Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZS by OSKI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZS by OSKI
Autor Wiadomość
Oska 



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 20



Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:12   

Apropo zs , ma ktoś może jakaś na czesci ? :)

[ Dodano: Pią Cze 09, 2017 23:08 ]
auto ponownie trafiło do wuja , bo poprzednia naprawa wtrysków nie była ukończona .. Wtedy został wymieniony jeden wtrysk , bo uznano , że był padnięty ... Teraz zostały wymienione jeszcze trzy .. co się okazało , dalej jest nie ok , więc zaczęto szukać gdzie indziej .. po jakimś czasie diagnoza była jednoznaczna, na wtryski nie dochodzi prąd ...





szukania rozpoczęte .. udało się znaleźć zakleszczone kable, ktoś jak montował gaz nie zwrócił uwagi i włala ..

został też wymieniony Olej na nowy , bodajże CASTROL 5w30

auto teraz śmiga znów dobrze , nie mogłem Wianejki Fiatem wyprzedzić, można powiedzieć , że kobieta mnie objechała :roll:


[ Dodano: Pią Lip 14, 2017 21:12 ]
a więc tak, dzisiaj w pracy :D sprawdziłem świece, dwie są dość mocno zalane olejem



wina uszczelki pokrywy zaworów ?

Najgorsze jesto to, że za tydzień jedziemy na wakacje :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:20   

Tak ,puscila Ci uszczelka pokrywy zaworow ;/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Oska 



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 20



Wysłany: Wto Paź 10, 2017 08:13   

uszczelki wymienione, zalany nowy olej , bo ostatni 5w30 gdzies się ulotnił :/

tym razem po naradach zakupiłem LIQUI MOLI 10w40 .. + nowy filtr ..

Przez pierwsze 100km było wszystko ok .. Do wczoraj .. znów zaczął szarpać .. Zauważyłem, że szarpie dopiero jak się dobrze rozgrzeje .. Trzeba sprawdzić czujnik położenia wału , bo jutro jadę na wakacje, a jak mi będzie całą drogę szarpać , to mnie cholera weźmie :/

Wieczorem zabrałem się z nim na przejażdżkę , na "Grunwald" (w czwartki zjeżdżają się fajne furki) w Gdańsku .. myślałem , że się przestanie obrażać jak go trochę pogonię z innymi , ale niestety :(

pozostało mi zrobienie kilku fot na pocieszenie ..









[ Dodano: Nie Paź 08, 2017 19:13 ]
Auto po wyjechaniu od mechanika przez 3 tygodnie jeździło dobrze .. oddaliśmy do gazownika , na sprawdzenie gazu , wymianę filtrów i wyregulowanie jeśli będzie taka potrzeba .. ten po sprawdzeniu stwierdził, ze auto nie chodzi dobrze na benzynie.. nic nas nie skasował i powiedział, ze najpierw musimy naprawić silnik , a wtedy może zabrać się za regulacje .. zatem pojechaliśmy do mechaników, pogadaliśmy itp (między czasie na powrocie od gazownika zdarzyło się , ze auto szarpnęło ... dwa dni było Ok i zaczął znów szarpać) odstawiony do mechanika, po kilku dniach dzwonią ze jeździli i było wszystko Ok, błędów brak szarpania nie ma.. odebraliśmy auto i już na powrocie ponowne szarpanie .. dzisiaj prosto z pracy do mechanika, zapalił się chęci engine .. podpięcie pod kompa i jakieś błędy wyskoczyły. Skończyło się na tym, ze wymieniliśmy na miejscu Cewkę .. po wyjeździe z zakładu , stanie w korku.. powolna jazda w korku i ... zaczęło szarpać .. ręce opadają :/ na 99% będzie rozbierany i robiony silnik. Kompresja 11-11.5 bara.

Teraz jest podejrzenie, ze auto na rozgrzanym silniku gubi kompresje ..

[ Dodano: Wto Paź 10, 2017 08:13 ]
Zdecydowałem się na remont silnika ..

a więc tak, otrzymaliśmy dzisiaj telefon, że .. skończyły się pierścienie, ucieka płyn do silnika, jedna głowica jest do sprawdzenia i coś tam jeszcze , nie pamiętam co, bo za dużo tego. W każdym bądź razie , rozebrali i górę i dół, ale żeby wyciągnąć tłoki, raczej najwygodniej będzie wyciągnąć silnik.. ale to już ich problem :P

dostałem zadanie znalezienia "magistrali wody" .. dzwoniłem do Conpresa , mówił , że w serwisie w chinach czy gdzieś tam jedynie szukać, ale nie poddałem się i przeszukiwałem neta, korzystając z róznych forum .. okazało się, że tak zwana "magistrala" to błędna nazwa części, której szukam i nie kosztuje ponad tysiaka jak mi mówiono w serwisie ..


szukałem tego czegoś skąd wychdozą rury .. okazało się, że to ... Termostat Klik!Klik! A magistralę nazywają rurki, które dochodzą do niego i do zbiorniczka wyrównawczego, które też muszę zakupić, a z tym już jest większy problem


dokłądnie chodzi o te rurki z lewej strony.

Głowice jutro jadę do planowania, reszta do sprawdzenia. zobaczymy co dalej .. mam nadzieję, że nic więcej nie wyjdzie ..

A, a jeśli chodzi o szarpanie, to im jak zwykle nie szarpało :P ale podobno jak odłączyli sondę lambdę, było lepiej .. także i sonda do wymiany..



Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że kiedyś w aucie będę robił taki remont :P
 
 
wilczek 



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 3



Wysłany: Sro Paź 25, 2017 14:48   

O kurcze co za historia. Powodzenia!
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 25, 2017 18:53   

Hm... obawiam się, że po remoncie dalej będzie szarpał, bo problem jest w czym innym :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink