Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] Proszę, oceńcie ten samochód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] Proszę, oceńcie ten samochód
Autor Wiadomość
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



  Wysłany: Wto Sie 01, 2017 16:07   [MG ZR 160] Proszę, oceńcie ten samochód

Witam,

po paru latach od planowanego kupna MG ZR 160, mineło kolejne pare lat, tym razem jestem przygotowany finansowo, nie tylko rozmarzony.. :)

Pojawiło się ogłoszenie niedaleko mnie, świeże, zastanawiam się czy warto je brać pod uwagę.

https://www.autocentrum.p...szwajcar/15646/

wersja szwajcarska, z tymi 5 drzwiami by się zgadzało, ale czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć na podstawie tego ogłoszenia? Jest od dealera, co mnie smuci, aczkolwiek ten kolor.......... jest moim ulubionym do tego auta(tak wiem, na kolor nie zwraca się uwagi jak trafia się okazja, ale może to jest właśnie ta okazja w tym kolorze

Martwi mnie pare szczegółów, ale nie wiem jak to zinterpretować.


z góry dziękuje za pomoc.








/EDIT

sprawa tego konkretnie samochodu niestety nieaktualna od kilku miesięcy, autocentrum nie usuwa ogłoszeń :) , aczkolwiek może jakiś klubowicz chce się pozbyć swojego ZR'ka?!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 01, 2017 16:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 01, 2017 17:00   

ASR (kontrola trakcji), Komputer pokładowy, Kurtyny powietrzne, ESP (stabilizacja toru jazdy), :rotfl:
krótko i na temat, sprzedający to typowy mirek, to auto na 99% nie jest tyle warte, chcesz oglądaj, nie chcesz nie oglądaj, ale jakbyś oglądał to bardzo dokładnie, opony 7 letnie są także też już raczej do wymiany w przyszłym sezonie będą mimo iż sprzedający pragnie nam niby zdjęciami zwrócic uwagę na ich ilośc bieżnika :ok:
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 01, 2017 19:12   

Jakiś paździerz zderzak pozdzierany, sporo wgniotek, maska nie spasowana do zderzaka :twisted:
_________________
:pisze:
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Wto Sie 01, 2017 20:15   

Dokładnie! Jest masa wgniotek jak i zderzak przedni pęknięty - więc może i dlatego nie może spasować się z maską bo jest po przygodzie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Sie 31, 2017 16:00   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 01, 2017 09:24   

inc0, do tego:
https://www.olx.pl/oferta...html#81264dac8e
też powinien byc zrzut ekranu :ok:
ten drugi z racji ceny to powiem tylko że kogoś pogrzało, już trochę czasu wisi i przy tej cenie będzie jeszcze wisiał :ok:
 
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:23   

Był zrzut ekranu do poprzedniej aukcji, może podczas automatycznej edycji postu się usunął, nie wiem. Jak wysyłałem posta, były dwa zrzuty jeden pod drugim, ale spoko temat do usunięcia.

[ Dodano: Pon Lis 27, 2017 12:23 ]
Zastanawiałem się ostatnio nad Civicem TypeR VIi, ale.. nastąpił powrót do pierwotnej koncepcji, uznałem, że nie warto wydawać w moim wieku ponad 20k na auto, które połknie moje finanse, lepiej zbierać na mieszkanie ;) .
MG ZR jest moim jedynym i ostatecznym typem.

Jest kolejny egzemplarz, który rzucił mi się w oczy:

Dzwoniłem do faceta, mówił, że dopiero go sprowadził. Nie ma żadnej rdzy. Mowi, że podsufitka bez zwisu, "auto wyglada tak jak na zdjęciach", uszczelka nie wie, bo widocznie kupił okazyjnie i chce sprzedać.

Na pierwszy rzut oka ze zdjęć dobrze to wygląda, tylko ten przebieg.., co sądzicie?

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 12:36   

bump
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 16:59   

inc0 napisał/a:

Na pierwszy rzut oka ze zdjęć dobrze to wygląda, tylko ten przebieg.., co sądzicie?

Większość w polsce jest cofane, więc podejrzanie małym przebiegiem się nie martw.
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 18:00   

nanab napisał/a:
inc0 napisał/a:

Na pierwszy rzut oka ze zdjęć dobrze to wygląda, tylko ten przebieg.., co sądzicie?

Większość w polsce jest cofane, więc podejrzanie małym przebiegiem się nie martw.


Ale tu jest 204k :D , załóżmy że będzie dobry, ile jeszcze pojeździ? Przez 9 lat roverem 25 zrobiłem 60k tylko po mieście. Wiec ja osobiście przebiegu nawet w 5 lat dużego nie zrobię. :D
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 18:53   

200 tys to bardzo mały przebieg, duża cześć samochodów na polskich drogach ma 2 albo 3x tyle i nadal jeździ.
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 19:37   

A co powiecie o spasowaniu elementów? Bo szczerze dawno nie widziałem tak symetrycznego egzemplarza, ale to tylko oko laika z aspiracjami na specjalistę :D
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 27, 2017 22:52   

Spasowanie można poprawić ale tutaj nie ma się czego w zasadzie doczepić.
Kierownica nie powinna tak wyglądać przy 200k. Za bardzo wytarta.
Brakuje osłony mechanizmu uchylania fotela pasażera (do zakupienia)
Jedyne co rzuca mi cień podejrzeń lakierowania całego auta, to inny odcień ramek halogenów.
Jakby one tylko były w oryginalnym kolorze.
Czerwone rączki boczków to oczywiście fabryczny tjuning ale wygląda całkiem OK:)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Wto Lis 28, 2017 10:54   

Wygląda pięknie, tak że aż się boję za pięknie... na zdjęciach . Wietrzę odrobinkę "fotoszopki"(mogę się mylić).
pozdr.
_________________
marek501
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Gru 09, 2017 09:50   

Tez mam wrażenie, że jest cały pomalowany, z tym, że jak jest w dobrym stanie technicznym, to może być spora zaleta. Sprawdzę czujnikiem całe auto i ciekawe czy jest równa powloka

[ Dodano: Sob Gru 02, 2017 13:50 ]
Właśnie wracam z oglądania tego srebrnego "super spasowanego MGka"

Samochód ZEWNĘTRZNIE prezentował się PRAWIE tak dobrze jak na zdjęciach.
Powłoka praktycznie na całym aucie 90-150um, delikatne parchy na tylnych nadkolach.

Malowany w stodole natomiast jest tylny zderzak (nie jest spasowany jak to widać na zdjęciach, odstaje po obu stronach), z prawej strony była mniejsza lub większa przygoda. Jest to zrobione na szybko, bo 10latek ze sprayem w reku i przygotowanym elementem do malowania, zrobiłby to podobnie.

Felgi są w nienagannym stanie, ranty całe podrapane, ale piaskowanie + malowanie powinno wystarczyć, żeby przywrócić je do stanu odpowiedniego.

Wszystko było fajnie, dopóki nie otworzyłem maski. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to aż czarny od syfu zbiorniczek płynu wyrównawczego, gdzie płynu już nie było, tylko majonezowy muł, który aż raził po oczach.

Silnik wygląda obrzydliwie (pewnie dlatego nie ma zdjęcia, magia fotoszopa by nie wystarczyła). Wszystkie śrubki, elementy stalowe, szyny fotela pordzewiałe. Kable, które powinny być suche są umazane jakimś bliżej nieokreślonym dziadostwem.

Uszczelka widać, że już robiona, zółty smar wystawał po bokach, ale co z tego, skoro znów jest tragedia. Sprzęgło ledwo co odbijało, tylne klocki i tarcze do wymiany.
Więcej po 10minutach oglądania u gościa na placu nie zauważyłem.

Oczywiście sprzedawca okazał się handlarzem, sprowadzającym "na kołach" (1000km na tym mule w chłodnicy jest chyba niemożliwe) auta do kraju. W sumie sam nie wiedział przez chwile czy sprowadził go z holandii czy z belgii :mrgreen: .

"Auto przyjechało na kołach 1000km więc napewno już by się przegrzało jakby coś z uszczelką było nie tak" - i nawet mu brewka nie pykła :mrgreen:

Kłamał mi w żywe oczy bez mrugnięcia, ale dłuższe chwile zastanowienia przy wymyślaniu kolejnej bajki dają do myślenia. Koszty związane z autem ocenił po jednej z takich dłuższych chwil zastanowienia na ok. 8,5tys, a po 5 minutach oglądania już mi 1,5tys spuścił. ZŁOTY HANDLARZ, NIE ZARABIA!

Podejrzewam, że przywiózł auto z tylnym zderzakiem do robienia + totalnym padłem zamiast silnika i kupił za nie więcej niż 500-800 euro.

Generalnie nie polecam nikomu nawet jechać w tamtą stronę, bo auto blacharsko jest przyzwoite jak na te lata, ale mechanicznie to skarbonka bez końca.

Osobiście wrzuciłbym gościa na czarną listę, bo mnie zirytował niesamowicie, próbował wpoić mi na siłę swoje smutne kłamstwa. Zamykałbym takich ludzi do ciupy na przynajmniej 3miechy. :twisted:

Niektórzy latami odkładają na swój wymarzony samochód, odmawiają sobie czego mogą, po czym nie znając się za dobrze na autach kupują takiego szrota i wszystkie lata oszczędzania na darmo.

Auto określam jako "totalne próchno w przyzwoitym opakowaniu".

No ale te zdjęcia z aukcji.. zapłacił za nie niemało.

[ Dodano: Sob Gru 09, 2017 09:50 ]
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dorzucam tutaj:

MG ZS

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

Z opisu wynika, że można wsiadać i jechać. Jest ładny, może to klubowicza? Albo znany klubowiczom. Ktoś coś ?
Ostatnio zmieniony przez inc0 Wto Gru 12, 2017 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Gru 11, 2017 16:44   

inc0, link do aukcji coś nie działa :wink:
 
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Gru 12, 2017 14:46   

już powinien działać :)
 
 
 
AlekSiniarski 




Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Gru 12, 2017 15:28   

Martwi Cię kilka szczegółów, ale masz problem z interpretacją? Dla mnie to coś kompletnie niezrozumiałego. Mam nadzieję, że znajdziesz jakiś sposób, aby podzielić się tymi wątpliwościami.
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Gru 12, 2017 16:17   

Jeżeli nie masz zamiaru nic wnosić do tematu, to błagam, nie zaśmiecaj poważnych dyskusji pustymi postami o wszystkim i niczym jednocześnie.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 08:40   

Kojaze go z forum, wyglada bardzo ladnie :) moim zdaniem warty zainteresowania.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR 160 Proszę oceńcie ten samochód
Daemon Chcę kupić ROVERka 16 Sob Lis 19, 2016 09:09
longer86
Brak nowych postów [MG MGF] Proszę oceńcie ten samochód
Ostryyy Chcę kupić ROVERka 2 Czw Maj 24, 2012 23:02
Ostryyy
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę oceńcie ten samochód
Jaruh Chcę kupić ROVERka 20 Czw Lip 22, 2010 14:49
spider666
Brak nowych postów (ROVER 45 IDT) Proszę oceńcie ten samochód
miloszss Chcę kupić ROVERka 2 Pią Cze 01, 2012 12:14
Pawkaz
Brak nowych postów [Rover 75] Proszę oceńcie ten samochód
eNKa Chcę kupić ROVERka 5 Sob Paź 09, 2010 19:03
eNKa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink