Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214] Silnik pracuje jak traktor
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214] Silnik pracuje jak traktor
Autor Wiadomość
Noxis 



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 9



  Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 23:23   [Rover 214] Silnik pracuje jak traktor
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam.
Jakoś 2 dni temu zauważyłem, że mój Roverek zaczął pracować niesamowicie głośno, wręcz dźwiękiem przypomina traktor. Nie jest to moje urojenie, bo słyszy to każdy mój pasażer i wiedzą też jak pracował on jeszcze kilka dni temu. Oprócz tego, że jest bardzo głośny, to przy dodawaniu gazu słychać takie charakterystyczne "trrrrrrrrrrr" podczas jego pracy. Nie wiem co jest tego przyczyną. Auto co prawda leciwe, ale dziwne, że nagle coś takiego się stało. Olej oraz filtry wymieniany ok miesiąc temu. Sprawdzałem tez jego stan - jest w porządku. Ja nie mam pomysłu od czego to jest. Dodam również, że jak stoje sobie w miejscu i gazuje go na luzie/biegach to silniczek działa normalnie, tj. tak jak działał wcześniej. Co to może powodować?
Pas klinowy piszczy mocno, na dniach planuje go wymienić i w sumie tez dopytać o ten dźwięk silnika, ale fajnie jakby ktoś z was pomógł mi zdiagnozować problem.

A i od razu mam pytanie odnośnie takiego dziwnego stuku z lewej strony gdzieś na tyle w pobliżu koła. Taki dziwny dźwięk, jakby ktoś coś łamał. Głównie pojawia się podczas szybszego startu. Na nierównościach nie słychać tego.

Z góry dzięki za info - pozdro
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 23:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 12:02   

Co do dzwinego dźwięku przy ruszaniu to sprawdź przeguby.

Co do pracy silnika:

- sprawdzić czy pasek nie przeskoczył
- sprawdzić stan palca i kopułki
- sprawdzić stan świec
- sprawdzić stan kabli

Potem napisać jakie efekty prac badawczych.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 18:18   

Z wszystkiego wyżej wymienionego to co najwyżej na oko może sobie sprawdzić stan kopułki i palca.
Ja w pierwszej kolejności przyjrzał bym się układowi wydechowemu, pewnie gdzieś jest nieszczelność i takie toto cóś potrafi się zrobić z dnia na dzień.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Noxis 



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 9



Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 19:51   

Przy ruszaniu jest ok, to zaczyna się dopiero na troszkę wyższych obrotach. Zresztą przeguby nowe, robione może ze 3 tygodnie temu. Dzięki za rady, coś postaram się obejrzeć. Jak nic nie dojde, to serwis. Niech sprawdzają.

No dokładnie, to jest dziwne, bo to stało się z dnia na dzień.
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 19:52   

Kopułkę to bardzo szybko można ocenić. W miejscach gdzie lata iskra, wystarczy poskrobać nożykiem. Jak odpadnie utleniona warstwa i zostanie spory krater, to chyba jednoznacznie będzie widać, że nadaje się do wymiany :roll: W mocno utlenionych kopułkach ( szczególnie z aluminiowymi stykami) potrafi odpaść czasem 1-2mm (na głębokość)

Z dnia na dzień - pogoda się w PL nie zmieniła ostatnio ? Nie ma większej wilgoci w Twojej okolicy ? Możesz spróbować przesuszyć kopułkę np. suszarką na probę ( ale to trochę czasu zajmie)

Jeśli chodzi o przewody WN, to bierzesz atomizer. Odpalasz auto wieczorem jak już ciemno, psikasz po kablach wodą. Jak jest dyskoteka to już chyba wiesz co to oznacza
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 21:12   

Uszkodzenie kopułki lub przewodów nie spowoduje głośnej pracy silnika :) :) Może przerywać, szarpać silnikiem itd.
Sprawdź układ wydechowy ewentualnie poduszki silnika, skrzyni biegów. Najlepiej nagraj filmik, wrzuć na YouTube i podaj link.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Noxis 



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 9



Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 22:30   

No poduszki są już mocno wyrobione. Szarpie na niższych obrotach jak puszczam wszystkie pedały, dlatego go dosprzęglam. Przyzwyczaiłem się do tego i w sumie mu tego nie zrobiłem. Nawet sam hałas plastików mi nie przeszkadzał, bo w większości jeżdżę z muzyką. Nie wiem które są wyrobione, ale pewnie kilka, bo strasznie przenoszą drgania i na niższych obrotach tak jak mówiłem szarpie autem jak go nie dosprzęgle i te plastiki drgają już dosyć mocno w środku. Samo to działo się już od dłuższego czasu, ale ten silnik zaczął tak pracować ze 3 dni temu.
Czyli to może być tych poduszek wina? Może już w takim stopniu się wyrobiły i to jakoś oddziałuje na silnik?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 09:52   

Na pewno ma to ogromny wpływ.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Sadev 



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 24



Wysłany: Pon Cze 19, 2017 15:26   

Witam, mam taki problem z silnikiem, mianowicie podczas ruszania (zapłon bezproblemowy) gdy dodaje gazu silnik ewidentnie przerywa jest słaby, obroty spadają, wówczas wciskam sprzęgło i zwiększam nieco obroty puszczam sprzęgło i jadę dalej ( na wyższych obrotach te "zaniki" mocy i nierówna praca na moment ustaje). Dzieje się tak na gazie LPG (spadek mocy dużo większy) i na benzynie.

Wykluczyłbym:
- układ paliwowy, bo problem i na PB i na LPG.
-brak kompresji i uszkodzenia mechaniczne (ponieważ silnik się "budzi" i ma normalną moc i pracę momentami

Wydaje mi się że to problem z układem zapłonowym, wymieniłem już świece zapłonowe, za dzień lub dwa dostanę kable, o czym jeszcze powinienem myśleć?

PS. może dodam jeszcze, że wcześniej doświadczałem szarpania silnika, nie było na tyle duże żeby mnie lenia ;) zmusiło do działania może coś w tym kierunku.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 17:48   

Palec i kopułka do tego ale myślę że to przewody są winne.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Sadev 



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 24



Wysłany: Pon Cze 19, 2017 19:06   

Ok, na dniach dostanę kable napiszę co i jak świece już wykluczone ;)
 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Wto Cze 20, 2017 16:00   

Mam to samo, kable jak się zrosi wodą w nocy i odpali silnik, to jest dyskoteka. Za tydzień wymieniam kable :mrgreen: Z tym że u mnie nie ma kopułki więc to miejsce odpada :smile:
 
 
Sadev 



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 24



Wysłany: Czw Cze 29, 2017 12:35   

Kopułka i palec wymieniony, oczywiście styki mocno zużyte (zaśniedziałe a po oczyszczeniu mocno wytarte) wszystko gra ;) teraz po wymianie świec, kabli i kopułki lepiej się zbiera :) pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Silnik pracuje na 3 cylindry- [ Rover 214 Si]
tomeczekokok Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Maj 01, 2016 21:44
Adrian
Brak nowych postów [r25] silnik jak traktor
km222222 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Wrz 17, 2016 22:27
km222222
Brak nowych postów [Rover 214] brak mocy silnik pracuje normalnie
liukas19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sob Cze 09, 2012 18:58
liukas19
Brak nowych postów [214 1.4 16V 98r]Silnik nie równo pracuje
Silnik nie równo pracuje
harry791 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Wrz 29, 2008 15:04
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink