Forum Klubu ROVERki.pl :: pro-pi Rover 45
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
pro-pi Rover 45
Autor Wiadomość
pro-pi 




Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Szydłów



Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 15:28   pro-pi Rover 45

Witam, po krótkich poszukiwaniach udało się kupić Rovera 45 z 2005r silnik 2.0iDT. Kod lakieru to JFM. Przebieg(niby) 210000km. Rozrząd wymieniany przy 199 tyś. Niedawno także autko doczekało się wymiany oleju i filtrów. Posiadam go od niecałego tygodnia, a już zdążyłem z pomocą mojego kochanego brata(maniu48) :D założyć moduł do świateł(długie na 60% w dzień), czekam także na wtryski, które już zamówiłem. Dalej w planach mam usunięcie katalizatora i wstawienie strumienicy. Na montaż czeka także nowy materiał na podsufitkę, gdyż moja przypomina baldachim. Niestety czeka mnie wizyta u lakiernika, jestem już umówiony na początek października na zaprawki i poprawienie lakieru. Planów związanych z autkiem jest sporo, jeśli tylko czas dopisze to mam nadzieję, że uda się je zrealizować :) . Wyposażenie jak na 45 bardzo dobre:
-klimatronic
-podgrzewane lusterka
-elektryczne szyby x4
-elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
-skórzane i podgrzewane fotele
-spryskiwacze reflektorów z przodu(z tym będziemy walczyć)
-czujniki parkowania z tyłu(też potrzebują naprawy)
Poniżej kilka zdjęć, jak autko się prezentuje, w najbliższym tygodniu będzie już miało zmienione tablice. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez pro-pi Pią Wrz 08, 2017 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 15:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 16:35   

Fajny eRek, bezawaryjności i powodzenia w praczach przy autku.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 17:10   

Git :)
Prosta i sprawdzona konstrukcja także jeśli elektryka nie będzie się chrzaniła i rdza go nie zeżre to będzie służył :)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 10, 2017 11:36   

UP
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomekk_nt 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 77

Rover 45

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 08:28   

Cześć, fajny model wyrwałeś, gratulacje i bezawaryjnego użytkowania :)

Daj znać za jakiś czas jak się sprawują te długie-dzienne i czy niebiescy się nie czepiają, ani kontrola na przeglądzie. Sam się zastanawiam, czy tego nie założyć. Niestety w naszym modelu nie ma gdzie za bardzo zamontować dodatkowych świateł, tym bardziej jeśli się nie chce rezygnować z przeciwmgielnych. Myślałem już, żeby kupić w miejsce 2 w 1 - przeciwmgielne i dzienne, ale na razie są dostępne z 2-3 modele, jeden OSRAM, który kosztuje przynajmniej 800, na allegro można wyrwać jakieś inne tego typu, ale może być problem z montażem, bo nasze przeciwmgielne są skośne, a zazwyczaj te światła są proste.

Pytanie jeszcze, czy za pomocą T4 nie da rady włączyć długich jako dzienne.
 
 
pro-pi 




Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Szydłów



Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 13:55   

Wczoraj pod maskę wleciały wtryski SDi, oraz doładowanie 1.4b, w końcu da się jakoś jeździć :cool:
 
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 21, 2017 09:59   

Jupik
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pro-pi 




Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Szydłów



Wysłany: Sob Paź 21, 2017 10:03   

Odebrałem dziś autko od lakiernika, zrobił kilka zaprawek, pomalował maskę, lewe tylne oraz przednie drzwi. Spolerował autko, lampy i nałożył wosk, a także pospawał tylną lotkę. Wpadł również nowy materiał na podsufitkę. Autko prezentuje się tak:











Następna w kolejce jest mapa i kupno stalóweczek na zimę. Pozdrawiam :)
 
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 23:27   

Wszystko poza lakierem to moja robota
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pro-pi 




Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Szydłów



Wysłany: Wto Paź 24, 2017 22:27   

Dobrze, że znasz to autko na wylot i możesz pomagać mi w pracach przy nim :P Dziś odwiedziłem kolegę Remigiusza, który wrzucił nową mapę, przybyło mocy, a spalanie się unormowało i autko w końcu fajnie jedzie. Następne w kolejce czekają zimóweczki i wywalenie katalizatora, jutro muszę podziałać przy ogrzewaniu bo po montażu subwoofera i wzmacniacza przestało lecieć ciepłe powietrze :???: Pewnie coś jest odpięte. Na razie tyle, będą jakieś nowości jeśli coś w głowie się urodzi :smile: Pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto Paź 24, 2017 22:27 ]
Aktualizacja :) Dziś pogrzebałem z tatą przy niedziałającym ogrzewaniu, sprawdziliśmy czy wszystko jest dobrze połączone, ale niestety było :mrgreen: Okazało się, że ułamał się "dzyndzel" w tym żółtym cudzie od przestawiania temperatury pokazany na zdjęciu niżej. Został porządnie sklejony i powinien dawać rade, przynajmniej na razie ciepło w aucie wróciło :) Wymieniłem także antenę, gdyż kabel był złamany. Teraz czeka mnie usunięcie katalizatora oraz najprawdopodobniej zaślepienie EGR. Pozdrawiam ;-)


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink