Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwne wskazanie poziomu paliwa.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwne wskazanie poziomu paliwa.
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 23, 2017 17:00   

Podejrzewam stad tez biorą się wahania wskazówki paliwa i zasięgu na pozostałym paliwie, w zależności od stylu jazdy
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 23, 2017 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Seblit 



Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 28



Wysłany: Sro Mar 28, 2018 23:29   

SyntaX napisał/a:
Jeśli cały czas świeci się rezerwa i wskazówka stoi to pierwsze co bym zrobił to sprawdził kostkę przy baku.

Odkopię temat. Gdzie dokładnie jest ta kostka? U mnie wskaźnik pokazuje 0 i kontrolka się świeci niezależnie od ilości paliwa w baku (ostatnio wlałem na maxa i nawet się nie ruszyło). Ewentualnie czy jest i gdzie jest jakiś czujnik od tego? Wygląda jakby coś się rozłączyło.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 29, 2018 07:02   

Kostka jest pod siedziskiem tylnej kanapy, żeby nie było zbyt łatwo to jest jeszcze jedna od drugiego pływaka i znajduje się w baku.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Darek2604 



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 18

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 20, 2018 21:57   

Witam wszystkich. Mam problem ze zbiornikiem paliwa a konkretnie z dużym podciśnieniem. Po odkręceniu wlewu słychać syczenie wcześniej tak nie było. Dodatkowo wskaźnik poziomu paliwa pokazuje większa ilość niz rzeczywiście jest w baku. Dopiero po odkręceniu korka wskazówka pokazuje właściwą wartość. Pytanie brzmi: Co odpowiada za odpowietrzanie baku korek czy jakiś zawór? Jeśli zawór to gdzie się znajduje?
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pią Lip 20, 2018 22:12   

Darek2604 napisał/a:
Co odpowiada za odpowietrzanie baku korek czy jakiś zawór? Jeśli zawór to gdzie się znajduje?

Pytasz o to samo w innym temacie. Nie powielaj pytań.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lip 21, 2018 07:27   

korek paliwa
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Darek2604 



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 18

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 21, 2018 08:05   

A za co odpowiada zbiornik przelewowy oparów i gdzie go znaleźć w aucie?
 
 
r75marek 



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 5



Wysłany: Wto Wrz 04, 2018 07:36   

U mnie tez pojawily sie ostatnio dziwne wskazania poziomu paliwa w zbiorniku stad tutaj szukan odpowiedzi na ta sytuacje. Wczesniej nie bylo tego problemu, ale wiem nic nie trwa wiecznie.

W zwiazku z tym mam pytania:

1- Czy jest to problem z potencjometrami na samych plywakach?

2- Czy wskazania zmienne poziomu paliwa to efekt tego ze pompka najprawdopodobniej nie dziala w baku ?
(jeszcze jej nie podpinale m na "krotko" z akumulatora bo nie mam jak narazie tak dlugich kabli i musze mniejsze zlaczyc badz zlutowac).

Samochod zostal oddany do mechanika i mial on sprawdzic stan chamulcow i drogi chamowania przed przegladem. Uprzedzony on zostal ze jest malo paliwa w zbiorniku. Po jakims czasie mechanik daje znac ze auto nie odpala i ze
trzeba wymienic jeszcze pompke paliwa przy akumulatorze. Niby dolal sam 10l lecz do dzis sie nie dowiedzialem czy przed awaria pompki cz juz po. Prawdopodobnie zapomnial on o tym co mowilem ze niski poziom paliwa i mogl dolac po takim incydencie typu silnik zgasl podczas pracy przy testowaniu chamulcow. W tych modelach pompki jak pracuja na bardzo niskim poziomie paliwa badz zaciagna troche powietrza to najczesciej sie uszkadzaja.
Pompka zostala wymieniona przy akumulatorze a podczas rozmowy okazalo sie ze takze mechanik wymienial jeszcze wlasnie bezpiecznik od pomp paliwa.

3- Czy mozna spokojnie jezdzic majac niedzialajaca pompke paliwa w baku (odlaczona)?

Samochod jest mi potrzebny codziennie i nie dostane tak odreki pompki bo trzeba ja znalezc zamaowic i czas dosylki takze smialo ze 2 tygodnie.

4- Czy pompka ta przy akumulatorze sama zaciagnie sobie paliwo z baku? Czy w takiej sytuacji musze liczyc tylko ze mam polowe całego baku czyli 32 litry do wykorzystania a wlasciwie mniej ze 20l?

Taka sytaucja moze zdarzyc sie w drodze i mysle ze powinna byc mozliwosc na spokojny dojazd do garazu i wymiana pompki w baku.
R75 ma dwie pompy paliwa jedną pod maska a drugą w baku. Prawdopodobnie mam awarie pompy w baku gdyz pali mi bezpiecznik nr 20 ten od pompy paliwa w skrzynce bezpiecznikow tej przy schowku - Fuse box Passenger.
Po zdjeciu tylnej kanapy, odpialem kostke zasilajaca (jest na niej 12V) znajdujaca sie na pompie paliwa w zbiorniku.
Spowodowalo to ze teraz bezpiecznik sie nie pali nawet 5-10A a wymagany to 20A i auto bezproblemowo odpalilo.
Z Rave i zdjec na allegro wiem, ze zbiornik jest 2 komorowy i dlatego ma 2 plywaki ktore sa polaczone ze soba elektronicznie i jest obliczana srednia ilosc poziomu paliwa z obu komor. Pompa paliwa wewnetrzna w baku przelewa olej napedowy z prawej na lewa strone a wlasciwie do stalego filtra w
drugiej lewej komorze i stamtad dopiero jest zasysane przez pompe paliwa ta przy akumulatorze.

5- Czy musze odlaczyc wewnetrzny przewod w baku od plastikowego ustrojstwa w ktorym jest umieszczona wewnetrzna pompka paliwa ktory idzie do drugiej komory do stalego filtra z ktorego zaciaga sobie pompka przy akumulatorze? czy
tam jest jakis wewnetrzny zawor w tym plastiku?

Zgodnie z rysunkami z Rave pompka tloczy paliwo nie odrazu przewodem do satlego filtra w drugiej komorze lecz tylko tloczy przewopdem do dolu do jakiegos plastikowego jakby smoka lub koncowki podobnej do koncowki na zwyklym
odkurzaczy domowym i wlasnie stamtad dopiero idzie paliwo przewodem w kierunku drugiej komory w bezposrednio do stalego filtra i stamtad dopieor jest zasysane paliwo badz wychodzi ze wzgledu na wyzsze cisnienie wytworzone przez pompe paliwa w baku do przewodow porwadzacych wzdluz calego samochodu do pompki przy akumulatorze ktora dalej tloczy paliwo przez filtr paliwa.
Kiedys gdzies czytalem ze ktos mial jakis wlasnie w tej okolicy problem bo tam jest chyba w tym plastiku jakis wlasnie zaworek. Dlatego mam pytanie dp tych co juz rozbierali czy wymontowywali pompke paliwa w baku - czy musze
odlaczyc ta rure od tego plastiku a idaca w strone 2 komory laczaca sie ze stalym filtrem.
Czy wtedy swobodnie lerzacy na dnie przewod bedzie bez przeszkod mial dostep do paliwa znajdujacego sie w prawej komorze w ktorej jest uszkodzona pompka? Czy jesli nie odlacze tego przewodu od tego plastikowego ustrojstwa
przypominajacego koncowke odkurzacza to czy mi nie zassa paliwoa bo nie bedzie dialal wewnetrzny zaworek ktory sie otwiera jak podawane jest paliwo przez dzialajaca pompke wewnatrzzbiornikowa?

6- Jeszcze chodzi o pompe paliwa w zbiorniku, Czy jest mozliwosc naprawy czy zostaje tylko wymiana.

7- nie wiem jak wstawic zdjecie na forum, moze moglby mi ktos podpowiedziec?


Pozdrawiam
Jezeli ktos wie gdzie juz poruszono i rozwiazano jakiekolwiek przytoczone problemy to prosze o linki.

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2018 07:36 ]
Darek2604 napisał/a:
A za co odpowiada zbiornik przelewowy oparów i gdzie go znaleźć w aucie?


zbiornik przelewowy jest w okolicach wlewu paliwa, jest powyżej glownego dwukomorowego zbiornika, szuka sie go od strony bagażnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik poziomu paliwa
Holdysz Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 10, 2017 21:30
Holdysz
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik poziomu paliwa
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Sie 17, 2009 14:21
Rowan
Brak nowych postów [R75]Problemy ze wskazaniem poziomu paliwa
gingol Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Kwi 06, 2012 18:15
Rowan
Brak nowych postów [R75] Kontrolka poziomu paliwa warjuje
alpacino Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Gru 18, 2017 23:03
alpacino
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik poziomu paliwa - błędne wskazania
PD Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Maj 11, 2007 16:19
PD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink