Forum Klubu ROVERki.pl :: otarcie podwórkowe - kamery
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
otarcie podwórkowe - kamery
Autor Wiadomość
n0name 



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 68
Skąd: Polska

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 20:39   otarcie podwórkowe - kamery

Witam,

Caly weekend czyściłem i woskowałem swojego rovera 75 no i dzisiaj spotkała mnie przykra niespodzianka. Mianowicie któryś z sąsiadów przytarł mnie nieciekawie na tylnym zderzaku o tyle dobrze ze są kamery z kazdej strony.

Pytanie do Was - bo nie mam doświadczenia w tego typu sprawach czy lepiej przejść sie po sąsiedzku i poprosić o gotówkę? Czy dochodzić roszczenia przez ubezpieczyciela?
Jaka kwotę sobie życzyć? Nowy zderzak + malowanie 600-700zl?
Czym ewentualnie przemówić mu do rozsądku gdyby sie upieral ze nie zapłaci? Postraszyć policja? Za samo zdarzenie + ucieczkę z miejsca zapłaci wiecej(?) + utrata zniżek? Co mi się bardziej opłaca? Pozdrawiam,
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 28, 2017 20:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 22:38   

Zabezpiecz najpierw materiał z kamer i idź po sąsiedzku, jesli nie bedzie chciał to wtedy nagrania, żeby się nie okazało ze sąsiad Cie ubiegl i postaram sie o zniknięcie nagrań.
_________________
75 Red Edition
 
 
n0name 



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 68
Skąd: Polska

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 10:23   

Longer, na jaką kwotę sie dogadywać? 800-900? Jaka Ty byś zaproponował?

[ Dodano: Pią Mar 31, 2017 10:23 ]
Starsza kobieta załatwiła mi zderzak na podwórku - zdecydowała się na spianie oświadczenia. Z tym ja powinienem się zgłosić do jej ubezpieczyciela? Czy ona musi to zrobić w swoim zakresie?
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 12:18   

n0name napisał/a:
Longer, na jaką kwotę sie dogadywać? 800-900? Jaka Ty byś zaproponował?

[ Dodano: Pią Mar 31, 2017 10:23 ]
Starsza kobieta załatwiła mi zderzak na podwórku - zdecydowała się na spianie oświadczenia. Z tym ja powinienem się zgłosić do jej ubezpieczyciela? Czy ona musi to zrobić w swoim zakresie?


Jak masz oświadczenie przez nią podpisane to ty zgłaszasz do jej ubezpieczyciela i tyle. Oni potem się z nią skontaktują by zapytać czy taka sytuacja miała miejsce.
Ubezpieczyciel albo poprosi cię o przesłanie na maila tego oświadczenia dowodu rejestracyjnego ,oc lub przyjedzie ten co będzie wyceniał i wtedy te papiery sobie weźmie.
Może być nawet tak że po telefoniczny zgłoszeniu rzeczoznawca po 2-3 godzinach do ciebie zadzwoni i od razu przez telefon poda cie kwotę bez oglądania auta tylko dopyta o zaczepy ,czy zderzak jest cofnięty itp.
Zresztą na oświadczeniu powinieneś dokładnie opisać usterki by potem sprawca się nie wyparł czegoś.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 31, 2017 13:23   

ARTUR1983 napisał/a:
Zresztą na oświadczeniu powinieneś dokładnie opisać usterki by potem sprawca się nie wyparł czegoś.
z reguły się tego akurat nie praktykuje, wyobraź sobie że przy grubszym dzwonie pani Halinka która nie wie nawet gdzie wlać płyn do spryskiwaczy opisuje pękniecie belki pod zderzakiem czy przesunięcie podłużnicy albo szczegółowo podaje które części zawieszenia zostały uszkodzone mimo że nie zna nawet ich nazw xD , od tego są oględziny, również to podajesz na zgłoszeniu do TU. Czasami są nawet ponowne oględziny gdy w trakcie naprawy uwidoczni się coś czego nie było wcześniej widac.
No i bezimienny musi to sam zgłosić :wink:
 
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 14:53   

Ja dokładnie opisałem usterki w wyniku czego nawet rzeczoznawca się nie pokwapił przyjechać. Podał kwotę która mnie satysfakcjonowała po 2-3 godzinach od zgłoszenia. Wykonał dwa telefony i było po sprawie.

Nie neguje tego że niektórzy nie potrafią opisać uszkodzonych elementów ale też nie mówimy tutaj o jakimś strasznym dzwonie tylko o obtarciach zderzaka ,połamanych zaczepach w wyniku tego,pęknięciach itp.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 31, 2017 15:18   

ARTUR1983, to akurat że Tobie się udało bez rzeczoznawcy zależy od TU w którym szkoda była likwidowana przede wszystkim, na pewno uszkodzeń nie podaje się w orzeczeniu sprawcy wypadku :ok: .
 
 
 
n0name 



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 68
Skąd: Polska

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 12:51   

Witam!

Za uszkodzenie zderzaka "na telefon" wysyłając zdjęcia otrzymałem odszkodowanie w wysokości 2398.01 zł.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 15:03   

n0name, dowód że nie opłaca się dogadywac :) a Pani tez zapłaci ze 200 więcej i każdy zadowolony :)
 
 
 
buddd 



Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 1



Wysłany: Nie Kwi 30, 2017 13:54   

dogadywać to się warto wyłącznie po znajomości, bo finansowo zawsze bardziej się opłaca zgłoszenie do ubezpieczyciela. Tylko czy w takim przypadku ja też nie tracę zniżek? Bo jednak w pewnym sensie brałem udział w otarciu
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 30, 2017 14:16   

Tylko sprawca
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów próba wymuszenia PLN za NIBY otarcie...
pajda Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Sie 01, 2009 02:03
pajda
Brak nowych postów [Inne] Uszkodzenie auta pod czujnym okiem kamery miejskiej
Jordan87 Prawo i ubezpieczenia 7 Sob Gru 12, 2009 11:40
Pavel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink