Forum Klubu ROVERki.pl :: Poszukiwany rodzinny diesel AWD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany rodzinny diesel AWD
Autor Wiadomość
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Sro Maj 17, 2017 20:09   

Słuchajcie, właśnie jestem po oględzinach Citroena c4 1.6 hdi 110km. Autko jest za 11,5tys 2006rok, do wymiany koncowka drążka, nie działa podgrzewanie fotela. Wyposażenie full wypas. Aha, letnie opony na wykończeniu, ogółem cena już po negocjacji. Auto w dobrym stanie, ale co o tym sądzicie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 17, 2017 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 09:23   

1.6 hdi to rak xD no i elektronika w tym aucie to porażka, tesciowi w '09 c4 już się sypie cos tam z nią związane, silnik jak ma vnt to ma z turbina czeste problemy (a wiekszosc ma), trzeba jakiś tam wężyk od spływu olej profilaktycznie wymieniac bo inaczej to turbo ze zmienna geometrią idzie się kochac, na dodatek te 110km nawet w tej c4 nie robi szalu, a c5 przy tym to jak krążownik, skąds się bierze też dosc niska cena c5-ek na rynku wtornym, ja jesli juz musiscie kupowac c5 to zdecydowanie z 2.0 i 1.6 hdi wolalbym 2.0 bo jest jednak mniej problematyczny. No i jak ma filtry dpf i inne cuda na kiju to też nie dobrze ale to pewnie już wiesz :) .

[ Dodano: Czw Maj 18, 2017 09:23 ]
Sorry że pisałem o c5, zasugerowałem się tym że szukacie rodzinnego KOMBI a nie Hatchbacka :D ZTCP to ta cena w c4 jest bardzo podejrzanie niska jak za ten rok :D
 
 
 
Koenig 




Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 12:13   

Dlaczego 1.6 HDI to rak? Mam C5 (2011 r, aktualny model) z silnikiem 1.6 HDI i jestem z niego bardzo zadowolony. Chyba, że w starszych wersjach coś było nie tak, ale nie słyszałem złych opinii o tych silnikach. Zaznaczam też, że auto nie jest zawalidrogą, jest całkiem sprawne na drodze. Oczywiście bolidem wyścigowym nie jest, ale na autostradzie radzi sobie bardzo dobrze i póki co nawet w długich trasach nie dostawał zadyszki. Przesiadałem się na niego z auta z silnikiem 2.5 V6 i miałem obawy czy ta buda się uciągnie, a tymczasem spotkała mnie miła niespodzianka :mrgreen: Dodatkowym atutem jest spalanie, które w jeździe mieszanej prawie zawsze mieści się w 6l/100km
Znajomy kupił w ubiegłym roku C4 z tym samym silnikiem (coś minimalnie mniejsza moc w nim jest) i póki co też zadowolony. Ale to też model aktualny, a koleżanka pisze o poprzedniej generacji, tu różnice mogą być już spore.

Poniżej fotka mojego wozidła, jest ze mną już ponad 2 lata, zrobił w tym czasie 50kkm.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Maj 18, 2017 12:44   

Jeździłem c4 1.6hdi lata temu właśnie tą pierwszą generacją i już wtedy porównując z seryjnym R 101km było to dla mnie odczuwalnie wolniejsze, ogólnie silniki nie są wcale specjalnie polecane, użytkujesz swoje i Ci się nie psuje - no i super, a sąsiad swojego w 407 nie mógł ogarnąć, opinie ogólnie też nie są jakieś spoko.
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 18, 2017 18:37   

Poszukiwania zakończone powodzeniem, auto kupione :smile:
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 19, 2017 10:57   

Z kombi awd ostał się hatchback FWD :D Tak czy siak gratulujemy, szerokości i bezawaryjności ;D
 
 
 
Koenig 




Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Pią Maj 19, 2017 11:48   

bociannielot napisał/a:
Z kombi awd ostał się hatchback FWD :D


Samo życie :)
Jeszcze nie zdarzyło mi się kupić auta które planowałem kupić :) Zawsze w trakcie poszukiwań obiekt zainteresowania się zmieniał - lub po prostu trafiało się coś w miarę pewnego i porządnego.
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 12:12   

Już myślałam, że to kwestia kobiecej zmienności :mrgreen: Autko jest duże jak na hatchbacka, przestronne jak kombi, tylko bagażnik mały, niewiele większy niż z w ZR. Spalanie poniżej 5l na trasie.
Też mam nadzieję, że będzie bezawaryjne, kilku znajomych ma i chwalą. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów rover 600 sdi poszukiwany:-)
Golab33 Offtopic 2 Czw Cze 21, 2007 18:12
pawciu87
Brak nowych postów Pan Tomasz Duda poszukiwany!
krzy90 Offtopic 8 Pią Gru 23, 2011 00:50
MaReK
Brak nowych postów Poszukiwany blacharz w Warszawie
Yog-Sothoth Offtopic 13 Czw Cze 08, 2017 22:23
Gość
Brak nowych postów Lakiernik w Krakowie poszukiwany
toya Offtopic 3 Czw Gru 03, 2009 16:14
Homi
Brak nowych postów parking w Gliwicach ..poszukiwany???
WitekWawa Offtopic 6 Nie Mar 30, 2014 12:56
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink