Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG] ZT 2.5 V6 - Czy warto?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG] ZT 2.5 V6 - Czy warto?
Autor Wiadomość
vankossen 



Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 4



  Wysłany: Nie Lis 12, 2017 12:41   [MG] ZT 2.5 V6 - Czy warto?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam, na forum jestem nowy a konto założyłem w konkretnym celu. Mianowicie od dawna chodzi za mną MG ZT 2.5 V6. Zawsze chciałem autko z widlakiem pod maską z racji czerpania przyjemności z jazdy. Nigdy nie chciałem na drodze być przeciętnym "januszem" z passata dlatego auta typu BMW czy inne pospolite samochody nie wchodziły w grę. Zaintrygował mnie jednak usportowiony model roverka i pisze do Was z zapytaniem, czy takie auto ma sens jako auto do jazdy na codzień, jak wygląda dostęp do części oraz ich cena, awaryjność oraz ogólne użytkowanie autka, dodatkowo na co zwracać uwagę przy zakupie i dlaczego cena tych aut jest tak niska przy stosunkowo bardzo dobrym wyposażeniu i małych przebiegach. Z góry chciałbym zaznaczyć że auto na pewno będzie zgazowane z racji tego że ma być do użytku codziennego więc chciałbym żeby spalanie również nie wypompowywało mojego portfela. Liczę na poważne rady i odpowiedzi na moje pytanie. Pozdrawiam :-)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 12, 2017 12:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 15:18   

Porada nr 1 .
Uzyj wsyzukiwarki na forum a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w kilku wersjach.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
vankossen 



Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 4



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 16:26   

niestety nie znalazlem nic, dlatego zalozylem nowy watek
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 17:29   

Nie wierze.
Albo nie potrafisz poprawnie wpisac tego czego szukasz albo tego nie robiles.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 12, 2017 17:37   

vankossen napisał/a:
niestety nie znalazlem nic, dlatego zalozylem nowy watek


na górze forum jest magiczny pasek "twoja wyszukiwarka"
chcesz o spalaniu piszesz spalanie, chcesz o częściach zamiennych piszesz części zamienne, poradnik kupującego jest dokładnie w dziale w którym załorzyłeś temat ->> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124 wszystko o co pytasz jest na forum tak ciężko się trochę wysilić ?? :!:
_________________
:pisze:
 
 
vankossen 



Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 4



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 18:10   

chcialem poznac opinie uzytkownikow tych aut a nie zamknieta w pigulce regulke ktora jest zawarta w podeslanym przez ciebie linku
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Lis 12, 2017 18:55   

Suche fakty to tez dane ktore szukasz ,spalanie ,koszty czesci, poradnik zakupowy tez jest. Ale albo nie potrafisz szukac ,albo nie chce Ci sie przeczytac 2 stron tematu i liczysz na to ze ktoś Ci podsunie wszystko pod nos.
Ponadto forum to zrzesza milosników marki Rover i MG, wiec opinia nie bedzie obiekywna.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 13, 2017 09:43   

Nie warto :wink:
Chyba że..... zostaniesz miłośnikiem marki :smile:
Tak naprawdę te wozy albo się kocha albo nienawidzi. W jakim stanie byś nie kupił prędzej czy później będziesz główkować dlaczego coś znowu nie działa i spędzisz wiele godzin dłubiąc coś nieustannie przy tym wozie. Egzemplarze w których tylko się leje paliwo i jeździ spotykane są równie często jak Yeti na pustyni Gobi...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 13, 2017 19:00   

christopher7 napisał/a:
Nie warto :wink:
Chyba że..... zostaniesz miłośnikiem marki :smile:
Tak naprawdę te wozy albo się kocha albo nienawidzi. W jakim stanie byś nie kupił prędzej czy później będziesz główkować dlaczego coś znowu nie działa i spędzisz wiele godzin dłubiąc coś nieustannie przy tym wozie. Egzemplarze w których tylko się leje paliwo i jeździ spotykane są równie często jak Yeti na pustyni Gobi...


Już nie przesadzaj z tym dłubaniem nieustannie.. Jak się trafi dobry i zadbany egzemplarz, powymienia bolączki, czy bieżące sprawy itd. to nie ma problemu z eksploatacją.
Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć tyle, że po zrobieniu rzeczy, które są w tym aucie typowe do wymiany + kilku pierdółek tylko jeżdżę i dolewam ON. Nawet oleju silnikowego nie ubywa ani grama od wymiany do wymiany.
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lis 13, 2017 19:03   

Nie mam ZT, ale zwykłe 2,5 V6 i co mogę powiedzieć.
Użytkuję co dziennie przez 10 lat.
Do tej pory wymieniłem/robiłem wysprzęglik, trzy wahacze, tarcze + klocki hamulcowe, kilka razy żarówki.
Teraz czeka mnie rozrząd i wydech, i chyba coś mi stuknie czasami jak skręcę kierownicą w lewo.
Spalanie to różnie, w trasie z prędkością 120 wychodzi 7,8l, w mieście 12-13, zimą to nawet strach patrzeć :)
Samochód ma kilka bolączek, ale jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz ( ja trafiłem) będziesz zadowolony.
Zresztą możesz prześledzić moje posty tutaj, a zobaczysz z czym miałem problemy.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 14, 2017 07:24   

j0zek poruszył najważniejszy problem. Trafić zadbany egzemplarz. A jak już się taki znajduje to nie, bo za drogi. Ale za 5k kupisz tylko padło, w które władujesz kolejne 15k w ciągu roku.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 14, 2017 13:58   

prebenny rownież trafiłeś w sedno!!! Jest pełno ogłoszeń typu doinwestowany w super stanie za pińć koła. A jak się potem okazuje nie ma na czym oka zawiesić. Jak sie już trafi na sprzedaż zadbany egzemlarz, który cenowo odstaje nawet kilkukrotnie od innych to już beeeee, drożyzna!!! Skąd ten gość urwał??? No i kupują te trupy :mrgreen: Ale może to i dobrze :P bo czasami trafi się ktoś z jajem co jednak zainwestuje i przywróci trupiasza do świata żywych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 15, 2017 22:26   

Ja też mam
christopher7 napisał/a:
Yeti na pustyni Gobi...
Kupiłem porobiłem kilka bolączek a potem już standardowa eksploatacja co sie zużyje to wymieniam i tyle. Więcej dłubie w Landku ale on lata potężne przebiegi i dlatego szybciej sie zużywa. Ale fakt przy kupnie dałem jakieś 20% więcej jak inne były wystawione.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] CDT oil catch tank - warto?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Cze 24, 2019 13:00
dawidd
Brak nowych postów [R75] wodorowanie silnika, warto?
borsuk88 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Sty 12, 2019 15:50
nanab
Brak nowych postów [r75] sportowy tłumik - czy warto?
kranik01 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Sie 14, 2016 00:44
kranik01
Brak nowych postów [R75]Sprzęgło i wysprzeglik SRL.Czy warto?
roverr Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Gru 08, 2015 12:55
roverr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink