Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klamka wewnętrzna - druciarstwo pierwszego stopnia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klamka wewnętrzna - druciarstwo pierwszego stopnia
Autor Wiadomość
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 17, 2017 23:23   [R75] Klamka wewnętrzna - druciarstwo pierwszego stopnia
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Miałem zostawić to dla siebie (bo fstyt o tym pisać) ale co tam ... jak pewnie wielu z Was wie klamki wewnętrzne w R75 (jak wiele innych elementów), a w zasadzie ich ramki, nie zostały zbyt dobrze zaprojektowane ... tak po krótce, projektant nie przewidział częstego ich demontaży, skutkiem czego ramki chromowane żyją swoim życiem ...

W moim aucie ramki te były już spawane do plastikowych zaczepów, klejone na kilka różnych klejów, wciskane na imitację zaczepów, w końcu przyszedł czas na druciarstwo ... i wygląda na to że druciarstwo to w tym przypadku najlepsza metoda na błędy projektantów (cóż im szkodziło zgrzać te elementy na stałe po całości)

Ale do rzeczy. Aby druciarstwo zdało egzamin potrzebna wkrętarka tudzież wiertarka z regulacją obrotów, cieniutkie wiertło i wprawne ręce wiercacza, nawiercić należy 4 otwory przewiercając krawędź ramki i krawędź wypusty czarnego plastiku, następnie w oba otwory należy wcisnąć drut i go mocno skręcić. Efekt prezentuje się na poniższych fotkach:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 17, 2017 23:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 08:01   

nie jest tak źle a nawet bym powiedział ze to dobre rozwiązane tych wypadających chromów :) Ja skleiłem klejem montażowym i się trzyma
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 08:32   

Niby druciarstwo, ale w słusznej sprawie. U mnie też się trzyma tylko na kleju montażowym.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 11:20   

E tam druciarstwo, dobry patent nie jest zły ;) . Zobaczcie sobie jak jest drutowane :D obicie tylnego siedziska przez fabrykę. Dla mnie pomysł z drucikiem :tak:
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 11:33   

Ja nie neguję tego druciarstwa, napisałem to z przekory, a solucja jak to solucja może się komuś przyda w przyszłości. Wykonanie tego jak stwierdził autor (ja dałem tylko pomysł) jest znacznie szybsze od klejenia/spawania, a czy trwalsze czas pokaże. U mnie klejone były już wszystkie klamki i to wielokrotnie (boczki ściągane były przynajmniej 2 razy w roku na przestrzeni 7 lat), klejenie/spawanie kończyło się tym że po jakimś czasie ramka sobie wesoło dyndała (luzy) i wibrowała np. podczas jazdy po kostce.


Tak z innej beczki .... już kilka razy zwracałem uwagę że mamy 2017r a na forum nadal spartańskie ograniczenia do rozmiarów fotek 800x600 i o ile dobrze kojarzę 600x800 już nie da się wrzucić :-) Panie Administratorze, czas na zmiany ! Mogę podpowiedzieć gdzie to się przestawia w panelu administracyjnym ....
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 19:07   

Punx napisał/a:
Tak z innej beczki .... już kilka razy zwracałem uwagę że mamy 2017r a na forum nadal spartańskie ograniczenia do rozmiarów fotek 800x600 i o ile dobrze kojarzę 600x800 już nie da się wrzucić Panie Administratorze, czas na zmiany ! Mogę podpowiedzieć gdzie to się przestawia w panelu administracyjnym ....
jestem za, nie trzeba będzie korzystać z wiecznych serwerów elektrody :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 19:27   

Ja ze zmniejszacza korzystam ale tam z czasem znikają fotki .... chociaż odpukać ale mój Avatar ciągle u nich wisi i nie usunęli jeszcze :-)
 
 
 
ARTUR1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 21:00   

Tak od siebie dodam że też kleiłem rożnymi rzeczami.
W końcu kupiłem klej żelowy szybkoschnący . Nie rozlewa się, punktowo można na tych cienkich krawędziach nałożyć a potem przyłożyć do boczka i problem u mnie znikł.

A co do tematu to ciekawe rozwiązanie.
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 21:43   

Punx, takich szwów to dobry chirurg by się nie powstydził ;)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 18, 2017 22:41   

To skory przełożone ze złomka, moje skaje za jakiś czas będę wystawiał na sprzedaż ;-) jak i parę innych rzeczy ... trzeba jakoś zarobić na detaling wnętrza ...
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 23:45   

karolj napisał/a:
Punx, takich szwów to dobry chirurg by się nie powstydził ;)




Może to i dobre!...gratuluję pomysłu :mrgreen: , ale są przecież malutkie wkrety i cywilizowanie wkręcić .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 08:46   

@karolj

Myślałem że pijesz do szwów/przeszyć :-)
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 09:52   

Punx, :ok2:

Alternatywnie klej epoksydowy też się czasem w tym miejscu sprawdza...
Musimy niestety poprawiać fabryczne rozwiązania.
Producent nie przewidział że tyle razy będzie to rozbierane. Pewnie nie przewidywał też, że te wozy po tylu latach nadal będą jeszcze jeździły ;-)
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 09:59   

To prawda, aczkolwiek wydaje mi się, że nawet w nowym 75 spasowanie elementów i podatność na wibracje stała na niskim poziomie ...

U mnie np. jazda po kostce z domkniętymi szybami = brzęczenie gdzieś wewnątrz boczka, wystarczy szybę opuścić o 3-5cm i nastaje cisza ... takich przykładów różnych dziwnych dźwięków znalazłbym dużo ... ale przestałem z tym walczyć, nie ma sensu to tylko 75 :-) broni się wyglądem, natomiast komfort stoi na niskim poziomie ... ale nie ma co schodzić na boczne tory, wątek jest o druciarstwie czyli szybkim i sprawnym zreperowaniu klamek, gdy akurat brak pod ręką porządnego kleju, który i tak nie zagwarantuje że przy kolejnym ściąganiu boczka ramka nie odpadnie.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 10:31   

Punx napisał/a:
To prawda, aczkolwiek wydaje mi się, że nawet w nowym 75 spasowanie elementów i podatność na wibracje stała na niskim poziomie ...

Jeśli chodzi o staranność wykonania to nie wiem, czy nie bardziej przykładali się w pierwszych rocznikach a potem z jakością było już tylko gorzej...
W każdym razie profesjonalna naprawa klamek za pomocą drutu/kleju/spawania plastiku :ok:
druciarstwo NIE :nono:

Jeśli chodzi o druciarstwo w negatywnym znaczeniu to od tego wątek jest tutaj:

[R75]Rzeźbiarstwo i druciarstwo: Paździerz roku
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Czw Paź 19, 2017 11:01   

Punx napisał/a:
@karolj

Myślałem że pijesz do szwów/przeszyć :-)


Do tych z drutu ;)
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 16:21   

Skoro już mowa o pozytywnych Patentach to proszę bardzo :

1) Spinacze rozgrzane na kuchence i wtopione w lampkę oszczędzone jakieś 100 zł





2) Sposób na wyłamane zaczepy dekla felg podklejone odpowiednio uformowane druciki :P oszczędność 200 zł (dekli z Ronala nie da się kupić pojedynczo komplet kosztuje 200) ;)





Wytrzymałość gwarantowana już kilka lat mam
:D
_________________
:pisze:
 
 
Rivo38 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 13



Wysłany: Czw Lip 11, 2019 22:01   Mocowanie srebrnej osłonki klamki wewn RT75

Pozwólcie, że podzielę się własnymi doświadczeniami. Próbowałem wielu metod opisanych na tym zacnym forum. Klejów , pianek...różnych dupereli, zupełnie bezskutecznych.
Sprzedam własny patent, prosty jak drut.
Taśma dwustronna TESA. Dostępna w każdym markecie budowlanym za kilkanaście zeta. Odcinacie 4 odcinki na długość jak w srebrnej osłonce. Szerokość taśmy tniecie na pół (taśma jest zbyt szeroka). Przyklejacie do czarnej obudowy klamki z uchwytem w miejscach odpowiadających srebrnym wypustkom osłonki....i w d...pie macie te wszystkie zaczepy:)
Osłonka wchodzi na lekki wcisk, trzeba tylko podociskać leciutko. i gra. Taśma dwustronna TESA, jest taka piankowa, nie jak zwykła taśma klejąca...to tak dla wyjaśnienia:)
Trzyma jak cholera, trzeba się napocić, żeby zdjąć. A zdjąć też się da. Kropla benzyny lub rozpuszczalnika i schodzi bez problemu:)
Jak mnie ktoś nauczy jak zamieszczać foty, to zamieszczę:)
Pozdrawiam
R
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Rzeźbiarstwo i druciarstwo: Paździerz roku
christopher7 Rover serii 75, MG ZT 26 Pią Gru 14, 2018 09:08
SyntaX
Brak nowych postów [R75] Ocena stopnia zużycia uszczelki głowicy...
Bieri13 Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Lip 19, 2018 21:03
Bieri13
Brak nowych postów [R75] Alternatywa katalizator pierwszego.
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Mar 01, 2017 18:44
kos3
Brak nowych postów [R75] Lampka Wewnętrzna
DominikR75 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sty 02, 2014 17:54
DominikR75
Brak nowych postów [R75] Jak wymienić wewnętrzną klamkę
markozalko Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lut 16, 2011 19:50
0L0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink