Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&
Autor Wiadomość
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

  Wysłany: Sob Sie 05, 2017 21:56   Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&

Witam serdecznie.
Wspólnie z PaulinkąNitro chcielibyśmy Wam przedstawić nasze kolejne dziecko.
Wczoraj zakupiony, jeszcze ciepły Rover 75 2.0 CDTi z 2005r. z automatyczną skrzynią biegów.
Z wyposażenia posiada jeszcze czarną skórzaną tapicerkę z grzanymi fotelami, sterowanymi elektrycznie, fotel kierowcy z pamięcią, czujnik deszczu, czujniki parkowania oraz Trafficmaster, co nie mam pojęcia czym jest i do czego służy, jak to obsługiwać albo chociaż jak to wyłączyć :D
Autko ma 44 tys mil przebiegu, co daje jakieś 71 000km :) Jestem jego drugim właścicielem. Prowadzi się świetnie, skrzynia mnie uwiodła, jeździ się wspaniale. Silnik pracuje świetnie, pali na dotyk w końcu pewna konstrukcja. Zawieszenie do sprawdzenia bo delikatnie w lewo ciągnie, ale może to być kwestia 4 innych opon w aucie. Sprawdzi się wszystko ;)
Wchodząc na temat wad autko oczywiście ma uszkodzony wentylator, działa tylko 3 bieg. I to jedyny mechaniczny problem do zrobienia.
Wizualnie jest średnio na tą chwilę, auto ma dość sporo zadrapań, lakier jest zmatowiały, jakaś obcierka na zderzaku i delikatnie wgnieciony próg. Ewidentnie gdzieś sporo czasu stało. Felgi 17" w stanie nawet dobrym, bez większych uszkodzeń mechanicznych, myślę że sam je odnowię z czasem.
Pomocy wymagają reflektory auta, są zmatowiałe strasznie, zamontowane jakieś dziwne żarówki, albo soczewki zzieleniały wewnątrz :)
Uwagi poświęcić muszę również fotelom, fotel kierowcy ma delikatne przecierki, muszę je usunąć, pomalować a fotele pielęgnować cały czas.
Pitu pitu a teraz to na co każdy czeka czyli plany na przyszłość :P
-FILTRY, OLEJE, KONTROLA ZAWIESZENIA-WYKONANE

Zastanawiam się na wymianą oleju w skrzyni biegów, przebieg mały ale olej jednak ma 12 lat.
Oraz :
-odnowić lakier, usunąć możliwie jak najwięcej rys i ubytków lakieru, bez malowania;
-felgi 18" grid spoke- ZAŁOŻONE
-jak już felgi to i przynajmniej opony na każdej osi takie same; -50% zrobione zakupione opony Michelin CrossClimate 225/45R18 na przedniej osi
-naprawa wentylatora metodą na "silnik z Chryslera", klimy jakoś nie używam ale jak coś powinno być sprawne to niech będzie cały czas;
-odnowić reflektory,-polerka wykonana
-założyć porządne żarówki, ewentualnie jakieś lampy xenon, tylko jeszcze nie wiem jak z legalnością takiej podmiany :/ -lampy Xenon założone, razem z oryginalnymi spryskiwaczami
-montaż tempomatu, chyba najszybciej to nastąpi, bo już niemal zamówiony :D -WYKONANE
-lustereczka chromowane już w drodze :D choroba zamawiać części zanim się kupi auto ale OKAZJA była :D w przyszłości poszukam składanych elektrycznie;- WYKONANE
-chip tuning delikatny na pewno, tego brakowało w poprzednim autku :) -WYKONANE
-jakieś radyjko by się przydało na pewno-- stacja 2DIN z Androidem zamówiona
-głośniki z przodu Pioneer-WYKONANE
-może jakieś przyciemnienie szybek;-ZROBIONE
- montaż owiewek szyb-ZROBIONE
-oświetlenie wnętrza w niebieski kolor--ZROBIONE; będziemy szli w ten kolor, oczywiście z gustem, bez jakiś cudów, to ma być dostojna limuzyna :D

Muszę osiągnąć przynajmniej poziom RRRrrr :D

A tu kilka zdjęć "BluebeRRRrrry" po słabej myjni ze strasznie twardą wodą :D









Ostrzegam, post będzie sukcesywnie aktualizowany :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
Ostatnio zmieniony przez MatiNitro Pią Sty 05, 2018 18:42, w całości zmieniany 17 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 05, 2017 21:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 00:41   

Popraw linki bo zdjęć brak
_________________
75 Red Edition
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 12:59   

longer86, jak teraz zmieniłem hosting, może zdjęcia nie będą znikać po czasie.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 15:09   

No i super ze wróciłeś do Nas :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 18:38   

maniu48 napisał/a:
No i super ze wróciłeś do Nas :D
Dokładnie, jak się raz zarazisz to już nie wyleczysz hehe :mrgreen: tylko kierownica nie z tej strony :) to teraz wpadaj na zlot kiedyś ;) Felgi podobne do tamnego co miałeś wcześniej albo nawet te same :P
_________________
:pisze:
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 10, 2017 11:27   

adam_26 napisał/a:
Felgi podobne do tamnego co miałeś wcześniej albo nawet te same

Felgi mniejsze, teraz mam 17", poprzednie były 18" i miały więcej ramion, były gęstsze. Niestety nowy użytkownik RRRrrr nie chce ich odsprzedać :D

[ Dodano: Pon Sie 07, 2017 17:09 ]
Pierwszy update dotarł, ale z montażem poczekam do powrotu z urlopu, bo nie chciałbym ich znaleźć urwanych obok auta :/



[ Dodano: Czw Sie 24, 2017 17:39 ]
Dziś zamontowałem w aucie nowy rejestrator jazdy- TrueCam A6 z dodatkową kamerą do nagrywania wydarzeń za samochodem oraz modułem GPS, ostrzegającym przed fotoradarami. Dodatkowo była myjnia i usuwanie smoły i robactwa z lakieru. Jutro druga myjnia i polerka ręczna. Zamontowałem również przycisk tempomatu i sterownik. Czekam na torxy aby dołożyć sterowanie tempomatem do kierownicy i na koniec wlecą lustereczka chromowane :D

[ Dodano: Wto Sie 29, 2017 21:58 ]
Dziś wpadł tempomat :D w końcu tempomat w Roverku i do tego działaaa :D
Chociaż dziwnie ale to kwestia doczytania, przyzwyczajenia.
Czekam na olej Valvoline 5W40, łączniki stabilizatorów w razie wypadku, filtry do serwisu już kupione.

[ Dodano: Sob Wrz 02, 2017 20:45 ]
Witam, dziś ledwo świt wgrałem do BlueRRRrrr mapkę silnika od MarKa :D
Potem pojechałem na serwis, autko zaczęło oddychać nowym filtrem powietrza, smaruje się świeżym olejem 5w40 z nowym filtrem, oraz wpadł filtr paliwa oraz kabinowy.
Auto miało również oględziny stanu technicznego, mechanicy wykryli uszkodzenia tylnych tulei wahacza, łożysk amortyzatora/ów oraz wyciek z maglownicy. Co dziwne poprzedni mechanik tych usterek zawieszenia nie stwierdził. Skłaniam się do zakupu maglownicy i wymiany w ciemno.
Tajemniczy stuk czuć łapiąc za drążki kierownicze jednak stuk promieniuje z kierunku maglownicy, nie ze zwrotnic. Na tą chwilę zamówiłem poliuretany z Olkusza, łożysk nie będę ruszał na razie, jak będą wołać o wymianę to od razu sprężyny zmienię, albo przygotuję nowy komplet amortyzatorów i sprężyn :D Obniżających oczywiście :D

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2017 11:27 ]
Chromowane lustereczka wpadły na miejsce :)


Niestety okazało się też, że muszę rozwiercić jedną ze śrub zabezpieczających. Jest tak zapieczona, że zerwałem dwa oryginalne klucze/nasadki do niej i sama w sobie się już wyrobiła i nie ma możliwości jej odkręcić.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 19:12   

UP :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 20:39   

Zawieszenie z H&R i Sachs'a przyjechało :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 21:16   

No to zacznij już tworzyć mapę progów, przez które nie przejedziesz :D Chyba, że w UK takich kretyńskich pagórów, jakie potrafią się trafić u nas, nie ma ;)
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 21:19   

Nagash, tu jest aż nadto tego wszystkiego, wracając do domu, na odcinku 800m-1000m, mijam z 10 albo więcej.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 21:32   

Pół biedy jak nie są za wysokie. U mnie można trafić stare progi z kostki brukowej obliczone chyba na zawiechę tarpana.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 20:03   

Wysokie są, idzie przychaczyć pampersem biorąc go na środek. Zmienię zawieszenie to nauczę sie jeździć jak przywalę kilka razy :mrgreen: .

[ Dodano: Wto Paź 03, 2017 20:03 ]
Dziś przyjechały koła a dokładnie 5 :D
Jako, że autko idzie w dół a garby wysokie i nadkole trzeba ładnie wypełnić wpadna 1" większe koła :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 23:57   

Moje wymarzone grid spoke
_________________
75 Red Edition
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 01:10   

MatiNitro, ja na fabrycznej wysokości zawieszenia czasem przycieram na Saskiej Kępie podwoziem. Bo progi z kostki są robione na dziko i na styk. A jak bruk tuż przed i za progiem pójdzie w dół, to robi się tragedia. :D

Ale felgi przepiękne, mój ulubiony wzór. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 13:02   

longer86, docelowo chciałbym felgi takie jak miałem w poprzednim RRRrrr, albo coś bardziej szprychowego od V8 ale ciężko upolować, albo cena dobija. Także te będą na sprzedaż pewnie kiedyś ;) MD, w sobotę wymieniam zawieszenie, trochę pomierzyłem wysokości zobaczymy jak zejdzie w dół wszystko.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 20:43   

To najlepszy wzór felg. Jedyny który mógłby z nimi konkurować to meteor. Ale te sa tylko 17"
_________________
75 Red Edition
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 07, 2017 15:49   

Dziś na szybko przerzuciłem koła, bo w sobotę auto na pół dnia na pewno do serwisu jedzie.
Efekt-koza strasznaaa :D

Jestem ogromnie ciekaw jak sprężyny siądą :D jutro muszę pomierzyć wysokości i odległości :p

[ Dodano: Sob Paź 07, 2017 15:49 ]
Dziś wpadły nowe amortyzatory na przód, z nowymi mocowaniami górnymi oraz zestaw sprężyn obniżających :)
A to efekt:


Tył usiadł 3cm, a przód około 1cm. Jedyne co mi przychodzi na myśl to nowe amortyzatory z przodu, które lepiej trzymają i wybite amortyzatory z tyłu, trzeba będzie je wymienić i czekać jak autko przysiądzie.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 29, 2017 18:41   

bum
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 29, 2017 18:57   

Dziś do autka wpadło nowe podświetlenie deski rozdzielczej i zegarów, oczywiście na kolor niesieski.

Dodatkowo kontrolka tempomatu zmieniona na niebieski oraz naprawiony wyświetlacz komputera podróży.
W międzyczasie wleciała radiostacja 2 din z Androidem 7.1.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 29, 2017 19:14   

:-| :-| :-| szczerze? to podświetlenie w ogole nie pasuje do 75 :/ trzeba było coś białego zostawić...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink