Forum Klubu ROVERki.pl :: Nowe auto w leasing
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udostepnij na Facebook Nowe auto w leasing
Autor Wiadomość
aston 

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 12:24   Nowe auto w leasing

Chciałbym was zapytać o o doświadczenia związane z leasingiem auta.
Prowadzę od jakiegoś czasu firmę i szukam kosztów w celu optymalizacji podatkowej. Czy zaciągnięcie auta w leasing to dobra opcja? Nie chcę brać na siebie zbyt dużego obciążenia finansowego. Będę wdzięczny za info na co należy zwracać uwagę przy zaciąganiu leasingu.

A co powiecie o faktoringu? A więc o tej usłudze, która została opisana np tutaj.
Ostatnio zmieniony przez aston Pon Sty 09, 2017 07:01, w całości zmieniany 1 raz  

SPAMU¦

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 12:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)

tuners 
Klubowicz

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 14:05   

Ogólnie leasing do firmy jeszcze trafiony w dobrych pieniądzach % to chyba najlepsza z opcji bo nawet w przypadku ew. bankuctwa oni biorą to co ich i resztę zostawiają a wiadomo jak to w Polszy przyjdzie komornik wyceni samochod na 2 tys i reszte bieze co mu w rece wpadnie xD

Nic co fabryka nie dała a czego bym nie zmienił nie jest mi obce ;D

Mój MG ZR -
Projekt „Чорнобиль” Czarnobyl 

kierowcazlbn 

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 15:01   

Też tak uważam. Załóżmy, że auto kosztuje 100 tys zł. Przecież kupując taki sprzęt płacisz automatycznie 23 tys vatu - za nic. To jakaś masakra. Zaciągając auto w leasing możesz sobie doliczyć połowę vat-u i cały dochodowy.
A jeżeli będzie to auto wykorzystywane tylko do celów firmowych to odliczasz cały vat. Ale kupując auto płacisz też za rejestrację (zwykle powyżej 300 zł netto), jak Ci pstrykną fotkę fotoradarem to do ceny mandatu potrafią doliczyć +50 zł
O kwestie finansowe pytaj na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f137/ tam Ci więcej powiedzą opłaca się czy nie.

prebenny 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 21:45   

Jedyne na co warto zwrócić uwagę jak z ubezpieczeniem. Wiadomo, że jak leasing to ubezpieczenie idzie na bank, a nie na Ciebie - czyli automatycznie w większości ubezpieczalni nie masz zniżek.

tuners 
Klubowicz

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 22:36   

O i tu bym się nie zgodził przynajmniej nie do końca miałem nowy i uzywany samochody i sprzet w leasingu
mus to oc+ac ale to chyba oczywiste o ile przy nowych samochodach i koparkach do 2 lat ubezpieczenie było dużo niższe (niestety wiek mi robi przeszkody mimo że większość użytkowników tych pojazdów ma więcej niż 40 lat ja jako właściciel 23 lata mam obecnie praktycznie 10-20% zniżki i ze względu na firme 5 -10% zwyżki od każdej maszyny i samochodu firmowego czyli średnio 130-150% + do każdego oc
przy leasingu kwota pojazdów prawie nowych i nowych była 60-80% niższa w leasingu niż bezpośrednio na mnie

jest pewien kruczek w leasingu miałem też 10letnią ciężarówke do 3,5t o wartosci 42tys netto a roczne ubezpieczenie wyszlo 8tys :/ z zadowoleniem rozbili sobie na 4 raty + cos tam jeszcze i po pierwszym roku wykupiony zostal z leasingu ze względu na to ubezpieczenie

obecnie też jestem troche w temacie bo maju ostatni samochód się kończy spłacać i następne dostawczaki wpadną :mrgreen:

Nic co fabryka nie dała a czego bym nie zmienił nie jest mi obce ;D

Mój MG ZR -
Projekt „Чорнобиль” Czarnobyl 

prebenny 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 22:58   

Ja 2 lata temu się trochę interesowałem, ale ubezpieczenie i tak na rodziców by szło, bo OC na wtedy 19-latka to samych zwyżek 120% (wiek + prawko poniżej x-lat).

maciej 
Klubowicz

Wielki Migrator

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 11:56   

Jak czegoś takiego szukasz, to popatrz na oferty 'wynajmu długoterminowego', często mylonego z leasing'iem (dzierżawą przedmiotu, z możliwością wykupu po okresie dzierżawy) - przynajmniej moja księgowa widziała w tym sporą różnicę (w końcu nie wziąłem nic nowego, ale to z przyczyn niezależnych od finansów/podatków, więc praktycznie jak to jest nie podpowiem).

Wiem, że są plusy i minusy takich rozwiązań.

Plusy są podatkowe (ztcp inny sposób odliczania VAT - o to musisz zapytać księgową - chyba pełny, a nie 40-, 50-, czy 60-procentowy) oraz to, że pełną obsługą zajmuje się wynajmujący, zależnie od wybranej opcji, to oni martwią się OC, AC, assistance, samochodem zastępczym, przeglądami i wymianą opon, a na koniec miesiąca dostajesz fakturę z 3 pozycjami: rata finansowa, rata serwisowa, paliwo (jeśli wybrałeś opcję z kartą paliwową).

Minusy to to, że po zakończeniu wynajmu auto nie przechodzi na Twoją własność - jeśli je chcesz to odkupujesz za aktualną wartość rynkową (ale to się też odbija w wysokości raty finansowej).

Wbrew pozorom, sporo, jeśli nie większość osobówek 'leaingowanych' jest tak naprawdę wynajętych i po okresie wynajmu wraca do firmy 'finansowej' (LEaseplan, Arval itp).

aipate 

Wysłany: Sob Sty 16, 2016 11:53   

wynajem to dobra opcja płacisz ratę masz koszt a po 3 latach oddajesz auto i nie musisz go wykupywać co jakiś czas masz nowy model. Deklarujesz tylko ile przejdziesz przez okres wynajmu np 20 tys rocznie a to wystarczy

adammadry 

Wysłany: Sro Gru 28, 2016 16:20   

Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
Ostatnio zmieniony przez adammadry Nie Maj 07, 2017 15:48, w całości zmieniany 1 raz  

maniaq 
Klubowicz

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 23:47   

Ja na to spojrzalem z innej strony, nie sprzedaje i nie zmieniam aut co chwila. Kupilem auto uzywane w leasing, ktore mysle zostawic w "rodzinie" i kolejne brac tez w leasing. Jezeli traktujesz auto tylko uzytkowo, to wynajem moze byc dla Ciebie. Kwestia tez oczywiscie jaka dzialalnosc prowadzisz, dochody, koszty itp. To juz z ksiegowym przegadaj co bardziej w Twojej sytuacji sie oplaca. :)

er86

pietka 

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 08:18   

Problem jest taki z tymi autami, że nie należą one do nas tylko do firmy leasingowej.

maciej 
Klubowicz

Wielki Migrator

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 19, 2017 10:41   

pietka, ale co to za problem??

Dla mnie to zaleta. :)

I to wszystko zależy od formy, bo są różne rodzaje umów Leasing'u, jest też wynajem długoterminowy, który się opłaca, jak ktoś ma firmę i dużo VAT'u do zapłacenia.

prebenny 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 19, 2017 16:17   

Ja mam motor w leasingu i się cieszę, że nie jest na mnie. Z moimi zwyżkami za wiek/prawko płacę ponad połowę mniej niż ubezpieczenie na siebie.

kierowcazlbn 

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:09   

Zależy jak skonstruowana jest umowa leasingowa. Czy lesingobiorca ma możliwość samodzielnego ubezpieczenia samochodu, czy nie ma dopłat np za to, że przyjdzie fotka z fotoradaru, wcześniejszy wykupi i inne tego typu kwestie. Jeżeli oferta jest dobrze skonstruowana, to w sumie czemu nie?
Proponuję bezpośrednio w salonach popytać np tutaj: http://www.landcar.pl/
Ostatnio zmieniony przez kierowcazlbn Sro Lip 26, 2017 09:15, w całości zmieniany 1 raz  

SyntaX 

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:53   

Ja mam na wynajem lawetę i sobie chwalę.
Nowa elegancka na pneumatycznym zawieszeniu z solidną wyciągarką z przodu.
Kupując taką musiał bym wyrzucić około 20.000 jednorazowo a tak de facto klient końcowy spłaca mi ratę wynajmu a ja mam nowoczesny sprzęt na którym miło i sprawnie się pracuje.

Jak byście spotkali czarnego Freelka II z lawetą obsługującego zdarzenia na A1 od Łodzi do w stronę Częstochowy to już wiecie kto to ;)
Współpracuję z jedną z firm ubezpieczeniowych.

Odpowiedz do tematu