Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] 2.0 Benzyna V6 - sam wchodzi na obroty.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] 2.0 Benzyna V6 - sam wchodzi na obroty.
Autor Wiadomość
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Sro Mar 29, 2017 17:23   [R75] 2.0 Benzyna V6 - sam wchodzi na obroty.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Auto samo wchodzi na obroty 2000 i zaraz spada i tak co jakiś czas.
Mam błąd VIS,czyli klapek w kolektorze ssącym .P1477 zawór przepustnicy zmiennej długości kolektora dolotowego.Myślę że to.
Silnik krokowy działa tak że jak odpalę zimny silnik to obroty ma wyższe czyli ok,no i powoli spadają.A jak zaczyna dodawać gazu to silnik pokazuje 20 krok i spada na 0 krok.Lub czasami zatrzyma się na 25 kroku i tak trzyma aż do wyłaczenia zapłonu a potem znów jest krok 0.
Czujnik temperatury przy dodaniu samoczynnym gazu nie zmienia wartości.
Auto ma gaz.
Dzieje się to na gorącym silniku.Ale tak na 98%
Proszę o pomoc w tym temacie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 29, 2017 17:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Mar 29, 2017 23:24   

czy to się dzieje na benzynie ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 17:50   

Tak a gazu nie używam.
Gaz założony 2 miesiące temu.
1.Ja obstawiam silnik krokowy choć ładnie działa jak zapalę ale potem nie wiem co mu każe dodać gazu i odpuścić nie synchronicznie.Póżniej lubi nie wrócić do swojego zera.
A i spadanie obrotów jest okropnie mułowate,tak że trzeba czekać jak by linka się cofała powoli.Ale linka schodzi idealnie bo ja dodaje gazu ręką przy przepustnicy.
2.No i te moduły przy klapkach kolektora.Wczoraj sprawdzałem ich kompem to działają ale po 3 próbach zasterowania już nie działały ale to może tak jest ustawione aby nie bawić się.


Dziś zostały zdemontowane obydwa sterowniki VIS.
1.Zimne luty w ogromnej ilości,przelutowałem,przesmarowałem i działają ale przekażniki w dwóch są do wymiany.Ale już nie mam ich błędu.
2.Dodaję zdjęcia silnika krokowego tak jak go wyciągnołem i nie wiem czy tak mam być ale jest dość sporo otwarty a na kompie KROK 0.
3.Powietrze jest zasysane przez małą rurkę która leci do tej rury co widać na zdjęciu bo potrafię auto zgasić jak ją zacisnę.

[ Dodano: Pią Mar 31, 2017 15:46 ]
Teraz jest tak ze auto jak zimne to wszystko miodzio.A jak się nagrzeje to zaczyna świrować.
Np po dodaniu gazu nie spada z obrotów ale nie za wysokich około 1500.
Po zrobieniu klapek myślałem że już go mam....
Coś szwankuje jak się rozgrzeje a co do szczelności to moim zdaniem chyba by od razu wariował po odpaleniu.
Martwi mnie ten silnik krokowy ale na kompie brak błędów.

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2017 23:18 ]
Jest jeszcze jedno spostrzeżenie że teraz po różnych poprawkach jak nie dodam gazu to silnik pracuje idealnie.A jak tylko dodam oczywiście na rozgrzanym silniku to zaczyna się zabawa w wariujące lub nie spadające obroty.
Muszę wymienić profilaktycznie silnik krokowy w ciemno.
Dziś sprawdzałem kamerą jak zachowuje się silnik krokowy.Czyli jak dodam gazu to reaguje ale już nie wraca na swoją pozycję zero.I zauważyłem że trzpień usiłuję się obkręcać wokół własnej osi ale nie dużo.No i drży.
Sprawdzałem oscyloskopem też czujnik wału i jest bardzo dobrze,ksiązkowo.
Ale jak np:odepnę czujnik wałka to auto nie reaguje wcale.Wiem że ma niby przejąć awaryjnie impulsy z wału.

[ Dodano: Wto Kwi 04, 2017 17:50 ]
Problem wariujących obrotów po nagrzaniu auta rozwiązany.
Z powodu braku zainteresowania tematem nie podaję rozwiązania.
Jak ktoś chce to proszę na PW.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 18:13   

markson43 napisał/a:
Z powodu braku zainteresowania tematem nie podaję rozwiązania.


:brawo: Ty

Właśnie udowodniłeś, że brak zainteresowania był uzasadniony a sam mentalnie jesteś na poziomie przedszkolaka.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 20:58   

Przepraszam....ale nikt nic nie odpisywał to myślałem że to nikogo nie interesuje.
A ja dodawałem ciągle nowe diagnozy.
Problemem był silnik krokowy który po diagnozie diagnoskopem a wcześniej kompem miał uszkodzony mechanizm i jak tylko się dodało gazu to biedak nie wracał na zerowy krok.
Cena innego,używanego 40 zł.Bo w sklepie brak.
Myślę że to przecież typowa usterka ale dla potomnych jeżeli zaciśniecie wąż który opisywałem i auto zgaśnie to szkoda szukać nieszczelności.
Napiszę że ja lubię dograć temat do końca i z tego tyle pisania bez odpowiedzi.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 21:08   

Po twoich postach widać że masz pojęcie co robisz, nie każdy używa oscyloskopu i kamery do szukania usterki :tak:
Gdybyś zajrzał na ssb i napisał to ktoś by podbił temat a tak to spadł na dół a i tak 170 razy był otwierany. Niestety forum do zbyt żywych nie należy ale czego się spodziewać skoro aut już nie produkują :(
To tyle mojego OT
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 21:18   

To jeszcze napiszę że jak ktoś nie umiejętnie dobiera się do krokowca to są różne objawy.Trzepień który pracuje wysuwając się i wsuwając jakie takie luzy musi mieć ale mój kręcił się w koło nawet po dokręceniu go do maxa.A ten który mi przysłali nie miał prawie ruchu w okół własnej ośi.
No i zaadoptowałem go na kompie ale to nie jest koniecznie.
Ale jak wiadomo przyczyn może być wiele....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 16:16   

markson43 napisał/a:
Dziś sprawdzałem kamerą jak zachowuje się silnik krokowy.Czyli jak dodam gazu to reaguje ale już nie wraca na swoją pozycję zero.I zauważyłem że trzpień usiłuję się obkręcać wokół własnej osi ale nie dużo.No i drży.


Czytam temat, ale z racji ze mam diesla nie chcialem mieszać, aczkolwiek z cytatu powyżej juz dawno trafiłeś na rozwiązanie. ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 22:06   

markson43 napisał/a:
A ja dodawałem ciągle nowe diagnozy.


No właśnie forum w takim wypadku nie wysyła powtórnego zawiadomienia :-(
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Sro Kwi 05, 2017 22:54   

longer86 napisał/a:
markson43 napisał/a:
Dziś sprawdzałem kamerą jak zachowuje się silnik krokowy.Czyli jak dodam gazu to reaguje ale już nie wraca na swoją pozycję zero.I zauważyłem że trzpień usiłuję się obkręcać wokół własnej osi ale nie dużo.No i drży.


Czytam temat, ale z racji ze mam diesla nie chcialem mieszać, aczkolwiek z cytatu powyżej juz dawno trafiłeś na rozwiązanie. ;)


Tak ale nie byłem pewny czy coś innego mu nie każe zostać w tej pozycji.
Człowiek uczy się całe życie.Grunt że maszyna działa bo nikt nie chciał się za to brać z powodu V6 i ciężkiego dostępu.
 
 
Owca1911 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 66
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 13:19   

U mnie obroty wariują na zimnym i po odpaleniu tak schodzą nisko że auto potrafi zgasnąć...;/ a na ciepłym się normują ... co to może być ?? też krokowy ? tylko że przeczyściłem go całego
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 14:48   

Krokowca wymień bo cena nie wysoka ale za używkę.
No i zacznij od szukania nieszczelności.
Zaciśnij tego małego węża co wchodzi do przepustnicy on jest odnogą z grubej rury co idzie do filtra powietrza.Jak zgasisz auto po jego zaciśnięciu to układ raczej szczelny.
A potem czyszczenie odmy i jej wężyków od pokrywy zaworów.
 
 
Owca1911 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 66
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 11:21   

Krokowy przeczyściłem, ale jestem skłonny kupić inny dla sprawdzenia. Odma przeczyszczona. Co do wężyka to pewnie że sprawdzę i dam znać
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 13:23   

Krokowca sprawdzasz mechanicznie ręką.Czyli nie może ci się kręcić trzepień w żadną stronę jedynie takie minimalne ruchy a przód i tył nie może też się ruszać.
Jak chodzi o elektrykę to między pinami AiD ma być od 45-60ohm i tak samo między pinami CiA.
 
 
Owca1911 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 66
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 13:54   

sprawdzę sprawdzę, tylko np. jak go odpalę na zimnym to chwile chodzi równo i potem obroty spadają i gaśnie, chyba że mu przytrzymam obroty przez jakiś czas to potem już się utrzymują. Może to być krokowy ? a może czujnik położenia przepustnicy ?
 
 
markson43 



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 10



Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 19:06   

Może to może tamto.Zrób diagnostykę i zobaczysz na blokach pomiarowych jak działa krokowiec a jest to podane w krokach.A i czujnik położenia przepustnicy sprawdzisz bez problemu naciskając pedał gazu i patrzymy w bloku.
Widzę że bez kompa dalej nie ruszysz,chyba że masz kasę na wymiany wszystkiego po kolei.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wolno wchodzi na obroty
panogor Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Sty 27, 2013 17:17
domel-x
Brak nowych postów [R75] Sam wchodzi na obroty i je trzyma???
witalis31 Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Gru 29, 2010 11:53
shadowrider
Brak nowych postów [R75] Nie wchodzi na obroty? nabiera moc później
lovemuzik Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Kwi 29, 2009 06:18
mimo66
Brak nowych postów [R75] Nie wchodzi na obroty, czasem nie zapala.
prawnik30 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Mar 05, 2011 12:09
apples
Brak nowych postów [MG ZT] nie wchodzi na obroty, już nawet nie zapala
lagi Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Sty 27, 2015 15:42
lagi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink