Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
Autor Wiadomość
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 08, 2017 23:47   

sknerko, Dzięki za odpowiedz i pomoc. Przez weekend postaram się to wszystko ogarnąć. :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 08, 2017 23:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 22:23   

kranik01, ogarnąłeś już montaż tego radia? chcę kupić coś podobnego i interesuje mnie jak to wszystko Ci działa, co z tym sterowaniem z kierownicy, działa u Ciebie? Jak ogólnie oceniasz radio i funkcjonalność?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Arkady56 



Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 07:38   

Ja tak samo chce kupić podobne, no ale właśnie też bym chciał wiedzieć co i jak z tym wyszło.
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Paź 26, 2017 13:43   

Właśnie kupiłem takie samo radyjko. https://pl.aliexpress.com/item/Android-RK3188-7-1-1-Car-DVD-Player-for-E46-M3-GPS-Navigation-Wifi-4G-LTE/32809079868.html . Jestem w trakcie walki z podłaczeniem. Znalazłem kostkę BMW pod popielniczką ale kabelek od radyjka jest za krótki i trzeba się rozejrzeć za przedłużką. Radyjko na krótko podłączyłem , zacząłem od radia FM i tu nie bardzo wiem jakim przewodem mam się podłaczyć ? W zastawie z radyjkiem jest przejściówka z grubego antenowego kabla z wtyczką na cienkie gniazdo. Do oryginalnego radia z Rovera podpięte były 2 przewody ant. gruby i cienki ( który zatem trzeba podłaczyć do nowego radyjka) . Podłaczałem oba ale odbiór stacji nieciekawy w porównaniu z oryginalnym radiem. Szumy i trzaski na postoju. Czy trzeba jeszcze podać zasilanie na wzmacniacz FM ( gdzie ?)
Na zdjęciu oryginalne 2 anteny - którą użyć do nowego radia bo mogę tylko jedną ?
GPS łapie normalnie , wgrana mapa IGO działa prawidłowo.
Nie ogarnąłem sterowania głośności z kierownicy. W menu jest opcja ustawienia ale co i gdzie podłaczyć ??
Może ktoś z kolegów ogarnął temat takiego radyjka ?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 11:31   

brakuje ci zasilania wzmacniacza antenowego który jest na tylnym słupku i wtedy wystarczy tylko ten gruby kabel antenowy. sterowanie z kiery jest w szarej ostce ISO tej na fotce i musisz sobie podpiąć te dwa przewody pod masę i przewód do sterowania z kiery w radiu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 12:33   

sknerko napisał/a:
brakuje ci zasilania wzmacniacza antenowego który jest na tylnym słupku i wtedy wystarczy tylko ten gruby kabel antenowy.

Czyli muszę podłaczyć "AMP control" z radia pod kostkę zasilającą z tym oznaczeniem ? ( chyba pin 5)
sknerko napisał/a:
sterowanie z kiery jest w szarej ostce ISO tej na fotce i musisz sobie podpiąć te dwa przewody pod masę i przewód do sterowania z kiery w radiu

Na pewno w szarej kostce ? Wg rozpiski wychodzi mi że w żółtej ( te 3 połaczone ze sobą )- pin 3 steering GND , pin 5 steering key 1, pin 6 steering key 2. W radiu mam możliwość przypisania odpowiednich przycisków na kierownicy do głośności ale nie wiem jak to ogarnąć
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 15:40   

Ale ten rysunek to jest rozpiska twojego radia a nie tego co jest fabrycznie. Fabrycznie sterowanie z kiery jest w szarej kostce
pablo napisał/a:
Czyli muszę podłaczyć "AMP control" z radia pod kostkę zasilającą z tym oznaczeniem ? ( chyba pin 5)
tak powinieneś z tego pinu dać na kabel co idzie do wzmaka na słupku.
pablo napisał/a:
Na pewno w szarej kostce ?
Fabryczna instalacja ma sterowanie z kiery w szarej kostce. musisz podłączyć przewody z kiery na Sterering-GND i Steering-key1 i potem dopiero programować.
Poszukaj sobie napisałem kiedyś wątek o podmianie fabrycznego radia na GMS6401 i tam opisałem chyba piny od sterowania z kiery
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 18:02   

Fabrycznie mam Alpine Symphony i tam są złącza ISO takie jak na rysunku wyżej. Te nowe z androidem ma złacza od BMW 1 do wyboru 2 ( zdjęcia niżej). Dodatkowo mam moduł CAN BUS Decoder. Po połaczeniu przejściówką BMW-ISO zostanie mi luzem trzecia trójkolorowa kostka z fabrycznej instalacji. Więc to zdjęcie które zamieściłem wyżej to rozpiska złaczek które wchodzą do fabrycznego radia.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 19:19   

pablo napisał/a:
Fabrycznie mam Alpine Symphony i tam są złącza ISO takie jak na rysunku wyżej.
złącza są ale kable w nich nie ida tak jak masz na rozpisce. chłopie widać ze nawet nie pokusiłeś się o zaglądniecie do auta czy choćby rave. Jak masz fabrycznie alpine to sterowanie z kiery masz na szarej wtyczce na kablach niebieskich z paskiem innego koloru (niebieskie są tylko 2). To co podałeś to nie jest rozpiska pinów fabrycznego alpine i koniec kropka. W fabrycznym nie masz gniazd GPS Ipoda czy TV, a reszta wtyczek poza głośnikową ma się nijak do oryginału.
pablo napisał/a:
Dodatkowo mam moduł CAN BUS Decoder.
do czego ci to?
pablo napisał/a:
Po połaczeniu przejściówką BMW-ISO zostanie mi luzem trzecia trójkolorowa kostka z fabrycznej instalacji.
Jak podłączysz BMW-ISO to nie zostanie ci żadna wtyczka z kolorowych (no może jedna ta co jest na niej fabrycznie zmieniarka) Wtyczki iso oryginalnie idą od złącza bmw i jest to połączenie podobne jak to co masz z radiem. Jak będziesz miał prawidłowo przejściówkę BMW okablowaną to powinno ruszyć sterowanie z kiery od razu. bo ono tez przechodzi przez wtyk BMW. Do podłączenia potrzebujesz ten wtyk BMW z okrągłymi pinami.
Jeżeli nadal będziesz twierdził ze fabrycznie masz jak na pierwszej fotce tyłu radia to nie mamy o czym rozmawiać bo nie wiesz o czym mówisz. robiłem już kilkanaście Alpine i nigdy nie było inaczej jak mówię.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Nie Lis 05, 2017 20:38   

Podłączyłem i uruchomiłem stację 2din na androidzie 7.1 . Oczywiście sknerko miałeś rację że sterowanie z kierownicy jest w szarej kostce. Zmyliło mnie że w przejściówce BMW-ISO nie było tych pinów w kostce. Musiałem dorobić pin 2 i 3 . 3 pin do masy a 2 do KEY1 w radyjku. Następnie przypisanie odpowiednich przycisków do funkcji i działa jak należy. Antenkę GPS z magnesem położyłem na metalowej belce za radiem i sygnał GPS łapie prawidłowo - dziś testowałem na trasie zarówno w Automapie jak i IGO. Funkcja RDS jest dostępna w ukrytym menu " factory setting " kod dostępu 126. Fabrycznie RDS wyłączony ! Można w tym menu sporo rzeczy ustawić , choćby logo startowe Rovera lub MG. Do radia użyłem "grubej" anteny + podłączyłem zasilanie wzmacniacza ( pin 5 szarej kostki). Na długiej trasie radio działało rewelacyjnie , RDS działał prawidłowo ( zmiana 3 przekaźników RMF bez zakłóceń). Mikrofon fabryczny w radyjku sprawdza się nieźle jako system głośnomówiący. Kolor podświetlenia można sobie wybrać w menu suwakami. Ja idealnie ustawiłem pomarańczowy jak cała reszta w aucie. Ogólnie polecam sprzęt za 850 zł ( tyle mnie wyniósł całkowity koszt). Trochę rzeźby było z wpasowaniem w otwór . W radyjku musiałem wyciąć uszy plastikowe po bokach i w otworze podciąć przetłoczenia boczne bo radyjko nie chciało się schować. Tak to wygląda u mnie w Roverku.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 21, 2017 23:59   

Czy ktoś ogarnia jak w radiu 2din android 7.1 ogarnąc opcję sterowania głosowego? np w navi albo w google? Zgody oczywiście aplikacją dałem, mikrofon podczas rozmów głośnomówiących działa.
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 22, 2017 02:58   

kranik01, ale kiedy chcesz je mieć? Bo to zależy od aplikacji Google. Nie każdy launcher wspiera sterowanie bezpośrednio z pulpitu - no i zżera to trochę RAM. Zawsze możesz po prostu ustawić sobie jakiś skrót bezpośrednio do wyszukiwania głosowego Google. Choć jeżeli by się dało, to ja np. osobiście ustawiłbym to na przycisku "mode" na kierownicy. Wciskasz i mówisz. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Lis 22, 2017 07:26   

Mi się też do dziś nie udało ogarnąć wybierania głosowego chociażby w aplikacji Google , po naciśnięciu ikony mikrofonu aplikacja czeka na polecenie głosowe ale nie reaguje. Mikrofon w radiu działa bo jako zestaw głośnomówiący jest OK.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 22, 2017 08:27   

pablo Podepnę mikrofon zewnętrzny, zamontuje go w lampie w podsufitce i dam znać, może na zewnętrznym zacznie działać.

Może trzeba poinstalować jakieś aplikacje?
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 22, 2017 10:02   

kranik01, za to odpowiadają usługi Google, ale te powinny być zainstalowane, kiedy appka Google jest już w systemie.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 22, 2017 12:05   

Usługi Google poinstalowałem i sterowanie głosowe w niektórych aplikacjach jest np w nawigacji Sygic, czy w google maps, problem w tym, że nie działa. Jest ikonka mikrofonu, naciskam na nią, wyskakuje charakterystyczne okienko, aplikacja nasłuchuje, ale nic nie słyszy. Tak jakby mikrofonu w ogóle nie było.

Mikrofon działa. bo da się przez niego prowadzić rozmowy.

Edit: Już ogarnąłem, musiałem bardzo głęboko pogrzebać w ustawieniach aplikacji.
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 25, 2017 10:54   

To mógłbyś teraz napisać dla potomnych jak to zrobić by hulało?
 
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 25, 2017 17:26   

ARTUR1983, Ustawienia - aplikacje - ustawienia - domyślne aplikacje - asystent i rozpoznanie mowy - aplikacja sterująca - google (trzeba oczywiście mieć zainstalowany pakiet google)

Ale teraz mam większy problem. Podczas podłączania sterowania z kierownic, wyłączyli prąd na ulicy i przez te zamieszanie kabel masy dotknął kabel 12v (key1). Radio na szczęście nie ucierpiało ma zabezpieczenie, ale sterowanie z kierownicy niestety nie działa (udało mi się to ogarnąć i działało, zwarcie powstało już na sam koniec montażu tego wszystkiego).

Podłączyłem stare radio alpine, żeby sprawdzić czy sterowanie działa, lecz niestety radio nawet nie chce się włączyć.

Stąd mój problem, ktoś orientuje się co mogło się uszkodzić? Bezpieczniki sprawdzałem i raczej są ok. Dokąd zmierzają kable z kostki ISO? Do jakiegoś modułu? Jeśli tak to gdzie go znajdę?
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Gru 07, 2017 19:55   

kranik01 napisał/a:
Ustawienia - aplikacje - ustawienia - domyślne aplikacje - asystent i rozpoznanie mowy - aplikacja sterująca - google (trzeba oczywiście mieć zainstalowany pakiet google)

No niby się wszystko zgadza ale u mnie radyjko nie reaguje na głos. Poinstalowałem chyba wszystko od google ale nie działa szukanie (wybieranie) głosowe.
A tak z innej beczki jak zrobić restart radyjka ( tak jak np. telefon z Androidem) Nie ma takiego przycisku ani opcji restartu. Nie chce mi się akumulatora odłączać.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 19:59   

pablo, u mnie głosowe sterowanie działa tylko, gdy jest dostęp do internetu (podłączyłem sobie na usb modem z kartą sim od aero2 - śmiga aż miło).

Natomiast możliwość resetu chyba jest po kilkusekundowym przytrzymaniu przycisku włącznika (tak jak w telefonie). Niektóre modele mają jakiś mały otworek na reset przy wejściu na płytę CD/DVD lub przy jednym z pokręteł.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów [R 75] Stacja multimedialna - CANVA
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Mar 26, 2012 09:53
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink