Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Brak elektryki silnik chodzi bez kluczyka w stacyjce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Brak elektryki silnik chodzi bez kluczyka w stacyjce
Autor Wiadomość
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 30, 2017 21:46   [MG ZR] Brak elektryki silnik chodzi bez kluczyka w stacyjce
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Auto przechodzi samo siebie. W czasie jazdy poszła cała elektryka, stwierdziłam, że wyłączę silnik i odpalę jeszcze raz, ale nie mogę wyłączyć silnika, ponadto auto się zamknęło i sobie siedzę uwieziona w środku. Co mu odwaliło i jak to rozwiązać?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 30, 2017 21:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sebeks 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 307



Wysłany: Pią Cze 30, 2017 22:36   

zacząłbym od najprostszej rzeczy i sprawdził stan akumulatora. sprawdź i napisz co wyszło. aha i sprawdź pod obciążeniem (powłączaj światła itd.).
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 30, 2017 22:37   

Komputer padł. Otwórz okno i wyjdź chociaż od środka klamka powinna otwierać drzwi.
Silnik zduś odcinając mu powietrze chociażby - zatkaj dolot. Diesel jak sama widzisz nie potrzebuje elektryki do pracy i dopóki się kręci to sam sobie tłoczy paliwo.
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 30, 2017 22:45   

Auto umarło w trakcie próby jazdy do mechanika. Nie idzie go odpalić, po wyjeciu kluczyka coś dziwnie stuka i migaja kontrolko cisnienia oleju, aku i check engine

[ Dodano: Pią Cze 30, 2017 22:45 ]
Auto zapali na pych?
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Sob Lip 01, 2017 01:10   

Masa Ci się urwała ,czarny krótki kabel (- akumulatora) do karoserii.Odizoluj przymocuj prowizorycznie (odkręć śrubę podłóż odizolowany kabel pod oczko i dokręć) i jedż do warsztatu żeby zacisneli Ci na tym kablu nowe oczko i dokręcili je porządnie do karoserii.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lip 01, 2017 03:01   

Pociagnij nowe kable masowe od aku do pasa przedniego i do skrzyni biegów. ! Jak tak wariuje to masa padła.

Drzwi się bez prądu da otworzyć ;-)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Sob Lip 01, 2017 09:31   

Przejechała się lawetą. W jaki sposób można otworzyć drzwi bez prądu? W końcu dało radę od zewnątrz kluczykiem, ale od wewnątrz nie szło podnieść tych bolców
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Sob Lip 01, 2017 10:21   

Zrób to co napisałem i nie słuchaj tych doradzaczy dzięki którym powinnaś conajmniej wymienić komputer ,akumulator,mase.Widać że jest zapotrzebowanie na lużne pitu-pitu oraz że najlepiej to wymienić od razu cały samochód.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sob Lip 01, 2017 10:48   

Kolego wolftek, twoje 31 postów, twój styl wypowiedzi oraz obrażanie i negowanie wypowiedzi innych użytkowników jakoś do mnie nie przemawiają. Przy takiej usterce należy sprawdzić wszystko co powiedzieli przedmówcy. flow, sprawdź sobie jeszcze raz ręczne otwieranie i zamykanie drzwi od środka, jak w razie awarii akumulatora miałabyś zamknąć drzwi pasażera ?
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Sob Lip 01, 2017 11:21   

Jest jakiś inny sposób niż ten cypelek w drzwiach?
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Sob Lip 01, 2017 11:57   

Do BIGBOYPL .Czyli że jak ktoś pisze że elektryka mu wysiadła a ktoś inny radzi mu by włączył światła i sprawdził akumulator to negować tego nie można (pisać że dobrze radzi?) bo jeszcze się weżmie i obrazi .Czy tak. Widzę że poprawność polityczna do Ciebie przemówiła (ach żeby nie daj Bóg nikogo nie urazić) natomiast inne rzeczy nie ,niestety nic Ci na to nie poradze i dziwię się że chciało Ci się czytać te wszystkie moje wypociny (posty),choć jest mi żal że tak mało z nich zrozumiałeś .No ale to jakby nie mój problem.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 01, 2017 15:32   

spokojnie chłopaki, bez agresji, po co wam ostrzeżenia za poziom dyskusji
_________________
75 Red Edition
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Nie Lip 02, 2017 22:54   

Do Longer.Jaka agresja ?.Skąd Ci to przyszło do głowy.Jeszcze tylko brakuje mowy nienawiści.Może nie oglądaj TVN i pod żadnym pozorem nie czytaj co pisze michnik w żydowskiej gazecie dla polaków a normalne logiczne myślenie i zdrowy rozsądek powrócą.Ciągotek do agresji nie przejawiam ,nie podejrzewam o nie też Bigboya .Prowadzimy dyskusję różniąc się w poglądach i nie widzę w tym nic złego.No chyba że tak nie można bo forum to opanowali pederaści lub postępacy którzy mają inną wrażliwość.No ale to trzeba uprzedzić bo wtedy żaden normalny człowiek nawet kijem bejsbolowym by tego forum nie ruszył nie mówiąc już o chęci pomocy w rozwiązywaniu problemów z autkami.Więc jeśli jest to pedalskie forum to żegnam ozięble a wy tu możecie potakiwac sobie ,wspierac się we własnych głupotach ,"pić sobie z dzióbków" mówiąc jacy to jesteście mądrzy i cool .Co zaś sie tyczy jakiejs tam kary z arsenału nowomowy (warnem czy wantem) którą już kiedyś bociannielot mi groził to myślę (z przekąsem) że tak bym się ją przejął że aż bym zasnąć nie mógł .
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 03, 2017 08:18   

Panowie, spokojnie - forum jest dobre i pomocne, tylko czasami ktoś ma zły dzień :) .

Miałem taki nagły pad elektryki w 214Si, dawno temu.
W ciągu kilku sekund wszystko padło, podczas jazdy - zaczęły szaleć kontrolki po czym silnik zgasł - (bo to była benzyna - diesel, jak konstrukcja mówi, to zapłon samoczynny więc może hulać bez prądu - przynajmniej te starsze konstrukcje).

Okazało się, że oberwał się kabel masowy od swojego oczka - pod maską.
Prowizorycznie przykręciłem druciane frędzle które z niego wystawały pod najbliższą śrubkę w pasie przednim i najnormalniej w świecie dojechałem do domu.
Po powrocie zacisnąłem nowe oczko i wszystko było OK.

Najprawdopodobniejsze są więc 2 opcje - nagła strata masy jak wyżej lub nagłe padnięcie akumulatora (zwarcie w celach). Te 2 rzeczy są do zdiagnozowania w 5 minut.

Swoją drogą, nie ma co ukrywać, że niektórym mechanikom albo brakuje wiedzy, albo strugają "użytkowników" aut niemiłosiernie.
Siła oszustwa uzależniona jest od niewiedzy "kierowcy" na temat mechaniki, zasobności portfela i desperackiej potrzeby naprawy samochodu...
Oczywiście nie wszyscy mechanicy są tacy, ale dobrze wiedzieć :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lip 03, 2017 09:00   

wolftek, powstrzymaj się już od dalszych komentarzy tego typu w tym i każdym innym wątku na tym forum, bo jedynie śmiecisz a nie wnosisz nic wartościowego w temacie koleżanki :ok:
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 10:55   

Niestety wiedza przychodzi z czasem, ale jeszcze trochę i żadna usterka nie będzie mi straszna, tylko oby cierpliwości nie zabrakło :mrgreen:

Dzisiaj pewnie dostanę odpowiedź od mechanika, mam nadzieję, że to ta błahostka, bo już zakładałam najgorsze rzeczy

[ Dodano: Pon Lip 03, 2017 10:55 ]
Masa :cool:

Z kolejną porcją zagadek odezwę się pewnie już wkrótce, bardzo dziękuję za pomoc :smile:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 22:09   

wolftek, zajmij sie sobą, swoją wiedzą (jaka by ona nie była) i pisz merytorycznie bez osobistych wycieczek. Wszystkim oszczędzisz czasu, aby przebrnąć przez Twoje durne wywody.
_________________
75 Red Edition
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Sro Lip 05, 2017 02:49   

Bocian nielot .Niestety znowu muszę się z Tobą nie zgodzić (oj nie masz Ty do mnie szczęścia) ,gdyż pisząc że nie wnoszę nic wartościowego w temacie koleżanki po prostu bezczelnie kłamiesz .ponieważ to ja prawidłowo zdiagnozowałem usterkę i już 2 raz dobrze jej doradziłem o czym zarówno Ty jak i inni mogą się przekonać uważnie i ze zrozumieniem czytając przynajmniej ten temat.Powstrzymywac sie od komentarzy nie zamierzam atakowany absurdalnymi zarzutami ze strony klubu wzajemnej adoracji .A to styl się nie podoba =to nie czytaj ,to obrażam =lecz jakoś nie pisze tego rzekomo obrażony ,to jestem agresywny=nie wiem co powiedzieć,a teraz śmiece =taki słaby ekologiczny zarzut, towarzyszu stać was na więcej.W czym wam przeszkadzam?.I gdzie jesteśmy gdy spiera się 2 forumowiczów to zaraz pojawia się klubowicz -rozjemca z kneblem i nawet grozi lub ostrzega przed ostrzeżeniem.Czy w ogóle macie świadomość tego co robicie?.

[ Dodano: Sro Lip 05, 2017 02:49 ]
Longer86.Durne wywody ,a zrozumiałeś?.I dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich ,wszyscy to też ja a ja Ci takiego prawa nie dałem.Więc za kogo się uważasz.Nie chcesz tracić czasu (logika się kłania) nie czytaj i zostań taki mądry jak jesteś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220SDi 97r] Świecące kontrolki bez kluczyka w stacyjce
PP Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lis 26, 2009 17:08
PP
Brak nowych postów [R214i] Brak prądu (nie reaguje na kluczyk w stacyjce)
endi-endi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Maj 25, 2014 22:29
R-200
Brak nowych postów [R220 sd 97r] brak elektryki całej
Koty3 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Sie 29, 2010 22:50
Koty3
Brak nowych postów [R214] brak reakcji na przekręcenie kluczyka, nie odpala.
saren86 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Paź 14, 2011 19:40
pgrad
Brak nowych postów [R200, 98r. 1.4, 16v] silnik klekocze, chodzi jak diesel
longas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Wrz 07, 2010 13:26
longas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink