Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Woda pod tylną kanapą, pleśń
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Woda pod tylną kanapą, pleśń
Autor Wiadomość
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 22:53   [R200] Woda pod tylną kanapą, pleśń
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 1997

Wyjąłem siedzisko tylnej kanapy do wyczyszczenia i zauważyłem że pod nią gromadzi się woda. Blacha była wilgotna, a gąbka nasiąknięta w miejscu mniej więcej na środku kanapy
Jest też pleśń w paru miejscach, w rogach tapicerki bagażnika(gdzie nadkola łączą się z podłogą), na tapicerce podłogi bagażnika, w zakamarkach tylnej kanapy, parę kółek na półce bagażnika od spodu i na plastikach fotela kierowcy,, na tylnych passach bezpieczeństwa, co dziwne zapachy stęchlizny nie czuć w środku. Samochód ostatnią zimę stał w nieogrzewanym garażu, czy to może być powód?Czy po oczyszczeniu, osuszeniu i normalnym używaniu pleśń nie powinna wrócić, czy powinienem szukać przecieków? Skąd może cieknąć w to miejsce?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 22:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Saaphyri 



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 236

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 30, 2017 12:09   

Zobacz czy masz wodę w kole zapasowym.

https://www.roverki.eu/zr...nej-szybie.html

A co do kierowcy itd. może uszczelki drzwi, u mnie uszczelki drzwi któregoś dnia całkiem przestały się trzymać i porpostu odpadły. Najpierw jedna, a po sprawdzeniu reszty okazało się, że wgl nie trzymają.

Sylikon pomiędzy takimi kółkami - jak zdejmiesz uszczelke to zobaczysz, i przyklejasz uszczelke.

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2017 12:09 ]
Czy powinieneś szukać przecieków ? No woda w aucie to nie jest normalna rzecz więc powinieneś szukać ;)
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Maj 02, 2017 08:52   

nanab napisał/a:
Skąd może cieknąć w to miejsce?

Z wężyka spryskiwacza tylnej szyby. Pod kanapą biegnie wężyk i na domiar złego na wysokości fotela kierowcy jest łączony. Przejrzyj jego trasę szczególnie przy lewym nadkolu.
Stęchlizny nie czujesz, bo płyn nie gnije ale pleśń się wytworzy.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Maj 02, 2017 17:03   

Saaphyri napisał/a:
Zobacz czy masz wodę w kole zapasowym.

Nie mam, ale to może dlatego że nie mam tam koła :D Mam lpg, no i centralnie pod wnęką jest niezaślepiony otwór przez który spływa wszystko co tam trafi. W bagażniku sucho pomijając miejsce pod zamkiem klapy
NoPE napisał/a:

Z wężyka spryskiwacza tylnej szyby.

Którędy on biegnie? Wiem że wychodzi do klapy z lewej strony i idzie do bagażnika, ale nie widziałem go pod kanapą.
Saaphyri napisał/a:
A co do kierowcy itd. może uszczelki drzwi, u mnie uszczelki drzwi któregoś dnia całkiem przestały się trzymać i porpostu odpadły. Najpierw jedna, a po sprawdzeniu reszty okazało się, że wgl nie trzymają.

Wkoło uszczelek suchutko, wykładzina też, uszczelki trzymają się i nie są sparciałe.
Saaphyri napisał/a:

Czy powinieneś szukać przecieków ? No woda w aucie to nie jest normalna rzecz więc powinieneś szukać

O ile nie ma w samochodzie próżni to woda jest normalną rzeczą, kwestia jej ilości :P


Jeszcze co do wentylacji-czy jest w bagażniku jakiś otwór którym ma ulatywać "zużyte" powietrze? Z lewej strony zauważyłem dziurkowaną tapicerkę, ale za nią nic takiego nie ma.


To z tylnym spryskiwaczem to dobry trop, dzisiaj dopiero sprawdziłem czy działa i... nie pryska.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Maj 02, 2017 20:41   

nanab napisał/a:
co do wentylacji-czy jest w bagażniku jakiś otwór którym ma ulatywać "zużyte" powietrze?

Jest kratka wentylacyjna przy tylnej lewej lampie - za tymi dziurkami w tapicerce.
nanab napisał/a:
Którędy on biegnie?

Pod kanapą, a dokładniej pod wykładziną, po tej pionowej ściance. Od kompa SRS biegnie tuż pod wiązką kabli.
Na zdjęciu na żółto zaznaczony. Jak się przyjrzysz to też i wężyk zobaczysz.


Tu znajdziesz zdjęcie 20170401_120126 i zobaczysz gdzie jest kratka wentylacyjna.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r214i] Tylna kanapa
Jak zdjąć
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Cze 19, 2009 14:38
Adrian4523
Brak nowych postów [R25] Woda pod tylną wycieraczką pod siedzeniem pasażera
Siuvax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lis 01, 2017 07:45
christopher7
Brak nowych postów [r25] Tylna kanapa z rovera 75 do rovera 25?
pavelj Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Pią Sty 08, 2016 13:59
aimp12
Brak nowych postów [R200] Oś tylna od 25
the.edgy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Lut 12, 2013 15:07
Ronald



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink