona również zarządza działaniem pompy paliwa, prawda? Byłem wyregulować instalację, sprawdzić szczelność i wymienić filtry. Po tym zabiegu auto zaczęło długo kręcić zanim się uruchomiło. Rozwiązaniem problemu było przełączanie na benzynę trochę przed zgaszeniem auta. Wtedy odpalało bez zająknięcia.

Dzwoniłem do firmy robiącej serwis i powiedziano mi, że instalacja nie wpływa na działanie pompy paliwa po wyłączeniu i próbie ponownego włączenia silnika. Za długie kręcenie może odpowiadać wadliwy reduktor.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 15:42   

Podmien przekaźnik od pompy. Jak nie pomoże to odpal awaryjnie na gazie i spróbuj przełączyć na benzynę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 16:09   

R4 zamieniłem z R1 i F20 z F19, nie ma różnicy. Natomiast awaryjnie na gazie zaczął chodzić, tj. odpalił z trudem pochodził kilka sekund strasznie nierówno i zgasł.
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Pon Mar 13, 2017 22:02   

JaCu napisał/a:
R4 zamieniłem z R1 i F20 z F19, nie ma różnicy. Natomiast awaryjnie na gazie zaczął chodzić, tj. odpalił z trudem pochodził kilka sekund strasznie nierówno i zgasł.

Awaryjnie na gazie nie jest łatwo odpalic szczegolnie jak zimno na dworze. Moze pompa paliwa konczy żywot u mnoe tez padła nagle czasem chodziła czasem nie. Dobrze by było odpalic na gazie i zaraz go wyrzucić na benzyne jak na benzynie zgasnie to prawdopodobnie winna bedzie pompa.
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 22:05   

Jutro dokopię się do pompy, zobaczę, czy dostaje sygnał, podłączę na krótko i dam znać.

Edit:

Pojawia się na 2 sekundy napięcie 11.93 V na kostce od pompy przy włączeniu zapłonu, pompy nie słychać. Werdykt chyba bardziej oczywisty nie może być.
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Wto Mar 14, 2017 22:22   

JaCu napisał/a:
Jutro dokopię się do pompy, zobaczę, czy dostaje sygnał, podłączę na krótko i dam znać.

Edit:

Pojawia się na 2 sekundy napięcie 11.93 V na kostce od pompy przy włączeniu zapłonu, pompy nie słychać. Werdykt chyba bardziej oczywisty nie może być.

No to sam sobie odpowiedziałeś. Jakbyś nie znalazł zamiennika pompy to jest firma pod wroclawiem ktora je regeneruje sam tak zrobiłem pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kręci, nie odpala...
baczek Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 09, 2013 23:27
baczek
Brak nowych postów [R75] Kręci ale nie odpala
Loo Rover serii 75, MG ZT 24 Pon Lip 03, 2017 21:50
longer86
Brak nowych postów [R75] Nie odpala, nie kręci
zaniewka Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Maj 18, 2011 12:38
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Kręci ale nie odpala
tetigon Rover serii 75, MG ZT 16 Sob Wrz 19, 2015 11:01
sknerko
Brak nowych postów [R75] kręci a nie odpala.
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lut 14, 2019 08:08
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink