Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] podsufitka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] podsufitka
Autor Wiadomość
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 14:29   [R25] podsufitka
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2002

Z podsufitki zrobił mi się baldachim. Odkleiło się dokładnie wszystko i trzyma się tylko na centralnej lampce i na bokach.
Pytanie:
1. jak się do tego zabrać
2. jakie elementy zdemontować by podsufitka odeszła od dachu
3. jakiego kleju użyć by to podkleić
4. jakie jeszcze inne czynności wykonać by to wyglądało jak "nówka" :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 15, 2017 14:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 14:41   

https://www.roverki.eu/te...overze-200.html
Podklejasz klejem w spreju, np tapicer. Lepiej kupić nowy materiał z nową gąbką, bo ze starej nic nie zostało, cała pokruszona.
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 14:49   

Wielkie dzięki za link !!
Ja pierdziu! Trzeba chyba tydzień urlopu by to zrobić i jeszcze niczego nie połamać!
Już się boję za to zabierać :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 15:53   

W jeden dzień do zrobienia na spokojnie. Najgorzej z usunięciem starej gąbki, ja jeździłem ręką kulając z niej wałeczki, warto to robić na dworze bo to klei się i syfi, ciężko podłogę domyć.
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 16:31   

Już teraz wiem (dzięki), że to "sparciała" gąbka. U mnie zaczęło się odklejać przy górnej krawędzi szyby za osłoną przeciwsłoneczną. Poruszałem i się coś posypało!! Myślę sobie ruv się sypie? Ale przecież nie taki skorodowany!! :D Podkleiłem ten kawałek i do tej pory jest ok. Dopiero potem poszedł cały "baldachim" na głowę :sad:

[ Dodano: Sob Lip 15, 2017 16:31 ]
nanab napisał/a:
https://www.roverki.eu/techniczne-faq/795-wymiana-podsufitki-w-roverze-200.html
Podklejasz klejem w spreju, np tapicer. Lepiej kupić nowy materiał z nową gąbką, bo ze starej nic nie zostało, cała pokruszona.

Jeśli jesteś obeznany w temacie to proszę o bliższe szczegóły...
1. jaki konkretnie klej rekomendujesz bo ja w tym temacie jestem kompletnie "zielony"...
2. czy i gdzie można kupić taką tapicerkę/podsufitkę i czy ona jest już z tą gąbką ??
3. może obecną oderwać, wyczyścić ze starej gąbki, dokleić nową i wszystko dopiero przykleić ??
4. jeśli tak, to czy można gdzieś (gdzie) dokupić samą gąbkę, która właśnie sparciała ??
Ale ja jestem upierdliwy w pytaniach :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lip 15, 2017 17:40   

Mam z podsufitką trochę doświadczeń, chętnie się podzielę :)
Za pierwszym razem demontowałem wszystko, wyczyściłem mniej więcej i podkleiłem klejem z Leroy, efekt był taki że po 2 tygodniach podsufitka się znowu poodklejała.
Za drugim razem załatwiłem lepszy klej, kupiłem nowy materiał na podsufitkę (w moim przypadku w sumie nie tyle materiał na podsufitkę co ekoskórę), zdemontowałem całość, podsufitkę wyszorowałem na mokro szczotką i wystawiłem na słońce by dobrze wyschnęła i dopiero skleiłem wraz z nowym materiałem. Trzyma się bardzo dobrze, w jednym miejscu trochę się zaczęło odklejać, ale to z mojej winy, bo przy naklejaniu krzywo nałożyłem materiał i poprawiłem, niestety nie psikając drugi raz w to miejsce klejem.
Co do pytań:
1. Klej tapicerski w sprayu, ale poszukaj dobrze, za pierwszym razem kupiłem taki jakiś za 25zł w LeroyMerlin i niestety nie sprawdził się zbyt dobrze (po części z powodu klejenia starego materiału), klej musi być taki by psikał taką pajęczyną :)
Osobiście korzystałem z czegoś takiego:
http://www.clockworkcomponents.com/product/SP006
2. Materiał typowy do podsufitki można znaleźć w sieci, jest on razem z gąbką. Możesz też poszukać np. po hurtowniach z tkaninami czegoś co uznasz że będzie ok :)
Nie musi to być obowiązkowo coś z gąbką, u mnie jest ekoskóra i też daje radę.
3. Oderwij stary materiał podsufitkowy i wywal go do śmieci, a podsufitkę wyszoruj wodą z mydłem z pozostałości gąbki i niech dobrze wyschnie. Tylko nowy materiał, nie ma co kombinować, podklejając stary tylko sobie nerwów napsujesz :p
4. Gąbka jeśli już to musi być razem z materiałem, ale jak powiedziałem, jak znajdziesz materiał który nie będzie miał z jednej strony gąbki, ale będzie dosyć gruby to powinno być ok, no chyba że samą podsufitkę masz jakąś poobijaną.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 15, 2017 20:32   

Raz podklejałem i niestety słabo mi wyszło jeśli chodzi o estetykę. Dałem klej "tapicer" z pędzla i przez brak gąbki(zostawiłem stary materiał gdzie gąbka się wykruszyła) w kilku miejscach przesiąkł na drugą stronę, a przez brak gąbki przez tkaninę czuć każdy paproch który się pod nią dostał przy klejeniu. Jak już ogarnę wszystkie ważniejsze sprawy i będę miał czas to nakleję nowy materiał z gąbką i użyje tego samego kleju tylko w spreju. Trzyma bardzo dobrze, mimo upałów po paru miesiącach dalej mocno trzyma.
U mnie tez był baldachim:

Materiał szukaj na allegro jakoś 20-40zł/1,5m^2(powinno wystarczyć) sprzedają
https://allegro.pl/kategoria/czesci-samochodowe-wyposazenie-wnetrza-622?string=material%20na%20podsufitke&description=1&order=m
Gąbka tez jest, ale chyba lepiej cały materiał wymienić, bo roboty 2x tyle, no i nie masz marginesu błędu. Jak przykleisz źle to dziury pod słoneczniki albo uchwyty wyjdą spod nich. Wystarczy kilka milimetrów przesunięcia i widać że jest źle sklejone, bo materiał ma już odciśnięte te plastiki.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 22:49   

Co prawda w R75 kleiłem podsufitke, ale:

Klej z Leroy za 25 zl sobie odpuść, natomiast znajdziesz tez w Leroy klej supermocny tesa . Puszka okolo 50zl ale zdaje egzamin.

Podsufitka w 75 jest jakby z laminatu, wiec po oderwaniu starego materiału, resztki gąbki zdarlem szczotka drucianą na wiertarce.

Materiał wpisz w googla: Materiał na podsufitkę, wyskoczy zdaje sie strona cos z tekstem hurtownia tapicerska... Jest kilka materiałów wszystkie z gąbką.
_________________
75 Red Edition
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Pon Lip 17, 2017 21:38   

nitek44, ja się trochę pogubiłem.
Dałeś ekoskórę czy typowy nowy materiał na podsufitkę? Czy pozostawiłeś starą podusfitkę?
Możesz zrobić zdjęcie jak to teraz wygląda?
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 18, 2017 18:28   

Wybacz, pokrętnie to napisałem :mrgreen:
Dałem ekoskórę :)

Szału nie robi ale daje radę, szczególnie że dostałem ją za bezcen. Pewnie ekoskóra dałaby lepszy efekt w przypadku gdy np. wykańczamy wnętrze w jakimś konkretnym kolorze, ale do takiego auta to chyba by czerwony czy coś nie pasował :)
Teraz trochę żałuję że użyłem śnieżnobiałej, zamiast takiej lekko szarej, jaką robiłem sobie boczki - biała bardzo łatwo się brudzi.

Tak się teraz przyjrzałem tej podsufitce i mi takie rady jeszcze do głowy przyszły, jak będziesz ją robić to oczywiście naklejasz cały materiał, a na końcu docinasz wszystkie dziurki i na około, w innej kolejności to nie dopasujesz idealnie. Boki podsufitki przykrywa uszczelka więc wszelkie niedoskonałości zakryje, z tyłu (od strony bagażnika) uszczelka jest trochę węższa ale zasadniczo też zakryje (z tyłu możesz chyba lekko zawinąć materiał), ale z przodu - nie ma uszczelki, także albo docinasz idealnie równo z podsufitką (jak zrobiłem ja i średnio mi to wyszło), albo zostaw z 0,5-1cm materiału i schowaj go pod podsufitkę. Chodzi o to, żeby z zewnątrz auta, zza szyby to ładnie wyglądało :p
Zresztą co będę się produkować - przyjrzyj się temu miejscu teraz to będziesz widział jak to i gdzie dociąć :)
No i przy klejeniu warto sobie kogoś wziąć do pomocy, nawet ze dwie osoby, tak by ładnie i równo nakleić materiał. Tapicerzy mają duże stoły i na około takie coś że mogą sobie materiał dobrze naciągnąć, w domowych warunkach trzeba sobie radzić. Pomóc może np. wałek od malowania farbą (żeby wygodnie i równo docisnąć materiał).

W załączniku zdjęcie jak to u mnie wygląda. Nie ma żadnego różowego przebarwienia, tak tylko na zdjęciu wyszło ;)
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Lip 25, 2017 23:26   

nitek44 napisał/a:
ale z przodu - nie ma uszczelki, także albo docinasz idealnie równo z podsufitką (jak zrobiłem ja i średnio mi to wyszło), albo zostaw z 0,5-1cm materiału i schowaj go pod podsufitkę. Chodzi o to, żeby z zewnątrz auta, zza szyby to ładnie wyglądał

Z każdej strony zawiń 2 cm, lekko naciągnij i dobrze doklej. Wylajzło super.
Klej tylko Bonaterm AS - sugeruję wentylowane pomieszczenie, bo można fiknąć. Przy okazji zdjęte plastiki myjesz szczoteczką w wodzie z cifem i po złożeniu jak z fabryki.
nitek44 napisał/a:
Nie ma żadnego różowego przebarwienia, tak tylko na zdjęciu wyszło

Wada aparatu. Każde zdjęcie robi Ci z takim różem w centrum. HTC miało taką dolegliwość.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Podsufitka
Przemek8V Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 10, 2016 21:11
Przemek8V
Brak nowych postów [R200] Podsufitka
Gino_art Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Sie 19, 2012 19:06
Adrian
Brak nowych postów [R200] Podsufitka z 3d do 5d
Tomek1212 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Mar 12, 2011 08:43
staszekPZN
Brak nowych postów [R214 97'] Podsufitka.
BONUS Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Sie 07, 2008 17:54
chyn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214i] Odpadła podsufitka
Wierzba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 31, 2013 14:18
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink