Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover Streetwise] Chce kupić Roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover Streetwise] Chce kupić Roverka
Autor Wiadomość
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



  Wysłany: Pią Cze 09, 2017 00:21   [Rover Streetwise] Chce kupić Roverka

Dzień dobry :P
Chce kupić SW tylko pytanie jaki silnik 1.6 lub 1.8 ? (oczywiście w benzynie :P )
No i chciałbym to autko na gaz czy warto i czy dobrze znoszą te silniki gaz ??
Wersje jeśli takie są gdzie na rynku to 5 osobowe 5D.
Jak to wygląd od strony części czy są dostępne w szczególności przy tych silnikach 1.8 ?? Bo z tego co widzę to mało jest wersji silnikowych 1.8 nawet MG 25. Tak poza tym ogólnie na co zwracać uwagę. No i jak by ktoś coś widział ciekawego na sprzedaż to jestem zainteresowany :P

[ Dodano: Pią Cze 09, 2017 00:21 ]
Widze, że temat jest martwy nie wiem czemu... Brak chęci czy brak faktycznie ciekawych aut w tej wersji... No nic mam pytanko co sądzicie o tym rover-ku.:P

https://sprzedajemy.pl/rover-25-streetwise-2006r-1-6-109km-nie-od-handlarza-swiebodzice-6bea9f-nr52503837
    To nie jest zbyt wygórowana cena jak na to auto czy faktycznie może tyle kosztować w takim stanie?
Cytat:
_________________
To fast to furious
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 09, 2017 00:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 09, 2017 09:50   

Ojciec ma SW 2005r. z silnikiem 1.4 z gazem 5 drzwiowy. Silniki gaz znoszą dobrze, tylko musi być założony jakiś przyzwoity i w przyzwoity sposób.

Samochód całkiem fajnie wygląda, bogata wersja.
To co widzę:
- połamana kratka wentylacyjna prawa w tunelu środkowym
- mała ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym

I tyle widzę ze zdjęć.
SW w wersji 1.8 nie występował, tylko 1.4, 1.6 benzyny i 2.0 diesel.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 09, 2017 12:17   

nie jechałbym z Rzeszowa do Świebodzic oglądać rovera :) i to w takiej cenie :) taka moja rada :) przebieg z tyłka jest raczej, kierownica zbyt zniszczona, ja wiem - pewnie pierścionki żona nosi ;D opony chyba ma za duże założone
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Cze 09, 2017 15:19   

bociannielot napisał/a:
przebieg z tyłka jest raczej, kierownica zbyt zniszczona,

Panie, poprzedni właściciel inwestował w samochód a nie w krem do rąk! :mrgreen:
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Cze 10, 2017 15:02   

Jeszcze znalazłem coś takiego:
https://sprzedajemy.pl/rover-mg-streetwise-1-6-benzyna-klima-alu-super-stan-ciche-6bea9f-nr41747957
BTW faktycznie te auta są w takiej cenie z tym rocznikiem ?? Czy cena jest mocna przesadzona ? Ciężko znaleźć w typie auta... Chyba, że zacznę szukać MG ZR 160 KM, ale chyba z tym też jest ciężko... Szukam tylko wersji 5D z miejscem na 5 osób.
_________________
To fast to furious
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 10, 2017 21:52   

Kefir_85, ojciec kupił ja 9500, szwagier za 10500 R45 2005r.
Ogólnie W moim, ojca jak i szwagra było około pół roku szukania auta.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Cze 12, 2017 10:45   

lepiej trochę poczekac i kupic za rozsądny $$$ niż przepłacac bo nie odzyskasz tego przy odsprzedaży :ok:
 
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Cze 17, 2017 23:11   

No to jest fakt ostatnie swoje autko rover 220 SDI jezdziłem do wykończenia az atuko zaczeło sie wkoncu całkiem sypac to poszło na szrot po 8 latach wiernej służby :razz: i byłem mega zadowolny z tego auta. Dla tego szukam ostatni raz roverka/mg (25, streetwise lub ZR) z tej serii bo pozniej to juz nawet nie wiem co miałbym szukac :p Jak się nie znajdzie streetwise to może być r 25 lub mg zr (tylko mocniejsze wersje :P )

[ Dodano: Sob Cze 17, 2017 23:11 ]
A co sądzicie o takiem aucie ??
https://www.otomoto.pl/of...e-ID6yVmsX.html
Przejmować się przebiegiem czy nie zwracać na to uwagi bo i tak często pewnie i tak są kręcone liczniki... Jaka żywotność silniki mają auta benzynowe bo w dieslu wiem, że można spore przebiegi robić.
_________________
To fast to furious
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 10:16   

- przedni znaczek wyblakły (jak się poszuka to da się dostać na wymianę w dobrym stanie)
- brak znaczków na tylnych słupkach
- brak radia
- niema ASR

Widziałem go już na sprzedaż, od bardzo dawna stoi. Być może to nowy właściciel który zauważył że chyba zrobił błąd :)

[ Dodano: Nie Cze 18, 2017 10:16 ]
Ten w Zamościu najgorzej nie wygląda:
https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8

Kratki wentylacyjne do wymiany, do dostania po 25zł.

Ten czarny co pierwszy pokazałeś ogólnie też źle nie wygląda, jeśli jest w bardzo dobrym stanie to cena dobra.
Można kupić ja ja, ojciec czy szwagier w dobrej cenie, ale trzeba ciut dołożyć. Ale my to robimy sami więc tyle co koszt części.
Jak ojca streetwise robiliśmy (koszt zakupu 9500) to w sumie także do tych jakiś 12tys doszliśmy (katalizator, wydech, wtryski gazowe, naprawa tapicerki samodzielna, elementy wnętrza podniszczone które trzeba było wymienić, płyny ekspolatacyjne, filtry, płyn chłodniczy, wygłuszenie maski, opony nowe całoroczne, itp.).
Ale teraz się tylko jeździ.

Tak więc jeśli czarny jest bez zastrzeżeń to cena moim zdaniem w porządku.
 
 
 
Romuald 



Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 1



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 10:08   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 10:30   

Romuald, załóż sobie swój wątek, a nie komuś kradniesz :ok: tylko zgodnie z wymogami kącika :ok:
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Lip 29, 2017 23:57   

Stritłazja też cierpi na trzeszczące wszystko? Łącznie z tylną kanapą, bo jakaś dzielona jest?
Nie powiem jak mnie to w ZR irytuje ale SW całkiem by mi się przydał i chociaż to nie kombi miejsca ma sporo (bez kanapy tylnej)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 06:52   

NoPE, ojciec ma Streetwise z 2005r.
Tylna kanapa rypiała ale wystarczyło posmarować prowadnicze od otwierani i podłożyć kawałek gąbki pod zamek aby bardziej dociskało.

Tyrkotała także metalowa osłona zamka drzwi (pod boczkiem), wystarczyło odpowiednio dogiąć.

Po za tym długo szukaliśmy dlaczego na dołach jest taki głuchy stukot jak by jakiś drąg z gumą na końcu o coś walił. Okazało się że to końcówka drążka kierowniczego (od kierowcy) :)

Po za tym jest ok, nawet bym powiedział że ciszej niż w moim R45 lift mimo że mój silnik pracuje ciszej. Ale to najpewniej kwestia układy wydechowego.
 
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Sie 01, 2017 19:30   

A ja wciąż szukam roverka :P i chyba nie tak łatwo o jakiegoś dobrego ;] Strasznie rzadko się pojawiają w sprzedaży u nas w Polsce. Nie wiem czy ona są aż tak dobre, że nikt ich się nie pozbywa czy po prostu od razu lądują na szrot... :(
_________________
To fast to furious
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Sie 02, 2017 00:19   

Po prostu nie są tak popularne, nie widujesz ich codziennie na ulicach tak jak szmelcwagen, opel, bmw czy inny fiat.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Sie 02, 2017 06:56   

Kefir_85, wiesz, po tylu latach stały się lekko rzadkie i jeżdżą nimi osoby którym naprawdę się spodobały. A jak się spodobały to zazwyczaj zostają na dłużej.

Ja swój kupiłem w 2012 roku, zakładałem że pojeżdżę do 5 lat i nowy... mija 5 rok i chyba będzie co najmniej drugie tyle :)
 
 
 
jandy 



Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 3



Wysłany: Pią Gru 29, 2017 01:55   Re: [Rover Streetwise] Chce kupić Roverka

Kefir_85 napisał/a:
Dzień dobry :P
... co sądzicie o tym rover-ku.:P

https://sprzedajemy.pl/rover-25-streetwise-2006r-1-6-109km-nie-od-handlarza-swiebodzice-6bea9f-nr52503837
    To nie jest zbyt wygórowana cena jak na to auto czy faktycznie może tyle kosztować w takim stanie?
Cytat:


Bardzo dawno tu nie zaglądałem, a tu Ci niespodzianka :wink:
widzę że pytanie dotyczy mojego Rover'ka.

Jeżeli mogę to odniosę się do kilku kwestii:
- nie jestem świeżakiem w kwestii Roverków, jest to mój trzeci z kolei (R200 1.4 8V, R25 1.4 16V i obecnie Streetwise 1.6 16V). Niejednokrotnie korzystałem z pomocy forum, gdzie zawsze znalazłem odpowiedzi na moje pytania czy też rozwiązanie jakiegoś problemu. Wszystkie Roverki były kupowane przeze mnie osobiście za granicą od osób prywatnych - żaden nie był kupiony w komisie czy też od handlarza. Nie zawsze cena grała pierwszorzędną rolę - raczej liczył się stan techniczny, wizualny, posiadana dokumentacja. Nie inaczej było również i z obecnym.

- kwestia ceny - wiadomo, że kupując samochód zawsze chcemy zapłacić jak najmniej, natomiast sprzedając jak najwięcej. Moja cena w czerwcu była taka jak widać (oczywiście do negocjacji) a wzięła się z inwestycji jakie zostały poczynione przy samochodzie od momentu zakupu (m.in. uruchomienie niedziałającej klimatyzacji, rozrząd, uszczelka pod głowicą, kompletne sprzęgło)

- kwestia stanu wizualnego - samochód nie jest nowy !! ! ma 11 lat (poniżej odniosę się do kwestii roku produkcji*) być może gdyby stał w salonie do tej pory, nie posiadłaby żadnej ryski, pękniętej kratki nawiewu czy
bociannielot napisał/a:
... kierownica zbyt zniszczona, ja wiem - pewnie pierścionki żona nosi ;
jak to żona - obrączka i pewnie jeszcze jakiś pierścionek się znajdzie - zapraszam kolegę na kawę (30km) można pooglądać na żywo, przejechać się a potem wyrazić swoją opinię i doradzić koledze z Rzeszowa aby nie musiał pokonywać na daremno takiej drogi.
bociannielot napisał/a:
nie jechałbym z Rzeszowa do Świebodzic oglądać rovera :) i to w takiej cenie :) taka moja rada :) przebieg z tyłka jest raczej...


* w ogłoszeniu podałem zarówno rok produkcji jak i datę pierwszej rejestracji 2006, mając świadomość że produkcja zakończyła się w 2005 roku. Podczas pierwszego przeglądu w kraju zwróciłem na to uwagę diagnoście - na co on stwierdził że wg dokumentów i systemu rok produkcji wychodzi mu 2006. Podobno w niektórych krajach przyjmuje się datę przekazania samochodu z fabryki do salonu jako rok produkcji :bezradny: (na jednym z dokumentów które otrzymałem od poprzedniego właściciela - przekazanie partii samochodów z fabryki do sieci dealerskiej - widnieje taka data 11.01.2006

Reasumując - samochód w dalszym ciągu jest na sprzedaż (bez żadnego ciśnienia, natomiast cena jest do dogadania), Roverek jest w ciągłym użytkowaniu od czasu, do czasu ponawiam ogłoszenie na różnych stronach. Mam nadzieję że znajdzie godnego nabywcę, który doceni to że na dzień dzisiejszy do samochodu można wsiąść i jeździć bez żadnego wkładu finansowego.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania - zapraszam tutaj lub na PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Chcę kupić ROVERka"
piter34 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lut 08, 2008 14:51
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Chce kupić Roverka Rover 75/ MG ZT wersja kombi
Kefir_85 Chcę kupić ROVERka 40 Sro Paź 09, 2019 17:22
Kefir_85
Brak nowych postów chce kupic roverka 620 Si
jamajka1993 Chcę kupić ROVERka 1 Wto Sty 14, 2014 17:21
komoss
Brak nowych postów chce kupic roverka 75
niko07 Chcę kupić ROVERka 1 Nie Lip 03, 2011 22:26
krzychu.b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink