Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT-T 2.0 CDTI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT-T 2.0 CDTI
Autor Wiadomość
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 14:32   MG ZT-T 2.0 CDTI

Witam ponownie szukam auta i ponownie na tapecie znajduje się mg, mam dwa na oku w niewygórowanej cenie (6500-7000zł) i zdaję sobie sprawę że parę złotówek będę musiał w takie auto zainwestować, najważniejsze żeby budę miało prostą :) .
Pytanie tylko czy jest sens pakować się w taki przedział cenowy czy nie lepiej dołożyć parę złotówek. Przepraszam ze nie umieszczm linków do zdjęć ale piszę z kompa biurowego i nie mogę na nim ogarnąć miniatór itp.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 18, 2017 14:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 18, 2017 14:42   

Zalezy czego oczekujesz, jesli wyposażenie nie jest dla Ciebie wyznacznikiem to możesz i iść w taki przedział cenowy, o ile silnik nie będzie stanowil większego klopotu to zawieszenie, osprzęt silnika , zamki mogą platac figle. Nie jest to regułą, ale możesz przygotować się, że w niedługim czasie po zakupie drugie tyle lub i więcej przeznaczysz na naprawy, doposażenie itd. Co prawda popyt na te auta nie jest duży, ale za bezcen sprawnego nikt nie odda. Na pewno przed zakupem gruntowny przegląd co w budzie piszczy. Za 6-7 tys nie spodziewałbym sie bezwypadkowego.
_________________
75 Red Edition
 
 
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 14:54   

longer86 napisał/a:
Zalezy czego oczekujesz, jesli wyposażenie nie jest dla Ciebie wyznacznikiem to możesz i iść w taki przedział cenowy, o ile silnik nie będzie stanowil większego klopotu to zawieszenie, osprzęt silnika , zamki mogą platac figle. Nie jest to regułą, ale możesz przygotować się, że w niedługim czasie po zakupie drugie tyle lub i więcej przeznaczysz na naprawy, doposażenie itd. Co prawda popyt na te auta nie jest duży, ale za bezcen sprawnego nikt nie odda. Na pewno przed zakupem gruntowny przegląd co w budzie piszczy. Za 6-7 tys nie spodziewałbym sie bezwypadkowego.


wyposażenie nie jest dla mnie priorytetem, generalnie auto będzie mało użytkowane gdyż na co dzień będę miał samochód służbowy. Jest jedno auto z Kutna niby klubowe które najbardziej mnie zaciekawiło, tylko pozostaje pytanie czy nie lepiej zainwestować w zwykłą 75...
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 18, 2017 15:00   

Hmm mówisz o tym za 7500, który wisi w giełdzie? Co to za auto klubowe... Napisane 13 postów ... Hmm troche na wyrost, powiedziałbym bardziej ogłoszenie z forum.
_________________
75 Red Edition
 
 
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 18:02   

longer86 napisał/a:
Hmm mówisz o tym za 7500, który wisi w giełdzie? Co to za auto klubowe... Napisane 13 postów ... Hmm troche na wyrost, powiedziałbym bardziej ogłoszenie z forum.


Przepraszam faktycznie określenie klubowe jest trochę na wyrost.

[ Dodano: Czw Maj 18, 2017 18:02 ]
Witam poniżej kilka linków z autkami.

MG Opole

MG Poznań

MG Kozienice

MG Kutno

Wiadomo od auta w tej cenie nie ma co oczekiwać wodotrysków, ale wolę sam włożyć w nie trochę pracy i pieniędzy aby wszystko dobrze hulało niż wierzyć komuś że autko jest igła ( niestety ale właściciele często mocno przeceniają swoje auta) , tym bardziej że już miałem przyjemność z taką "igłą" sprawdzaną przez rzeczoznawcę itp. a okazało się że zupełnie co innego niestety.
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 20:10   

Ten z Opola na dzień dobry ma do wymiany rozrząd, gaz też nie pierwszej świeżości i butla do wymiany w niedługim czasie. Ja go odpuściłem.
 
 
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Pią Maj 19, 2017 22:38   

daniello napisał/a:
Ten z Opola na dzień dobry ma do wymiany rozrząd, gaz też nie pierwszej świeżości i butla do wymiany w niedługim czasie. Ja go odpuściłem.


dlatego celuję w cdti przynajmniej nie muszę wymieniać rozrządu, ale im więcej czytam o kłopotach ze sprzęgłem tym bardziej skłaniam się do automatu....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 23:33   

Automat też jakis bezproblemowy nie jest, a to szarpie, a to jakaś tasiemka sie urwie. Sprzęgło raz porządnie i jedziesz ze spokojem
_________________
75 Red Edition
 
 
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Pią Maj 19, 2017 23:45   

longer86 napisał/a:
Automat też jakis bezproblemowy nie jest, a to szarpie, a to jakaś tasiemka sie urwie. Sprzęgło raz porządnie i jedziesz ze spokojem


żona woli automat ( a pewnie autem zrobi może 100km w roku bo przecież ma murzyna od wożenia) i to w dodatku w wersji r75 do której usilnie mnie nakłania...., a mi tam zawsze MG się podobał i jak Bóg da to takowego nabędę.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 11:53   

a musi być zt-t ?? nie może być R75, swojego oddam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 14:02   

longer86 napisał/a:
Automat też jakis bezproblemowy nie jest, a to szarpie, a to jakaś tasiemka sie urwie. Sprzęgło raz porządnie i jedziesz ze spokojem



z automatem niema problemów, problemy są z ludźmi i serwisem ew.
tzn. nie wiem czemu usilnie niektórzy próbują pojechać na hamownie po chipie.
zblokować biegu się nie da, a opory sprawdzają po wrzucaniu na neutral na max obrotach (czyli odłączając ciśnienie oleju) kilka testów i skrzynia szarpie.
Kolejna sprawa stoisz w korku czy na światłach to stoisz na biegu a już kilkunasty przypadek widzę jak ktoś miesza skrzynią co się zatrzyma i albo na neutral albo na Parking.
I ostatnia sprawa to serwis, wymieniać olej co 60-70 tyś km , kosztuje sam olej do wymiany "dynamicznej" około 1k zł a skrzynie używki w razie W w okolicach 500 zł.
I kompetentny mechanik który nie odkręci śruby która "trzyma taśmę" biegu wstecznego zamiast spustu oleju.


Jak miałbyś kupić automat pierw wsiądź ze sprzedającym i niech Ci powie jak go używać ( Jak zacznie mieszać biegami co zatrzymanie to skrzynia będzie szarpać, zapytaj też o "śnieżynkę" która służy tylko w praktyce do ruszania na śniegu, jak jeździ na tym całą zimę to też skrzynia obrywa) ew sprawdzić można wsiadasz zapinasz D i powoli przyśpieszasz , bardzo powoli ledwo muskając gaz, wtedy najłatwiej odczuć szarpnięcia jak występują.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wolverin33 



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 9



Wysłany: Sob Maj 20, 2017 14:21   

rafalmis1 napisał/a:
a musi być zt-t ?? nie może być R75, swojego oddam



Dla mnie musi być MG :twisted: , a żonie powiem że R75 nie mogłem zaleźć ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R75 2.0 CDTi 2006
gaxik Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lip 16, 2015 09:30
sknerko
Brak nowych postów Rover 75 CDTI 131KM, MG ZT
maryba Chcę kupić ROVERka 6 Czw Sie 12, 2010 16:48
maryba
Brak nowych postów [R75 2.0 CDTi] Dwa Rover-ki do oceny
damianleon Chcę kupić ROVERka 27 Sob Lut 09, 2013 18:36
rowerzysta_117
Brak nowych postów Mg zt cdti prośba o ocenę
Jacio_mg_zt Chcę kupić ROVERka 18 Sob Lis 12, 2016 21:04
j0zek
Brak nowych postów Zakup MG ZT CDTI - czy warto
ArthurO Chcę kupić ROVERka 25 Czw Lut 06, 2014 23:57
encor



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink