Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400]Rover 400 Problem z Immobiliserem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400]Rover 400 Problem z Immobiliserem
Autor Wiadomość
DZIADYGA 



Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 1



Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 17:00   [R400]Rover 400 Problem z Immobiliserem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.
Dzisiaj miałem problem z immobiliserem w Roverku 400 rocznik 2000.
Widziałem, że wiele ludzi miało problemy z tym kiedyś, szukałem porady na tym forum. Nie znalazłem nigdzie tematu pasującego do mojego przypadku, a z okazji tego ile się dziś napociłem nad tym postanowiłem Wam przedstawić swój przypadek i poradzić jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał taki problem - będzie wiedział co jest pięć.

Problem miałem tego typu, że pilot chodził jak złoto otwierał/zamykał na strzała z odległości na prawdę sporych.
Dziś z rana nie załapał nawet gdy stałem obok drzwi. Otworzyłem więc kluczykiem ale lipa - Immobiliser niestety nie zeskoczył że tak to nazwę, więc odpalić samochodu niestety ale nie mogłem. A dokładniej lampka miedzy obrotomierzem i prędkościomierzem mrygała cały czas (immo). Gdy przekręcałem na zapłon płakał samochód (coś jak TUTAJ (YOUTUBE) - Proszę się nie łudzić, patent na filmiku działa tylko w przypadku sprawnego pilota, więc nie rozumiem w jakim celu został dany filmik nagrany...)
Poleciałem kupiłem i wymieniłem baterie w pilocie, jednak to nic nie pomogło.
Odciąłem kostkę od Immobilisera (ponieważ niestety nie dało się jej wyjąć) która znajduję się po stronie kierowcy, po lewej stronie od nogi, pod kierownicą (Zdejmuje tam wykładzinkę która mamy i odłączamy fioletową kostkę/przecinamy etc. [nie robić tego na prawdę, odpalić odpalimy, dojedziemy i tak dalej, jednak późniejsza naprawa tego jest bardziej skomplikowana).
Zajechałem do chłopa który zajmuje się pilotami, kluczami itp. - Jak tylko zobaczył jak wygląda pilot, to od razu powiedział żeby pod żadnym pozorem nie przecinać, odczepiać kostek od immo, bo naprawa serwisowa się będzie szykowała. Jednak niestety ale ja to zrobiłem ^_^ Wytłumaczył mi, że te piloty mają to do siebie że cewki jakieś w tych pilotach padają jak muchy, a z kluczyki immo nie odblokowuje się. W takich sytuacjach trzeba dzwonić po takich ludziach jak on, i poprosić żeby podjechali do nas (ew. mu jemu podwieźmy pilot), on naprawi ten pilot (Koszt 20zł...) i podjedzie do nas i zaprogramuje nam go z powrotem (tu koszt był większy, bo wyniósł mnie 50zł).

Więc to i tak trzeba zrobić, bo przecięta kostka od immo = koszt wstawienia nowej kostki (No, chyba że chcemy mieć na taśmę izolacyjną poskręcane kabelki to możemy sami) to 100zł, a nie jest to naprawdę potrzebne.

Piszę to żeby przestrzeć innych od niepotrzebnych decyzji :)
Mam nadzieje, że nie posypie się zaraz fala tekstów "a bo żeś głupi" itp. To zwykła ludzka niewiedza, i może kogoś uratuje od wydanie ,,nie" potrzebnej stówki :)

Pozdrawiam :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 17:22   

Nie wiem po co przecinałeś kable w samochodzie, co to miało zmienić, ale można odpalić bez pilota, trzeba tylko wpisać pin.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R400] Problem z immobiliserem
misiek_1983_ms Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 03, 2015 16:08
zdzichu
Brak nowych postów [R45] Problem z alarmem i immobiliserem
niki_72 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Gru 31, 2007 08:11
Ciufa
Brak nowych postów [r400] Rover 2.0sd problem z silnikiem
torbom Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Sty 12, 2015 19:31
torbom
Brak nowych postów [R400] Tarcza hamulcowa Rover 416 Si a Rover 400
SlawekLDZ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Mar 26, 2017 12:48
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink