Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nowy grill
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nowy grill
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:36   [R75] Nowy grill
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Cześć , przymierzam się do zakupu nowego grilla
Jeszcze nie dawno na allegro były nowe po 200 pln , jednak od dłuższego czasu ,brak!
Znalazłem w sklepie internetowym Części auto 24pl.
dwie oferty , oto adres : https://www.czesciauto24.pl/van-wezel/1276349 i
https://www.czesciauto24.pl/prasco/2863509 , czy ktoś miał doczynienia z tymi produktami???
Zastanawiam się jak z jakośćią , który byłby lepszy (która firma bardziej renomowana w tej kwestii :roll: )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 27, 2017 11:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 27, 2017 12:13   

Grill do przedlifta to się jakiś towar deficytowy zrobił. O.o Też się przymierzam do wymiany, bo mam pęknięty. Kiedyś było ich sporo w używce, ale priorytety były inne to zostawiłem sobie temat na później, błąd.

Widziałem raz na żywo r75 z grillem full-chrom, wyglądał jak ten van vazel z pierwszego linka. Jak dla mnie średnio się to komponuje. Zbyt przaśne i ten chrom jakby jakiś inszy niż ten nasz. Więc gdybym miał wybierać to skłaniałbym się do tego drugiego.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 14:25   

Nie lepiej kupić używany oryginalny i zregenerować?
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 27, 2017 14:30   

Pieczarkowy, lepiej, ale bardzo trudno przedlifta teraz dostać niepołamanego i w normalnej cenie.

Zobacz sobie na alledrogo i olx - 280-300 zł sobie za używki wołają. Więc skoro nowa "podróbka" dość wiernie naśladująca oryginał kosztuje właściwie tyle samo to też bym się nad tym zastanawiał.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Pieczarkowy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Maj 27, 2017 14:43   

Masz rację. Zastanawia mnie czemu tak mało jest tych grilli... do R45 cena zaczyna się od nawet 20zł (za 100zł już na pewno da się trafić dobry egzemplarz) i ofert jest sporo na Allegro. Chrom, polift, od MG... a tutaj dwie oferty na krzyż i cena oscyluje koło 300zł. Może warto byłoby podjechać na złom i poszukać? ;)
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 27, 2017 15:01   

Na południu można próbować. ;-) Na pomorzu mam większość sprawdzone, bardzo rzadko trafia się 75. Szybciej już pod Poznaniem, ale na ogół najlepsze/najpotrzebniejsze rzeczy są albo wyprzedane albo właśnie komicznie drogie.

Jeszcze 1-2 lata temu tych atrap przedliftowych było więcej, pewnie dlatego były tańsze. Teraz się podaż zmniejszyła to ceny w górę poszły. Niestety, te grille są dość delikatne i trudno o stan idealny, więc jak już się w miarę fajna trafi to "musi" kosztować.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 11:14   

wellman napisał/a:
Na południu można próbować. ;-) Na pomorzu mam większość sprawdzone, bardzo rzadko trafia się 75. Szybciej już pod Poznaniem, ale na ogół najlepsze/najpotrzebniejsze rzeczy są albo wyprzedane albo właśnie komicznie drogie.

Jeszcze 1-2 lata temu tych atrap przedliftowych było więcej, pewnie dlatego były tańsze. Teraz się podaż zmniejszyła to ceny w górę poszły. Niestety, te grille są dość delikatne i trudno o stan idealny, więc jak już się w miarę fajna trafi to "musi" kosztować.

W zasadzie mój grill ,jest nie popękany , jedynie jeden "ząb" mu "wylata" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (temu misiu) przy rączce do otwierania maski, ale go mam
Chrom dość wyrażnie zaczyna odpryskiwać , gdzie regenerują chromowane elementy i jaka orientacyjna cena ?? ? , sprawdzał ktoś?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 28, 2017 12:04   

Chromowanie plastiku to dość kosztowna sprawa a i z efektami różnie. Pytałem jakis czas temu o regeneracje tych owalnych wkladek pod klamki to cena zbiła mnie z nóg.
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 13:58   

longer86 napisał/a:
Chromowanie plastiku to dość kosztowna sprawa a i z efektami różnie. Pytałem jakis czas temu o regeneracje tych owalnych wkladek pod klamki to cena zbiła mnie z nóg.


Raczej zdecyduję się na nowy ...ciekaw jeste też ile wytrzyma chrom na nim , szczególnie przez warunki zimowe :roll:
Chociaz chromowane ramki tablic rej. trzymią sie dzielnie już trzy lata bez objawów łuszczenia , więc ...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 14:10   

Ja mam zamiennik 10 lat i nic się z nim nie dzieje
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Maj 28, 2017 19:57   

sknerko napisał/a:
Ja mam zamiennik 10 lat i nic się z nim nie dzieje

Masz któryś z tych zamienników z linków podanych przeze mnie?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 29, 2017 08:42   

Nie wiem bo to poprzedni właściciel kupował ale jest to na bank zamiennik bo porównywałem z oryginałem u zięcia w aucie. To jest ten z żeberkami niechromowanymi
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Maj 29, 2017 11:29   

Ja dodam od siebie że nie ma reguły, montowaliśmy dużo zamienników, jedne jeżdżą, drugie się posypały szybciej lub później.
Chyba zależy jak się trafi :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Maj 29, 2017 15:29   

AdaskoC napisał/a:
Ja dodam od siebie że nie ma reguły, montowaliśmy dużo zamienników, jedne jeżdżą, drugie się posypały szybciej lub później.
Chyba zależy jak się trafi :)

Kupię chyba ten full chrom , u mnie jak pamietam był taki od początku i wyglądał swietnie , muszę sie jeszcze porozgladać za siatką pod grillem znalazłem coś takiego :http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/zewnetrzny-tuning-samochodow/samochodowe-elementy-dekoracyjne/siatka-aluminiowa-619175/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] grill
grota10 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Mar 01, 2016 08:15
AdaskoC
Brak nowych postów [R75]duzy grill
grota10 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Mar 27, 2018 19:21
christopher7
Brak nowych postów [R75/ZT] Nowy TOAF !!
Propozycje/sugestie nowego TOAF'a
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 34 Nie Kwi 24, 2022 20:45
0L0
Brak nowych postów [R75]nowy zakup
grota10 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Sie 26, 2017 00:23
BetJar
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Nowy akumulator
Snookie Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Kwi 08, 2013 16:08
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink