Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] błąd "Brake Fault"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] błąd "Brake Fault"
Autor Wiadomość
szela81 



Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 17



Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 21:28   [MG ZT-T] błąd "Brake Fault"
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam

Szukałem, ale nie znalazłem podobnej przypadłości do mojej.

Jest w starym temacie https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44149 ale nierozwiązana,

Raz na jakiś czas, bez większej przyczyny po odpaleniu lampka (!) świeci się chwilę dłużej i wyświetlacz komputera pokazuje czerwone ostrzeżenie brake fault, które gaśnie po sekundzie. Gdybym miał być paranoiczny to miałoby to związek z używaniem hamulca ręcznego podczas jazdy poprzedzającej błąd, ale ogólnie można przyjąć że jest to "losowe" niezależne od tego czy auto stało dłużej czy chwilę. Płyn hamulcowy jest, klocki są.

ABS działa, hamulce są sprawne (przegląd ostatnio zaliczałem), jedyne o czym jeszcze myślę to nieszczelność jednej z tylnych lamp, nie jest idealna, czasem ma trochę wilgoci. Ale to chyba byłby błąd brake light a nie czerwone brake fault?

Czy to jest jakiś problem? Szukać czegoś? Co jest sprawdzane podczas tego testu? Ciśnienie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 21:58   

szela81, byś się podłączył laptopem i sprawdził TOAF-em jaki się dokładnie zapisał błąd lub chociaż w menu w zegarach spróbował sprawdzić, czy coś się nie zapisało to być może przyczynę już być znał (lub przynajmniej wiedział gdzie szukać).

Na początek sugeruję sprawdzić akumulator i napięcie ładowania z alternatora. Zdarzał mi się czasem taki błąd chwilę po odpaleniu zimą, gdy jednocześnie startowało webasto i jeszcze działały świece żarowe, a aku był już stary i schorowany. Może u Ciebie też już pada.

Inna rzecz to sterownik modułu ABS, on też potrafi wypluć błąd hamulca, ale tego bez komputera raczej nie ustalisz.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
Ostatnio zmieniony przez wellman Wto Kwi 11, 2017 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 00:26   

Jest to przypadłość na która jeszcze nikt nie znalazł odpowiedzi, u mnie też sporadycznie się pojawia, z większym nasileniem kiedy jest zimno.

Irytujące, ale nie ma wpływu na działanie wszystkich podzespołów
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 07:25   

Kiedyś czytałem to u kogoś była chyba wypięta wtyczka od poziomu płynu hamulcowego w zbiorniczku.

Ale u mnie też się to zapala i tak jak longer86 napisał - głównie kiedy jest zimno. Wiązałbym to z większym poborem prądu (webasto) i 'słabszym' akumulatorem (zimno).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 13:43   

prebenny napisał/a:
Ale u mnie też się to zapala i tak jak longer86 napisał - głównie kiedy jest zimno. Wiązałbym to z większym poborem prądu (webasto) i 'słabszym' akumulatorem (zimno).

Nie do końca się z Tobą zgodzę, webasto odpięte, akuś nówka a i tak się zapala czerwone brake fault.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 19:16   

jeden z pierwszych linków na google :p

"It's a known fault on the 75/ZT diesels. When it's cold the diesel heater plug remains on for a while longer when the engine is running and causes the battery voltage to drop slightly causing the error.


I was told by the dealer "this is a known bug" and as long as it goes off after a few seconds it's OK.
I worried at first, only ever happens on cold days! "
 
 
szela81 



Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 17



Wysłany: Pon Kwi 17, 2017 21:22   

Trochę nie wierzyłem w "known bug" z tak poważną sygnalizacją jak błąd hamulców, ale ostatnio było trochę cieplej i nie pojawia się błąd.

Poza tym, jeżeli miałby być naprawdę błędem to z tego co przeczytałem nie gaśnie tylko zostaje na zegarach, potwierdzi ktoś?
 
 
daniel18c 



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 88

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 17:03   

Mówicie że to w dieslu? A co powiecie na taki błąd w 2.5 v6? Mnie też to się wyświetla, auto hamuje nic się nie dzieje złego (oprócz nie działającego ABS no ale to myślę raczej wina innych rzeczy) a sam błąd zaczął dopiero występować w okolicach grudnia czyli niskich temperatur no i dzisiaj oraz wczoraj (poniżej 5 stopni)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 22:19   

V-ka też potrzebuje mocnego akumulatora. Może Twój jest już na 'wykończeniu'. Podejrzewam, że błąd się pojawia jak napięcie spadnie poniżej x volt (i znika jak napięcie wróci do normy).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 22:51   

Podejrzewam że jeśli to byłaby wina Aku to by zapisał błąd - za niskie napięcie, a jeśli nie w ABS ie to napewno w sterowniku poduszek powietrznych taki błąd się lubi pokazać przy słabym Aku
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 08:40   

z klemy minusowej idzie gruby kabel i jest gdzieś przy pompie ABSu przykręcony, jak kiedyś kumpel go niedokrecił na klemie to V-ka nie chciała odpalić i wywalała błąd trakcji i właśnie brake fault
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Sandman 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 120
Skąd: Polska

Rover Tourer

Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 09:40   

Całkiem możliwe że przy zbyt niskim napięciu akumulatora ten błąd jest zwyczajnie "pierwszym z brzegu" który się zapala przez jakiś błąd programistyczny w kolejce.
U mnie jest to samo przy niższych temperaturach kiedy więcej prądu idzie na rozruch, ale też np kiedy miałem rozładowany akumulator to pierwszą kontrolką która się zapaliła był brake fault :)
_________________
Mój dyliżans :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 09:55   

Podejrzewam ze błąd ten ma większość osób, natomiast zwracają na niego uwagę głównie osoby z dużym wyświetlaczem na zegarach, zanim zmienilem zegary to na starych odpalałem auto, opuszczałem hamulec ręczny a kontrolka czerwona na zegarach paliła sie jeszcze przez chwilę . Także jeśli ktoś trzyma auto na ręcznym odpala i nie ma wyświetlacza. To nawet nie zwróci uwagi ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 12:59   

U mnie pojawiło się wtedy kiedy okazało się że gdzieś miałem mały wyciek płynu hamulcowego co spowodowało że po zajrzeniu do zbiorniczka płynu były na samym spodzie. Dolałem i temat zniknął.
Oprócz tego komunikatu zaświeciła się też kontrolka od hamulca ręcznego mimo że nie był zaciągnięty.

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2017 12:59 ]
Dzisiaj miałem ciekawą sytuacje.
Pojawiła się ikona w trakcie jazdy ABS a po chwili ręcznego. Co ciekawe dodatkowo wycieraczki nie działały wtedy jak je załączylem .


Jakieś pomysły co za przyczyna?
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 09:34   

ARTUR1983 mylisz dwie sytuacje.

Włączenie się kontrolki 'ręcznego' i 'BRAKE FAULT' na wyświetlaczu w czasie jazdy to zupełnie inna sytuacja niż sam 'BRAKE FAULT' po odpaleniu, który po paru sekundach gaśnie.

A co do Twojego problemu - sprawdź odpływy.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 09:48   

ARTUR1983, miałem taką choinkę, gdy alternator zaczął przeładowywać aku i też wycieraczki nie chciały wtedy działać. Sprawdź jakimś miernikiem, czy nie masz przypadkiem na klemach 16V.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Brak nowych postów [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
Gość Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Maj 20, 2015 13:39
Ar2
Brak nowych postów [R75] Kontrolka Brake Fault
michal07 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sie 13, 2009 00:36
michal07
Brak nowych postów [R75] Silnik "Szatkuje" i błąd P1255
keda Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lip 19, 2013 11:15
SyntaX
Brak nowych postów [R75] Błąd "Break Pads Low"
Co oznacza i jak go rozwiązać.
blondyn853 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Kwi 09, 2010 11:33
blondyn853



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink