Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] Jednocześnie mrugające xenony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] Jednocześnie mrugające xenony
Autor Wiadomość
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



  Wysłany: Sob Mar 18, 2017 17:14   [MG ZT 190] Jednocześnie mrugające xenony
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witam,
otóż mam pewien problem z MG ZT. Od pewnego czasu zauważyłem, że czasem mruga xenonami. Obydwa mrugają w dokładnie ten sam sposób, w tym samym czasie.
Ostatnio jak mrugały, zauważyłem, że w podświetleniu tablicy nie działa mi jedna żarówka. Po wymianie na sprawną żarówkę wszystko wróciło do normy.
Dzisiaj wszystko się powtórzyło. Znów podświetlenie tablicy(po 1 tygodniu obie żarówki padły!), wymieniłem żarówki (jedna świeciła troszkę słabiej) i xenony mrugały jak oszalałe.
Dziwny był fakt tego, że wszystko się potrafiło ustabilizować po około minucie świecenia xenonów, aż do włączenia lewego kierunkowskazu?!
Po włączeniu kierunków zaczynały ksenony mrugać na biało/pomarańczowo.

Szukać problemów w LSM, czy po prostu po instalacji?
Komputer nie pokazuje żadnego błędu.

W międzyczasie mam problem z wylewającą się wodą z lampki przedniej w podsufitce(szyberdach), mokrą podłogą od strony kierowcy, oraz wylewającą się wodą z przycisku otwierania bagażnika oraz otwarcia maski. Dzisiaj zaglądnę do odpływów i trzeba będzie go wysuszyć.

Sam osuszasz da rade w temp 10stopni? Jest to delonghi dem 8.5.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 18, 2017 17:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 18, 2017 20:11   

O kolego, odłączyć aku co by się się nie swajczył samochód. Dużo przecieków masz, zajmij się nimi natychmiast, wszytko jest na forum
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 19, 2017 01:57   

Jak wstawiłem sobie w światła pozycyjne żarówki a'la ledowe, które miały świecić biały światłem, to też mi ksenony wariowały. Mrugały sobie same, a ludzie z przodu myśleli, że ich poganiam :)

Ale u Ciebie to może być problem związany z wilgocią/wodą w instalacji.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Mar 19, 2017 23:49   

Dzieki za podpowiedzi. W dniu dzisiejszym zdjąłem wszystkie plastiki przeszkadzające w zdjęciu wykładziny, zdjąłem fotele i tunel środkowy. Gumy od szyberdachu są zatkane, sparciałe.

Podczas demontażu siedzień zastał mnie deszcz, to szybko zdjąłem kawałek podsufitki, i zrobiłem prowizoryczny odpływ wody z szyberdachu przez reklamówkę do miski. w ciagu 5 godzin zebrało się 8-9 litrów wody. Jutro czeka na mnie wyjęcie wykładziny, która jest baaaaardzo nasączona wodą, zdjęcie podsufitki i zrobienie odpływów.


Zastanawiam się czy opłaca się wymieniać całe węze, ktore są popękane, bo wracać do tego samego kłopotu to nie sztuka.
Da się wymienić te węże bez większego demontażu(deska rozdzielcza)?

I jeszcze jedno pytanie; czy może być podgrzewana alcantara? Czy to tylko dla skórzanych foteli taka przyjemność jest?
Jest możliwość wrzucenia samych mat grzewczych z inmych siedzeń/auta?
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Mar 20, 2017 12:17   

Wężyk od szyberdachu wchodzi w ścianę grodziową pod nogami pasażera. Sprawdź czy Ci się tam nie leje. Musisz odkręcić boczne plastiki i schowek cały.

[ Dodano: Pon Mar 20, 2017 12:17 ]
A i mi migał tak xenon, bo miałam żarnik do wymiany. Ale jak u Ciebie oba migają to raczej nie to.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 20, 2017 15:37   

Albo zbieżność ze akurat oba padają.

Zwykle fotele tez mozesz podgrzewać, mozna założyć jakies uniwersalne maty.

Brat mial grzane szmaciane fotele w mondeo...
_________________
75 Red Edition
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pon Mar 20, 2017 19:28   

jak już takie zaawansowane działanie prowadzisz to możesz zobaczyć czy w LSM nie ma widocznych uszkodzeń, bo było już kilka przypadków gdzie R75 stawał w ogniu gdyż LSM się zesmarzył, niestety nie wiadomo dokładnie dlaczego :/
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 21, 2017 11:13   

arleta90,
Wężyki od szyberdachu podejrzewałem od razu, i stąd demontaż 80% wnętrza. Teraz w środku została tylko konsola i tylna kanapa, bo nie mogłem jej zdjąć całkowicie, a tylko odchylić. Wężyki przednie oba są zatkane.

longer86,
To raczej na pewno nie jest ich śmierć. Kupiłem na handel 2 MG ZT i po przełożeniu żarników jest tak samo. Dziwny jest fakt tego, że np. włączenie tylko lewego kierunku na nowo 'wzbudza" mruganie.
Podejrzewam, że woda lała się na LSM i nógł się uszkodzic. Szczególnie, że woda ciekła po kurtynie w słupku, a wylewała się na nogi oraz z rączki otwierania maski i przycisku bagażnika.

W kwestii mat grzewczych jeszcze obawiam się "rozwarstwiania" fotela, że ta robota mnie przerośnie. Chociaż jak się dłużej zastanowić to nie powinno być tam nic trudnego.

zedziczek, J/w . LSM będę sprawdzał. Pewnie kilka lutów będzie do przelutowania, ale zobaczymy co tam zastanę w środku.



Po zdjęciu wykładziny zobaczyłem czujnik uderzeń bocznych, i jeszcze nogdy nie widziałem tak zaśniedziałego metalu.. Na podłodze kierowcy w kilku miejscach wychodzi rdza, także jak już jest tak rozłożony, to porobię wszystko na zaś. Zastanawiam się, żeby wygłuszyć ścianę grodziową od wewnątrz, oraz nadkola, żeby mniej było słychać ruch kół i silnik w trasie. Macie w tym jakieś doświadczenie?
Polecacie jakieś konkretne rodzaje wygłuszeń?


Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj w nocy działał osuszacz w samochodzie i zebrało się 4 litry wody.

Ostatnie pytanie; jest możliwe pociągnięcie na nowo wężyków od szyberdachu? Chciałbym zrobić to na lata i zamknąć temat, ale nie wiem, czy jak wyjmę wężyk, to czy włożę go tam jeszcze raz.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 13:52   

YOBACK napisał/a:
W kwestii mat grzewczych jeszcze obawiam się "rozwarstwiania" fotela, że ta robota mnie przerośnie. Chociaż jak się dłużej zastanowić to nie powinno być tam nic trudnego.


Podejrzewam ze fotele zt sa tak samo rozbierane jak 75, wiec wykręcasz fotel, ściągasz plastikowe zatrzaski ściskając siedzisko i jedynie środek materiału pewnie bedzoe przymocowany do siedziska na stalowe oczka, które po rozcieciu bedzie trzeba czymś zastąpić..

;)

YOBACK napisał/a:
Ostatnie pytanie; jest możliwe pociągnięcie na nowo wężyków od szyberdachu? Chciałbym zrobić to na lata i zamknąć temat, ale nie wiem, czy jak wyjmę wężyk, to czy włożę go tam jeszcze raz.


Przeczuwam wyciągnięcie szyberdachu, żeby w spokoju założyć nowe węże, choc nie wiem jak to wygląda na zywo. Gdyby trzeba bylo to wyciągając przymocuj do węży sznurek lub cienki drut;) żeby w razie potrzeby przeprowadzić nowe odplywy
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 17:01   

Rozebrać tapicerkę foteli to nie problem, sam zmieniałem gąbki i poszycie z R75 na kubełkowe.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Mar 22, 2017 08:41   

YOBACK napisał/a:
jest możliwe pociągnięcie na nowo wężyków od szyberdachu? Chciałbym zrobić to na lata i zamknąć temat, ale nie wiem, czy jak wyjmę wężyk, to czy włożę go tam jeszcze raz.


Tak. Ściągasz podsufitkę i wyjścia odpływów z szyberdachu masz na wierzchu. Nie musisz nic więcej demontować. Na pewno nie szyberdach.
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Mar 22, 2017 17:45   

AdaskoC napisał/a:
YOBACK napisał/a:
jest możliwe pociągnięcie na nowo wężyków od szyberdachu? Chciałbym zrobić to na lata i zamknąć temat, ale nie wiem, czy jak wyjmę wężyk, to czy włożę go tam jeszcze raz.


Tak. Ściągasz podsufitkę i wyjścia odpływów z szyberdachu masz na wierzchu. Nie musisz nic więcej demontować. Na pewno nie szyberdach.


Już wszystko zdjąłem wczoraj. Widzę węże na wierzchu, ale nie mam pojęcia, czy się uda na nowo je puścić przez wnękę w konsoli przy słupku. Ale spróbuję. Najwyżej puszczę wężyki o mniejszej średnicy, i co jakiś czas będę zaglądać :)

Wężyki wychodzą za plastikowym nadkolem?





Dzisiaj rozpoczynam walkę z rdzą na podłodze. Jest jej niewiele, ale warto się nią zająć.
Potem wygłuszenie w newralgicznych punktach, czyli tunel środkowy, ściana grodziowa od wewnątrz, bo od dołu, jest wystarczająco izolacji przez gąbkę o dość sporej grubości.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Mar 22, 2017 23:25   

YOBACK napisał/a:
Wężyki wychodzą za plastikowym nadkolem?


Tak.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sty 08, 2019 08:34   

@YOBACK, jak poradziłeś sobie z migającymi xenonami?
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Wto Paź 01, 2019 23:17   

W moim przypadku przyczyną mrugających ksenonów (oba równocześnie) było uszkodzenie podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Wymieniłem podświetlenie na NOWE i wszystko działa poprawnie, nawet po założeniu "żarówek led" :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Mrugające kierunkowskazy
Krzysiek15255 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lip 07, 2014 11:09
wschodni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Kierunkowskazy i mrugające światła
Makis Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Sie 10, 2010 12:22
Makis
Brak nowych postów [R75] Xenony
chomiczeq Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Mar 29, 2010 21:55
wczerniec
Brak nowych postów [R75] Xenony
Czy wystarczy tylko założyć lampę?
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Maj 31, 2008 14:07
marcin_i_alunia
Brak nowych postów [MG ZT 190] Słabe xenony
lucrah Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Lip 29, 2018 20:18
0L0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink