Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Modyfikacja wnętrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Modyfikacja wnętrza
Autor Wiadomość
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Maj 11, 2017 00:30   [R45] Modyfikacja wnętrza

Cześć,

Niestety zaliczam się do grupy narzekaczy, którzy kupili R45, a potem obudzili się z ręką w nocniku, bo jednak można było kupić MG lub egzemplarz z innym wyposażeniem... no ale cóż...

Posiadam R45:
- beżowa wykładzina
- welur
- jasne boczki drzwi
- jasna podsufitka
- czarna konsola/deska rozdzielcza
- drewnopodobna okleina

Chciałbym Was zapytać o zdanie, ponieważ...
W moim Roverku wszystkie boczki powoli zaczynają się odklejać, dlatego powoli chcę coś z tym zrobić. Podsufitka także zaczyna opadać, więc roboty będzie sporo. Jako, że boczki będą pierwszą z modyfikacji wnętrza muszę się zdecydować czy robić je na jasny kolor jak obecnie, czy dodać sobie wydatków i zmienić je na czarny/ciemny kolor.

Moje pomysły:

Pomysł nr 1:
Kupić fotele w czarnej skórze, zrobić boki drzwi na czarno/ciemny kolor, drewnopodobną okleinę okleić np. szczotkowanym aluminium lub innym materiałem.


(mniej więcej + okleina)

Pomysł nr 2:
Kupić fotele w czarnej skórze, zrobić boki drzwi na czarno/ciemny kolor, drewnopodobną sklejkę okleić np. szczotkowanym aluminium lub innym materiałem. + wymienić wykładzinę na ciemną + przerobić podsufitkę na czarno oraz wszystkie osłony na ciemniejszy kolor

Pomysł nr 3:
Zrobić boki w takim samym jasnym odcieniu, podsufitkę pozostawić w szarym kolorze, fotele wymienić na jasną skórę. + może kierownica w jasnym odcieniu



Pomysł nr 4:
Zrobić boki w takim samym jasnym odcieniu, podsufitkę pozostawić w szarym kolorze, fotele wymienić na jasną skórę. + tunel środkowy i deskę rozdzielczą spróbować zmienić na jasne. + może kierownica w jasnym odcieniu


(tylko, że przedlift)

Odnośnie pomysłu 3 i 4: Co z drewnopodobną sklejką? Przecież szczotkowane aluminium nie będzie pasowało do niczego.
Może na czarno lub szaro... nie wiem. Przyznam szczerze, że po prostu mi nie podobają się te sklejki czy co to jest, no chyba, że zmieniłbym kierownicę... ale to chyba tylko, gdyby wnętrze było ciemne jak na poniższym zdjęciu.



Irytuje mnie to, że najłatwiej byłoby kupić Roverka po prostu z takim (jeden z wariantów) wyposażeniem gotowego, ale no... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Przyznam, że podoba mi się najbardziej pierwsza lub trzecia opcja, bo realizacja będzie stosunkowo najprostsza... jasny tunel i deska rozdzielcza wcale nie są aż tak cudowne. Liczę się z tym, że włożę pieniądze i mi się to nie zwróci, poza satysfakcją...

Czekam na Wasze sugestie i opinie. :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 11, 2017 00:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 11, 2017 12:46   

Pomysł 3 zrealizowałem w aucie córki jest spoko, ale fotele, kanapę tył i kierę wstawiałem z polifta do przedlifta

[ Dodano: Czw Maj 11, 2017 12:46 ]
Poliftowe są wygodniejsze moim zdaniem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 13, 2017 22:06   

W A4 B5, w niektórych wersjach jest szczotkowane alu i fajnie to wygląda.
W R45 będzie wyglądać mniej więcej tak jak poniżej :
https://www.drive2.ru/r/rover/454558723839361351/

Konsole środkową zrobiłbym na czarne szczotkowane aluminium ( tak mam teraz u siebie, chodzi mi o pokrętła, popiołkę i drążek zmiany biegów ), a reszta w srebrne.

Chyba, że deska z polifta - chodzi mi po głowie, lecz nie wiem czy zgrałoby się to z resztą elementów ( boczki drzwi, konsola środkowa.. )

Czarna podsufitka wygląda super, z kontrastującymi uchwytami i przewiwsłonecznikami ( wypadło mi fachowe słowo : ) ) w jasnym kolorze.
Kolega ma w golfie, naprawdę git.
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:04   

@Excalibue, dzięki za pomysły. Czy mógłbyś podrzucić zdjęcia jak to wygląda u Ciebie? Faktycznie, patrzę na te zdjęcia i konsola środkowa oklejona na czarno byłaby dużo ładniejsza... Zamierzam się za to zabrać dopiero gdzieś na wakacjach, więc jeszcze czasu trochę na zastanawianie się mam.

Podsufitka i tak mi opada, więc kwestią czasu będzie jej poprawa... zastanawiam się wyłącznie nad drugim i trzecim pomysłem. Cholera no, po prostu nie wiem czy zostawić wnętrze jasne czy pójść w ciemną skórę itd... zakochałem się w Roverkach widząc właśnie to jasne wnętrze, ale czarne wnętrze wygląda chyba atrakcyjniej. :???:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:36   

Zdania sa podzielone, powiem Ci na przykładzie 75... Niby jasne ladne, ale niepraktyczne jak dla mnie, w moim podpisie masz temat chyba jeszcze sa zdjęcia, moze się zainspirujesz, ja namawiam na czerń, ale z akcentem ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 09:34   

W poliftowej 75 mialem jasnobeżowy welur i nawet przy malych dzieciach nie było problemu z utrzymaniem czystości.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Maj 26, 2017 18:29   

Skasowałem poprzedni post.

Zdecydowane... boki pozostaną jasne (będę robił je za niedługo samemu) i póki co pozostaną też welurowe siedzenia, które postaram się za niedługo wyprać. Jasna skóra czy większe modyfikacje będą może, gdy kiedyś zamienię auto na MG ZS lub jakieś inne... drewnopodobne listwy też raczej pozostaną. :roll:

Dzięki za pomoc.
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Nie Maj 28, 2017 00:31   

https://s16.postimg.org/qmdubye91/18744971_129906087578948_1752513326_o.jpg





Tak to wygląda z tym szczotkowanym aluminium.
Mieni się zależnie od światła.
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 15:03   

Dzięki, wygląda to super. Ciekaw jestem czy kontrastując z jasnym środkiem również byłoby tak fajnie... Niezbyt trudne/kosztowne było raczej oklejenie tego?
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Nie Maj 28, 2017 21:40   

Koszt znikomy, ok 30zł wystarczy na oblejenie nawet wszystkich listew w środku.
Najgorszy jest panel z pokrętłami do poklejenia, trzeba precyzyjnie wyciąć by nic nie przebijało, a tak to leci elegancko raz dwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45/MG ZS] modyfikacja przednich i tylnych lamp
Markzo Tuning wizualny 29 Pią Gru 30, 2011 16:08
Bartek8508
Brak nowych postów [R600] Modyfikacja tylnego zderzaka.
Perez Tuning wizualny 56 Sob Cze 19, 2010 16:27
_papa_
Brak nowych postów [R25] Oświetlenie wnętrza.
herobot Tuning wizualny 21 Czw Sty 04, 2018 12:43
christopher7
Brak nowych postów Pranie wnętrza
Gość Tuning wizualny 1 Pią Lip 20, 2018 10:35
pietka
Brak nowych postów [r75]Tuning wnętrza - jak Wam się podoba?
sebol11 Tuning wizualny 8 Czw Maj 05, 2016 12:37
prebenny



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink