Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] stukanie w przednim kole
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 18:25
[R200] stukanie w przednim kole
Autor Wiadomość
pitek20 



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 26
Skąd: PWO



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 23:31   

Miałem podobną sytuację, otóż też stukało mi w prawym przednim kole a przynajmniej tak mi się wydawało i byłem na 100% pewien że to z koła dochodzą odgłosy, do czasu aż nie popsikałem WD40 w zawiasy prawych drzwi i stukanie ustało :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 30, 2012 23:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 02, 2013 23:33   

Tak dla potomnych.
 
 
nowy880 




Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 52
Skąd: Toruń

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 18, 2013 11:04   

Witam , podpinam się znowu . Ponieważ w dalszym ciągu słychać u mnie podobne jak w większości postów hałas . Codziennie roverkiem pokonuje trase 30km podczas tej trasy 1 na 40 razy słychać te stuki więc nie jest to jeszcze udręka . Kiedy jeżdże nieco dłużej to stuk pojawia się b. często . np ostatnio wybrałem się do solca kuj. od Torunia do Solca był spokój natomiast spowrotem zaczęła się "impreza" dźwięk ten jest bardzo dziwny coś jakby miało luzy nie tłucze to jak np. wyrobione tuleje to poprostu tylko hałasuje nie uderza , nawet podczas jazdy po kostce brukowej lub na łączeniu łat na naszych polskich drogach poprostu na nierównej nawierzchni . Kiedy auto po trasie troche odpocznie 2-3 godziny i znowu gdzieś jadę to na początku jest cisza . Dodam ze ostatnio wymieniałem tuleje wahacza z przodu , prawy przegub , łączniki stabilizatora z tyłu , amortyzatory z tyłu . Wyczytałem cały temat i nie wiem czy stawiać na poduszki silnika , czy na łączniki stab. z przodu , co prawda z poduszkami może być coś nie tak bo przy gaszeniu auta mocno bujnie budą . trudny temat bo czasami jak chce to jakos nagrać to poprostu tego dnia jest cisza a czasami nawet na zwykłej prostej nawierzchni stuka potwornie no i fakt że dźwięk ten objawia się przy dłuższej jeździe po słabej nawierzchni
_________________
OPEL ?? FORD ?? VOLKSWAGEN ?? ... NIE ... -- ROVER :)
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Sob Cze 08, 2013 21:18   

Przez cała zimę był u mnie spokój z pukaniem bo na zimówkach 14 cali nie puka.
Po założeniu letnich 16" problem wrócił i postanowiłem, ze znowu wydam trochę groszy na eksperyment. Tym bardziej, ze teraz pukniecie potrafi się pojawić także przy gwałtownym ruszaniu na płaskim ze skręconymi kolami.
Tak jakby silnik bujnął się poprzecznie i jakieś elementy osprzętu w coś uderzały, co pcha mnie w stronę wymiany dolnej poduszki skrzyni (http://www.youtube.com/watch?v=SmDUFNjJB28 ten luz mam jeszcze większy teraz).

Ponieważ chciałbym wymienić ten duży wkład samodzielnie (http://tedgum.pl/sklep/images/grafika/produkty/big/00603794.jpg), to mam do was pytania.
Czy muszę zabezpieczać silnik w jakiś sposób przed odkręceniem tej poduchy? Górne go utrzymają?
Czy możliwe jest wciśnięcie nowej gumy bez imadła?
Czy ten pomysł ma sens?

[ Dodano: Sob Cze 08, 2013 21:18 ]
Mam przełom jeśli chodzi o moje pukanie:

Udało mi się wygenerować je na stojącym aucie. Po puknięciu na wjeździe pod nierówność kołami skręconymi w lewo. Ustawiam auto na miejscu parkingowym i wyjeżdżam do tyłu w prawo. Zatrzymuje się w momencie jak tylne koła i lewe przednie zjechały, a prawe właśnie się ugina na krawężniku. Wtedy energiczne pchniecie górnej części koła w stronę silnika wyzwala puknięcie (widać to dokładnie na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=VTIeX4nj8xA)
Odgłos dobiega z kierunku piasty. Początkowo myślałem ze to może swożeń wali w osłonę tarczy hamulcowej ale nie.
Teraz przypomina mi się propozycja Raptile odnośnie dokręcenia śruby przegubu. Chociaż wtedy próbując zachęcić mechanika do sprawdzenia tego dostałem tylko info ze jakby ta śruba była niedokręcona to dawno rozsapałoby się łożysko (sam nie dysponowałem odpowiednim kluczem ale chyba będę musiał zainwestować).
Dodam że mam leciutko krzywa tarcze hamulcową (kręci się swobodnie), zacisk siedzi mocno i ze koło jest niewinne bo było przekładane z innym.
Co o tym sadzicie?
Co tam może jeszcze powodować taki odgłos? Obawiam sie, że cos z przegubem ale co?
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 08, 2013 22:50   

No ten odgłos to zdecydowanie nie jest typowe pukanie dla przegubu. Brzmi bardziej jak stal pękająca po przekroczeniu naprężenia granicznego. Sprawdziłbym drążek reakcyjny + pas przedni, wszystkie śruby, stabilizator.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 23:29   

a nie jest to czasem przegub ?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Winetu1111 




Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Elbląg

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:42   [R214] Problem ze stukaniem

Witam ja mam podobnie dzis sie okazalo na przegladzie ze to wahacz .
Mam pytanko czy musze odrazu kupowac nowy wahacz czy wystarczy wymienic tuleje >>??
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 18:18   

Przód czy tył ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Winetu1111 




Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Elbląg

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 21:26   

Przod dolny
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 22:43   

A jak sworzeń stuka ? Przypominam że jest niewymienny, trzeba kupić cały wachacz a najlepiej od razu dwa, prawy i lewy.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pon Sie 05, 2013 11:25   

Witajcie ponownie w temacie pukania ;)

Przypomnę ze ustaliłem, ze u mnie przyczyną jest któryś element przy kole (zwrotnica, piasta, przegub). Uderzenie jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=VTIeX4nj8xA

Podczas mojego urlopu urlopowało się tez auto u mechanika. Zdjęta została tarcza hamulcowa i przetoczona (miała male bicie). Mocowanie blachy osłaniającej tarcze okazało się być całe. Mechanik nic nie wypatrzył odnośnie pukania.
Niestety po odebraniu auta i przejechaniu 400km tarcza na nowo się skrzywiła - mam nawet wrażenie ze jest gorzej.
Zastanawiam się teraz czy nie łączyć ze sobą tych dwóch problemów. Trochę się boje, ze jak kupie nowe tarcze to się wykrzywią. Co radzicie wymienić?
Jakie części jeszcze potrzebuje przy wymianie całej zwrotnicy, łożysko, jakieś części przegubu?
Jeśli dźwięk przypomina uderzenie w blachę to może odkształca się cala piasta?
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pon Maj 05, 2014 12:16   

Udało mi się pozbyć tego stukania ;)
Na jesieni wymieniłem całą zwrotnicę z piastą, tarczą hamulcową i nowym łożyskiem. Nie mam pojęcia która część była winna. W końcu nie muszę się wstydzić przy wykonywaniu manewrów.

Pisze dopiero teraz bo chciałem mieć pewność ze po założeniu letnich felg nadal będzie spokój.
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
shaggy 




Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: skawinki

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 16:09   

Witam mam pytanko przy okazji stukania w kole , czy te tuleje drążka reakcyjnego pasują do Roverka 25 bo orginału nigdzie znalesc nie moige :(
http://allegro.pl/tuleja-...4161271801.html
 
 
Piotrov200 



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3



Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 19:52   

Witam
Podłączam się pod temat szumów drgań i terkotania pochodzącego od kół. Po wymianie całego sprzęgła mam problem z owym hałasem przy skręcie w prawo ale tylko wtedy gdy nogę trzymam na pedale gazu i lekko przyśpieszam lub staram się utrzymać prędkość. Bez gazu jest cisza i spokój. Podczas jazdy na wprost również cisza. Przeguby lewy wewnętrzny i zewnętrzy wymieniony, przegub prawy zewnętrzny wymieniony, końcówki drążków kierowniczych wymienione, a łomot dalej jest. Teraz myślę o poduszkach silnika. Ma ktoś jakiś inny pomysł lub doświadczenie?
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 20:35   

Poduszka skrzyni biegów nie wytrzymała demontażu i montażu?
 
 
Piotrov200 



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3



Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:29   

Masz na myśli tą poduszkę w kształcie kości? Co jest po środku. Czy tą która jest przykręcona pod akumulatorem?
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:35   

Jedną i drugą, ale do tej dolnej jest łatwiejszy dostęp to i łatwiej ją sprawdzić.
 
 
Piotrov200 



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3



Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:41   

Dolna jest sprawna. Jutro sprawdzę tą pod akumulatorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [Rover 200] Dudnienie/stukanie w przednim kole
Win Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Gru 05, 2010 21:38
Win
Brak nowych postów [R 200] trzeszczy w prawym przednim kole
killcia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Paź 20, 2014 20:49
NoPE
Brak nowych postów [R25] Piszczy w lewym przednim kole
demin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Sty 23, 2014 12:50
ash
Brak nowych postów [R 200, 16v, 1998r.] Tarcie w przednim kole?
koziol99 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Lut 27, 2012 14:01
koziol99



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink