Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Nie działa klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Nie działa klimatyzacja
Autor Wiadomość
RadZiu7 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 76

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 18:51   

Noi problem rozwiazany! Az wstyd sie przyznac co bylo problemem... Ale jak zwykle najciemniej jest pod latarnia...

A wiec zeby nie trzymac w napieciu, sprezarka mi nie dzialala bo wywalilo bezpiecznik w silniku :) (2 od gory AIR COND.). Zeby nie bylo ze jestem taka gapa to wczesniej sprawdzalem bezpieczniki w srodku, ale teraz cos mnie natknelo zeby zajrzec jeszcze pod maske i BINGO! :) Chlodzi az milo, dzieki wielkie! Uff.. chyba z tej okazji bedzie trzeba sprezentowac roverkowi jakis wosk :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 23, 2012 18:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
china22 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 107
Skąd: Głubczyce



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:07   

PTE to już wiem dlaczego mi po roku gas zeszedl :/ calą zime nie uzywalem klimy.. może tylko raz :/ Ale dzięki za porade na przyszłość :)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:16   

RadZiu7, Dobrze ze jeszcze raz od najprostszych rzeczy zaglądnąłeś. Tylko dziwne ze wywaliło bezpiecznik :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
RadZiu7 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 76

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:39   

china22 napisał/a:
PTE to już wiem dlaczego mi po roku gas zeszedl :/ calą zime nie uzywalem klimy.. może tylko raz :/ Ale dzięki za porade na przyszłość :)


No ja kiedys slyszalem gdzies w tv ze klime przynajmniej raz w miesiacu (nawet zima) trzeba odpalac. A tak jeszcze bardziej na przyszlosc to mowili tez ze w nowych samochodach ponizej jakiejs temp na zewnatrz nie da sie wlaczyc klimy i radzili zeby wtedy pojechac do jakiegos centrum handlowego na parking / garazu podziemnego itp (jesli nie ma sie swojego oczywiscie) : )

No cale szczescie z tym bezpiecznikiem.. Moze gdzies cos kiedys robilem i akumulatora nie odlaczylem. Pozyjemy zobaczymy, jak bedzie wywalalo go to wtedy bede sie martwil :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:43   

RadZiu7, Powinno się w sumie raz co dwa tygodnie odpalić na 10min :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
RadZiu7 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 76

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 00:54   

Remigiusz napisał/a:
RadZiu7, Powinno się w sumie raz co dwa tygodnie odpalić na 10min :wink:


No z tym czasem to roznie... jedni mowia co tydzien, drudzy co dwa, trzeci co miesiac... w kazdym razie nie powinno sie jej uzywac tylko latem/w upaly : )
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 02:31   

chodzi o to, żeby w układzie regularnie krążył olej, bo jak klimatyzacja nie jest często używana, to olej w układzie osiada i sprężarka w początkowej fazie nie jest smarowana i może się zatrzeć
 
 
WhiteFox 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:45   

Podepnę się pod temat.

Otóż w moim roverze 220 SDi w poprzednim roku klimatyzacja działała. Przez zimę jej nie używałem i teraz na wiosnę już nie chce chłodzić. Po włączeniu rosną nieco obroty, słychać sprzęgiełko załączające sprężarkę, ale zimne powietrze nie leci.

Byłem w serwisie i facet stwierdził że układ jest szczelny, czynnika nie ubyło, ciśnienia są w porządku czyli sprężarka działa prawidłowo. Powiedział że z nawiewów leci cały czas ciepłe powietrze (był upał na zewnątrz) i polecił sprawdzić zaworek od nagrzewnicy bo możliwe że jest cały czas otwarty. Sprawdziłem i zaworek działa jak należy. Sprawdziłem również czujnik temperatury oleju omomierzem (jest zwarty-opór poniżej 1oma), bo przeczytałem, że on może być przyczyną. Tylko że klimatyzacja włącza się zarówno jak czujnik jest podpięty, odpięty ale zwarte są styki jak i gdy jest odpięty i zostawiony luzem.

Czy ktoś może orientuje się co jeszcze można sprawdzić zanim ewentualnie oddam samochód do serwisu? Możliwe że czujnik temperatury w parowniku? Czy to może jednak wina sprężarki i źle postawiona diagnoza u mechanika? Podejrzewam też zawór rozprężny, tylko nie wiem jak go sprawdzić i na jakiej zasadzie działa. Czy otwierany jest mechanicznie czy sterowany elektronicznie? Bardzo proszę o pomoc.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:34   

a ciegno ci nie spadlo od pokretla ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
WhiteFox 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:10   

Nie, linka od pokrętła regulującego temperaturę jest w porządku. Czuć zmiany temperatury powietrza z nawiewów.
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:35   

To i ja też się dołączę do dyskusji. Norma że w tamtym roku klimka działała aż było miło. zimą za dużo się nie jeździło ale włączałem klime może 4 razy ale teraz jak już przyszło ciepło włączyłem no i nic. Na początku było wrażenie jakby było chłodniejsze powietrze ale może mi się zdawało. Sprawdzałem wszystko sprężarka działa. A może ma ktoś patent jak sprawdzić samemu czy jest odczynnik w układzie. Za bardzo to się nie znam ale zawsze poczytam i do czegoś dojdę.
 
 
WhiteFox 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:56   

Skoro sprężarka się włącza to znaczy, że jest czynnik w układzie, ale ile go jest to już chyba tylko w serwisie klimatyzacji można sprawdzić.
 
 
predatoraf 




Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 142
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 20:20   

U mnie sytuacja przedstawia się w sposób następujący:
-Zapala się światełko klimatyzacji
-Wzrastają obroty
-Słychać kliknięcie, sprężarka się kręci
-Wiatrak działa
-Bezpieczniki są całe
ALE nie chłodzi.

Które przewody powinny zrobić się ciepłe/gorące, a które zimne a wręcz lodowate i po jakim czasie to następuje?

_________________
Dobry wywiad to podstawa do wygrania każdej wojny...
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 21:19   

To może jest go tyle jak kot napłakał. Bo tam złudzenie jest że jakiś chłód jest czy co ale nie wiem sam dlatego się pytałem jak można w prosty sposób sprawdzić czy jest freon.
 
 
WhiteFox 



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 22:24   

U mnie podobno jest minimalnie mniej niż powinno być, ale to i tak nie tłumaczy tego, że klimatyzacja w ogóle nie chłodzi.
 
 
sebzus 



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 19:14   

Panowie wiatrak sie kreci, światełko sie zapala ale nie chłodzi, obroty sie nie zwiększają i nic nie słychać. Nie mam pojęcia czy klima była nabita bo autko dopiero kupiłem. Co robic ?
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 22, 2017 00:24   

Sprawdzić poziom czynnika w układzie.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lip 22, 2017 09:18   

nanab, jak czynnika nie ma to się nie włączy klima, obroty się nie podniosą, choć światełko się zapali :) przynajmniej u mnie tak było jak czynnik przez sparciały oring sobie uszedł :)
 
 
 
sebzus 



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 6



Wysłany: Sob Lip 22, 2017 15:49   

Czyli najprawdopodobniej wystarczy ze nabije klime? Bo watpie by była nabita.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 22, 2017 16:31   

bociannielot napisał/a:
nanab, jak czynnika nie ma to się nie włączy klima, obroty się nie podniosą, choć światełko się zapali :) przynajmniej u mnie tak było jak czynnik przez sparciały oring sobie uszedł :)

Czyli tak jak napisał, sprężarka się nie załącza, tylko światełko i wentylator
sebzus napisał/a:
Czyli najprawdopodobniej wystarczy ze nabije klime? Bo watpie by była nabita.

Nie ma opcji "klima tylko do nabicia", jak uleciało to musi gdzieś być nieszczelność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 Si 98r Nie działa wentylator i klimatyzacja]
beniu1719 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Sie 06, 2010 21:19
kasjopea
Brak nowych postów [r 25 2.0 idt] jak działa klimatyzacja?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Kwi 18, 2009 17:33
Brt
Brak nowych postów [Rover 220 SDi]nie działa klimatyzacja
kissinge Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Maj 13, 2013 07:23
mirwin
Brak nowych postów [Rover 200] Klimatyzacja nie działa
Damin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lip 10, 2010 17:46
Damin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink