Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG ZS 180 ] Wiatrak sam się włącza . Spięcie? akumulator?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ MG ZS 180 ] Wiatrak sam się włącza . Spięcie? akumulator?
Autor Wiadomość
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Czw Paź 12, 2017 00:02   [ MG ZS 180 ] Wiatrak sam się włącza . Spięcie? akumulator?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam mam problem z autkiem .
Po bardzo długim okresie . Odebrałem auto od mechanika . Po remoncie silnika. Autem pojeździlem parę dni . I wszystko było ok do czasu gdzie sam zaczą włączać się wentylator , i w tym samym lampka od ładowania akumulatora przestają działać wskaźniki ( prędkościomierz i obroty ) włącza się większość kontrolek
Obroty silnika zaczynają chodzić falujaco, lecz nie zawsze czasami chodzi tak by mieszanka paliwa nie docierala. Nadmienię ze wentylator chodzi do wyczerpania akumulatora . Z przerwami , włącza się i wyłącza spowrotem . Włączają się dwa wiatraki od klimy i od chłodnicy. Nie mam pojęcia o co to może być. Do mechanika tego nie wrócę bo i tak już na produkował mnóstwo sciem ( delikatnie to ujmując w słowa ).
Nie wiem czy to wina akumulatora czy alternatora lub może czujnika temperatury. Akumulator widać ze jest po przejściach ma jakieś wybrzuszenia (dodam że to nie mój akumulator , mój gdzieś mu przepadł i dał mi taki co miał na warsztacie ) ladaowlem go całą noc i wskaźnik pokazywał 1 na potencjometrze ładowarki. Lecz po naładowaniu akumulatora, autko chodzi normalnie do pewnego czasu .
Nie mam pojęcia od czego zaczą
Proszę was o pomoc z góry dziękuję
Szukałem na forum podobnego problemu ale jest tak dużo postów ze nie idzie ogarnąć tego wszystkiego i większość jest ze się nie włącza wentylator a u mnie jest odwrotnie i nie ma takich objawów jak u mnie
Jeśli ktos miał taki sam problem i wie co jest grane proszę o pomoc lub o podeslanie linka jeśli jest opisany podobny problem
Ostatnio zmieniony przez corpse13 Czw Paź 12, 2017 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 12, 2017 00:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Paź 12, 2017 00:07   

sprawdź, czy Ci wszystkie przewody masowe poprzykręcał.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Nie Paź 15, 2017 18:37   

Okey a jak.mam to sprawdzić. I czego szukac. Może lajkiem nie jestem ale też obczajony aż tak bardzo nie jestem .
Dziwne jest to ze jak naladuje akumulator to autko chodzi normalnie do pewnego czasu.
I to mnie zastanawia

[ Dodano: Sob Paź 14, 2017 11:09 ]
sprawdzałem akumulator i alternator
Akumulator po naładowaniu miał 12.40 po włączeniu silnika i sprawdzeniu napięcia było 14.30
Wygląda na to ze jest z alternatorem i akumulatorem wszystko okey .
Wyczytałem ze to mógł pójść moduł wiatraka ale gdzie go szukać
Zastanawia mnie też tak choinka która se zapala na desce rozdzielczej czy Ti nie jest tryb serwisowy
Mam.pytanko czy jest możliwość samodzielna diagnostyka auta
Pamiętam ze w bmw stykalo się wzorki i auto sygnalizowalo błędy

[ Dodano: Nie Paź 15, 2017 18:37 ]
Dziś dostałem się jakoś do wtyczki wentylatora ale zdołałem odłączyć tylko jedna . Po przekręceniu kluczyka na zapłon załącza się od razu wiatrak od klimy.
Czujnik teperatury dołączyłem i nadal to samo czyli to nie czujnik temperatury. Żeby dostać się do modułu chłodnicy trzeba zdjąć cały przód. Czy nie? Ma ktoś jakiś pomysł
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [416si 96 1.6 16v] wiatrak sie nie uruchamia
redbull23 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sob Maj 16, 2009 13:52
marcze83
Brak nowych postów [R 400] nie wlacza sie wiatrak chlodnicy
mlodyolek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lis 26, 2010 09:47
Adrian
Brak nowych postów [R45]wiatrak nawiewu,problem.
Andrzej_1272 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Cze 30, 2010 08:27
Andrzej_1272
Brak nowych postów [R416] Wiatrak chłodnicy klimatyzacji
robzar Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Sie 21, 2007 22:15
robzar
Brak nowych postów [r45] nie działa wiatrak od chłodnicy i klimatyzacji
marcinek311 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lis 22, 2017 08:42
IROLA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink