Forum Klubu ROVERki.pl :: Aktualne stawki OC 2016/2017->>>2019
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualne stawki OC 2016/2017->>>2019
Autor Wiadomość
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 22:45   

nanab, nie. Jeżeli kupujesz osobne ubezpieczenie szybowe to niczego nie tracisz. Tato tak zmieniał szybę z czujnikiem deszczu i antyrefleksem, więc bardzo drogą.

Sam też mam ubezpieczone szyby, zupełnie osobno od OC/AC. Pierwsza dowolna w roku gratis. Chyba, że sam zbiję, to wtedy 10% wkładu własnego. Kolejne chyba mają coraz większy procent, ale też są częściowo pokryte.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 03, 2017 22:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Lip 09, 2017 01:44   

Miło to czytać, kupię to ubezpieczenie, chociaż mam nadzieję że nigdy się nie przyda :P
Dzisiaj zostałem zaskoczony przez mbank, który kalkulatorem na stronie wycenił mi OC na trochę ponad 1000zł, gdzie wszystkie najtańsze kalkulacje wcześniej wychodziły mi 1500-2000zł w zależności od miejsca(cuk, rankomat, ...), jestem ciekaw czy to realna cena czy tylko próbują sobie napędzić klientów.
Edit: tak, po kalkulacji wychodzi ponad 1300zł, szybka wycena na ich stronie to kłamstwo.
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 19:30   

MD napisał/a:
nanab, nie. Jeżeli kupujesz osobne ubezpieczenie szybowe to niczego nie tracisz. Tato tak zmieniał szybę z czujnikiem deszczu i antyrefleksem, więc bardzo drogą.

Sam też mam ubezpieczone szyby, zupełnie osobno od OC/AC. Pierwsza dowolna w roku gratis. Chyba, że sam zbiję, to wtedy 10% wkładu własnego. Kolejne chyba mają coraz większy procent, ale też są częściowo pokryte.



Nie zawsze tak jest, ponieważ niektórzy ubezpieczyciele zgłaszają szkodę z ubezpieczenia szyb do UFG i zniżki lecą. Już kilka takich przypadków widziałem. Niestety nie wszystkie ubezpieczalnie chcą to odkręcać, czasami w takim przypadku wystarczy oświadczenie, ale często nic z tym się nie zrobi.
_________________
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
Tel.669901601
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 20:18   

Ciekawostka, bo mi składki maleją, mimo, że od wielu lat mam najwyższą zniżkę, a jakiś czas temu miałem obcierkę, która z nie znanych przyczyn nie poszła do UFG.

Podejrzewam, że malejące składki, to kwestia młodego - pewnie TU uważają, że jak ktoś ma dzieci, to jest rozsądniejszy. ;)

Seicento Fun 0.9 '02 zarejestrowany w Pruszkowie - najniższa stawka OC w AXA 449 zł, a z assistance z holowaniem w razie awarii (czego niektórzy ubezpieczyciele nie dają przy tak starych autach) 514 zł. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 20:45   

maciej napisał/a:
Ciekawostka, bo mi składki maleją, mimo, że od wielu lat mam najwyższą zniżkę, a jakiś czas temu miałem obcierkę, która z nie znanych przyczyn nie poszła do UFG.

Podejrzewam, że malejące składki, to kwestia młodego - pewnie TU uważają, że jak ktoś ma dzieci, to jest rozsądniejszy. ;)

Seicento Fun 0.9 '02 zarejestrowany w Pruszkowie - najniższa stawka OC w AXA 449 zł, a z assistance z holowaniem w razie awarii (czego niektórzy ubezpieczyciele nie dają przy tak starych autach) 514 zł. :)


Jakie algorytmy rządzą kalkulacjami, to najstarsi górale nie wiedzą :) Czasami licząc składkę mam kwotę za polisę i przeliczając ją przykładowo 3/4 godziny później wychodzi składka sporo większa lub sporo mniejsza. Kiedyś miałem różnicę w cenie na poziomie prawie 300 zł mniej przy składce wyjściowej na poziomie 1400 zł.
_________________
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
Tel.669901601
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 22:47   

Dużą różnicę robi też gdzie liczymy. Ostatnio kupiłem OC, liczyłem to samo na stronie ubezpieczyciela(axa), na rankomat i na mbank. Wyszło 1050zł u ubezpieczyciela, 1350 mbank i 1400 rankomat. Za dokładnie to samo.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lip 23, 2017 20:46   

No ja bałem sie ze na 75 zapłacę jak za zboże i prawie się nie pomyliłem bo kontynuacje w PZU mi wyliczyli na 1050 (poprzednio 629) i się wkurzyłem, na rankomacie wyliczyłem że aviva i link4 maja ceny w okolicy 650, więc kazałem zadzwonić do mnie z ofertami i zadzwonili aviva 620 a link4 po krótkiej negocjacji 619 (wybrałem link4 bo to też jest PZU) czyli można jeszcze znaleźc ubezpieczenia w rozsądnych pieniądzach. Czemu firmy nie chcą trzymać klienta u siebie? nie wiem, ale tak jest już od kilku lat.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 24, 2017 09:36   

sknerko napisał/a:
Czemu firmy nie chcą trzymać klienta u siebie? nie wiem, ale tak jest już od kilku lat.

Bo sprzedawcy dostają dużo większe prowizje od 'nowych klientów' niż ci, którzy zajmują się utrzymaniem.
Do tego we wszelkich raportach, szczególnie spółki giełdowe, zawsze wykazują ilu nowych klientów udało im się pozyskać...
Więc więcej kasy i wysiłku idzie na rabaty dla nowych, niż dla obecnych klientów.
Ten sam problem występuje w sieciach komórkowych - łatwiej dostać rabat albo lepszy telefon taniej, jak się przechodzi od konkurencji, niż jak się przedłuża umowę u tego samego operatora.
Głupota współczesnego rynku i inwestorów giełdowych.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 24, 2017 09:46   

maciej napisał/a:

Ten sam problem występuje w sieciach komórkowych - łatwiej dostać rabat albo lepszy telefon taniej, jak się przechodzi od konkurencji, niż jak się przedłuża umowę u tego samego operatora.
.

Dokładnie kiedyś koleś dzwonił do mnie z ofertą abonamentu chyba i powiedziałem mu że będę z nim rozmawiał jak mi odpowie czemu mają leprze oferty dla nowych, niż dla stałego klienta, który jest w sieci od wielu lat. Nie odpowiedział mi i rozmowa się zakończyła :mrgreen:
_________________
:pisze:
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Lip 24, 2017 15:14   

Dokładnie, stałego klienta traktuje się jak gorszy sort, po pierwszym wyliczeniu miałem już zapłacić za polisę, ale wyskoczył komunikat że nie mogę skorzystać z tej oferty jeśli obecne ubezpieczenie jest też z axa i proszę zadzwonić pod numer ...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 25, 2017 09:55   

Po prostu ludzie tworzący strategię tych firm, jak i akcjonariusze, zakładają, że ludzie są leniwi i jak już mają ubezpieczenie w firmie X, to nie będzie im się chciało szukać lepszej oferty i zostaną w firmie X - dlatego więcej inwestuje się w nowych klientów, niż w tych kontynuujących ubezpieczenie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lip 25, 2017 11:51   

maciej mnie bardziej dziwi to że starych klientów się przegania podnosząc im stawki o np 100%. bo że są leniwi ok ale po cholerę tracić klienta jak pójdzie gdzie indziej to firma straci a nie zyska nowego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Lip 25, 2017 18:27   

maciej napisał/a:
Bo sprzedawcy dostają dużo większe prowizje od 'nowych klientów' niż ci, którzy zajmują się utrzymaniem.

Dlatego warto co roku zmieniać firmę ubezpieczeniową, tak samo jak operatora.Ludzie są leniwi oraz jak nie mają problemu z daną firmą to nie będą szukać innej.Tak samo jest z produktami.Np ja od roku kupuje jeden zapaszek do Roverka, bo nie zawiodłem się na produkcie tej firmy.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 26, 2017 08:02   

sknerko, jak pisałem, dużo z tego wynika z wskaźników na które patrzą inwestorzy na giełdzie.
Z resztą dużo innych absurdów gospodarczych też.
W money brandy takes co 5 lat zmienia się podejście do etatów - raz super jak są etaty, bo ważniejsze jest, żeby firma generowała dochód, a koszty pozostały 'wewnątrz', a 3-5 lat później, wszystkich wypychają do outsourcingu albo na samozatrudnienie, bo lepiej 'na giełdzie' wygląda współczynnik 'zysk do ilości zatrudnionych na etatach', a ilu jest kontraktorów już nikt nie patrzy.
Wszystko zależy od mody wśród inwestorów, a realne zyski schodzą na trzeci plan.

Pawkaz napisał/a:
Tak samo jest z produktami.Np ja od roku kupuje jeden zapaszek do Roverka, bo nie zawiodłem się na produkcie tej firmy.

Dokładnie. I na pewno TU mają statystyki ilu ludzi tak robi. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zagi 



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 18



Wysłany: Pią Lip 28, 2017 07:12   

Polecam firmę Uniqa. Aktualnie mam tam ubezpieczenie, oc plus dodatkowo ac. Nie będe tutaj pisał ile konkretnie mnie kosztowało ponieważ kupowałem w pakiecie. Czyli ubezpieczenie samochodowe, mieszkania oraz dodatkowo ubezpieczenie na życie. W przypadku takiego pakietu jest o wiele taniej niż kupując ubezpieczenia osobno Wczytałem sie również w polisy, wykluczeń nie jest wiele.
Udział własny w przypadku ac jest praktycznie zerowy.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 23, 2017 18:11   

No to OC na kolejny rok zapłacone:
Pzu 1400 lub nawet więcej miało być
AXA czy tam Awiwa ponad 800
Link 4 kontynuacja 750 przez neta
Link 4 w punkcje u Pani której kupowałem w poprzednich latach latach ok 700
HDI po negocjacjach 634 ZŁ :mrgreen: full zniżki + jeszcze jakieś 5% się dało :mrgreen:
w punkcje u Pani której kupowałem w poprzednich latach latach polecam CARMAX ul. Rynek Sutki 31, Hrubieszów rok temu było 550 w link 4 echh .
_________________
:pisze:
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Sie 24, 2017 17:44   HDI

...a ode mnie w HDI wzięli 734 PLN - wszystkie możliwe zniżki ,ale w Zielonej Górze na szczęście w 2 ratach a to zawsze trochę mniej boli...
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 18:55   

Dostałem maila od link4 z ofertą OC na drakule (aro m461 z 71r) w wysokosci 329,90 zł. Rok temu było 329,33zł. Ciekawe co ma to inne TU.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
belialek 



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 72
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sie 25, 2017 01:46   

PZU, OC + ochrona zniżek: 737 zł (bezszkodowa jazda, full za staż, wiek itd, w tym już policzone dodatkowo -10% za ubezpieczenie mieszkania - co ciekawe dzięki temu że mam OC jest teraz liczone -40% do ceny ubezpieczenia mieszkania).
 
 
Arkady56 



Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 07:38   

To prawda, taka opcja jest naprawde ciekawa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink