Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 1.8 - zadbany
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 1.8 - zadbany
Autor Wiadomość
Mimi 




Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 15

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 13, 2017 21:38   Rover 75 1.8 - zadbany

Witam
Z wielkim bólem serca i po długich przemyśleniach postanowiłem sprzedać swojego Roverka pieszczotliwie nazywanego "Pszczółką", pod koniec grudnia odebrałem nowy samochód i 3 miesiące zajęło mi podjęcie decyzji o sprzedaniu auta. Przez te 3 miesiące zrobiłem Roverem niecałe 1500km, więc doszedłem do wniosku, że nie ma sensu, aby cały czas stał w garażu, skoro kto inny może się nim cieszyć.

Od początku, auto jest z grudnia 1999 roku, pierwsza rejestracja w 11.02.2000 w Niemczech, sprowadzony przeze mnie osobiście z przebiegiem ok 169000km i zarejestrowany w kraju 04.12.2013r. i nie będę ukrywał i wychwalał jak to bywa na portalach z ogłoszeniami samochodowymi, że samochód nigdy nie widział mechanika i stan jest jak z fabryki, ponieważ miałem z nim małe przeboje :)
Na chwilę obecną samochód posiada przebieg ok 205000km i nie wymaga wkładu finansowego pod względem mechanicznym, natomiast wizualnie nie oszukujmy się to jest już prawie pełnoletnie auto więc nosi swoje niewielkie ślady związane z użytkowaniem auta.
Mogę zapewnić, że podczas mojego użytkowania auto nigdy nie brało udziału w żadnym wypadku, nie było napraw blacharsko-lakierniczych, w samochodzie nie było palone papierosów, oraz korzystane było tylko i wyłącznie z myjni bezdotykowych, nigdy z automatycznych.
W zeszłym roku auto odwiedziło Panią Wgniotkę w celu usunięcia wgniecenia na prawym błotniku, niestety operacja udała się tylko w 80%, aczkolwiek na 100% jest możliwość wyciągnięcia tego tak aby nie było śladu. Niestety ja już nie miałem czasu się tym zająć. Uszkodzenie nie jest już tak widoczne jak wcześniej i teraz trzeba się dobrze przypatrzeć aby je dostrzec.

Wszystkie wymiany olejów oraz innych płynów i części eksploatacyjnych były robione na czas. Auto nie posiada i nigdy nie posiadało instalacji gazowej, więc tankowane jedynie na stacjach Orlen paliwem PB 95 i PB 98, nigdy na innych stacjach.

Przegląd do: 02.12.2017
Ubezpieczenie do: 01.12.2017

Trochę z wyposażenia i tego co dołożyłem do auta od siebie:
- drewniana kierownica
- automatyczna dwu strefowa klimatyzacja
- 4x AIRBAG
- 4x el. szyby
- el. lusterka
- czarna welurowa tapicerka
- Radio ALPINE CDE-W235BT (USB, AUS i Bluetooth z mikrofonem, także można rozmawiać przez telefon podczas jazdy) *
- Roleta elektryczna *
- Ledowe oświetlenie kabiny, schowka przed pasażerem oraz bagażnika *
- Halogeny przeciwmgłowe wraz z przełącznikiem świateł *
- Światła do jazdy dziennej w światłach drogowych (aktywowane przez TOAF) *
- 2 komplety kół *
* na lato 18" felgi od MG z oponami Goodyear Efficientgrip Performance w rozmiarze 225/40R18 - na oponach przejechane 2 sezony
* na zimę 15" felgi z Rovera z oponami Kleber Krisalp Hp2 w rozmiarze 195/65R15 - na oponach przejechane 2 sezony

* Dołożone przeze mnie

Co zostało zrobione/naprawione, tylko to co najważniejsze:
- Wymiana uszczelki pod głowicą
- Szlifowanie głowicy
- Wymiana szpilek
- Wymiana pompki sprzęgła
- Wymiana tylnych tarcz hamulcowych
- Wymiana chłodnicy
- Wymiana świec i cewek zapłonowych
- Tarcze + klocki, przód i tył ok pół roku temu
- Wymiana sprężarki klimatyzacji
- Wymiana wahaczy, amortyzatorów, drążków - ok rok temu
- Obniżenie auta, sprężyny H&R -35mm
- Nowy akumulator - wymieniony ok pół roku temu
- W zeszłym miesiącu wymienione 2x pompka skrzyni biegów (pod pedałami i w skrzyni biegów), cały zestaw pedałów i uszczelniacz skrzyni biegów.
Wszystkie naprawy/wymiany w aucie zamieszczone w sekcji Garaż

Jedynym mankamentem w aucie jest błędne wskazywanie poziomu paliwa, pływak czasami się zacina.

Pewnie o czymś zapomniałem napisać, w razie pytań zapraszam na pogawędkę przez telefon (cena i kontakt na samym dole), lub jeśli ktoś woli PW. Chętnie na wszystkie odpowiem, a teraz zapraszam do obejrzenia galerii (zdjęcia z 4.05.2017)















Koła letnie:





Koła zimowe:



Wspomniane ślady użytkowania:







Galeria zdjęć w większym rozmiarze i praktycznie od zakupu auta: ---> ROVER 75 GALERIA <---

W pewnym momencie zrezygnowałem ze sprzedaży auta, chciałem zostawić je dla siebie i wprowadzić zmiany wizualne, tak aby auto jeszcze lepiej wyglądało i wyróżniało się na drodze, aczkolwiek pojawiła się nowa możliwość na zakup kolejnego angielskiego samochodu, youngtimera tym razem z V8-ką pod maską :)
Póki co nie chce trzymać trzech aut, dlatego jestem zmuszony o ponowne wystawienie Roverka na sprzedaż.
W czerwcu 2017 została odgrzybiona i nabita klimatyzacja, oraz wymieniony filtr kabinowy.









15.07.2017
W pewnym momencie zrezygnowałem ze sprzedaży auta, chciałem zostawić je dla siebie i wprowadzić zmiany wizualne, tak aby auto jeszcze lepiej wyglądało i wyróżniało się na drodze, aczkolwiek pojawiła się nowa możliwość na zakup kolejnego angielskiego samochodu, youngtimera tym razem z V8-ką pod maską :)
Póki co nie chce trzymać trzech aut, dlatego jestem zmuszony o ponowne wystawienie Roverka na sprzedaż.
W czerwcu 2017 została odgrzybiona i nabita klimatyzacja, oraz wymieniony filtr kabinowy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić: +48 793 388 940
W razie gdybym nie odbierał telefonu proszę o przysłanie wiadomości SMS - na pewno oddzwonię. Nie jestem handlarzem, lecz prywatną, pracującą, więc nie zawsze mam czas aby odebrać telefon :)

Cena jaka mnie interesuje to 12 000PLN, oczywiście do negocjacji.



Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz/Mimi
Ostatnio zmieniony przez bociannielot Sob Lip 15, 2017 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 13, 2017 21:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 20:02   

Aktualne !!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink