Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 75] problem ze światłami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 75] problem ze światłami
Autor Wiadomość
BaRoN86 



Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 9



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 11:16   [ROVER 75] problem ze światłami

witam po dłuższej przerwie. mechanik wysuszył wiązkę i zabezpieczył przed ponownym zabrudzeniem lub wodą i wszystko wróciło do normy, tyle, że nie znalazł niczego konkretnego typu coś nadpalone lub przetarte albo urwane. (jedyne co to spalony przekaźnik podgrzewania tylnej szyby) na drugi dzień akumulator był rozładowany do zera. naładowałem go wstawiłem do auta i było to samo kolejnego dnia. postanowiłem, że jak naładuję to w zamontowanym już do auta odkręcę minus od akumulatora. kolejnego dnia odpalił bez problemu wniosek taki, że akumulator sprawny a mechanik twierdzi, że nie ma nic wspólnego z tym co robił. pozostaje więc pytanie. Co znowu? przed naprawą odpalał normalnie i nic mi prądu nie pobierało. proszę o jakieś wskazówki...dziękuję z góry kolegom, którzy już dużo pomogli.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 31, 2012 11:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 31, 2012 14:43   

Masz może oryginalna nawigację?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 31, 2012 18:04   

BaRoN86 napisał/a:
proszę o jakieś wskazówki..
szukaj złodzieja prądu jak w tym temacie http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47426
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Maciek_S. 




Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 25



Wysłany: Czw Mar 16, 2017 15:27   Re: [ROVER 75] problem ze światłami

BaRoN86 napisał/a:
witam mam kłopot :bezradny: ze światłami mijania (może przepalona żarówka) Światłami STOP, kierunkowskazami tylnym lewym, przednim prawym, na błotnikach też nie działają i podświetlenie zegarów też zgasło. wydaje się, że wszystko w jednym czasie


Archeologia, co prawda, ale chodzi o rozwiązanie problemu, więc nieśmiało zapytam, czy konkretna przyczyna została odnaleziona?
U mnie objawy IDENTYCZNE, nawet sekwencja działania świateł. Kierunki na krzyż, brak stop itd. Po przekręceniu przełącznika świateł, podświetlenie deski tylko mrugnie i jest ciemno. Przegląd wiązek, BODY, bezpieczników. Sucho i czysto. Wtyk LSM zielony i przypalony pomiędzy plusami zasilania, a sąsiednimi pinami (przy jednym plusie jest masa, przy drugim chyba lewy stop). Strach się bać, bo przy poruszaniu wtyczką kopciło się z niej - takie mostki węglowe powstały między kanałami pinów. Oczyszczenie zgrubne wtyku, podstawienie drugiego LSM i to samo. Podłączenie starego modułu i nagle wszystko działa, ale tylko przez chwilę. Czyszczenie styków zasilania drobnym papierkiem ściernym (oczywiście wewnątrz), spray "Kontakt" i niby wszystko działa. Nie mam jednak przekonania, czy na pewno tam siedział problem, a wystąpienia usterki komputer nie sygnalizuje, widać ja tylko po zgaśnięciu podświetlenia deski. Jeżdżę na dziennych, więc nawet nie będę wiedział, że nagle nie mam stopu i niektórych kierunków.
Jeżeli autor tematu wyeliminował problem na stałe, to proszę o poradę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Problem ze światłami
tracid9 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Sie 14, 2009 08:45
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem ze światłami
lukkrak Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Lut 01, 2011 15:08
wojtus8730
Brak nowych postów [75] problem ze światłami
marek501 Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lis 29, 2016 23:11
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Problem ze światłami
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Lis 16, 2016 08:28
karol77787



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink