Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompa sprzęgła metalowa - odczucia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompa sprzęgła metalowa - odczucia
Autor Wiadomość
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Paź 06, 2017 11:53   

mrkz jeżeli zakupu dokonałeś przez stronę internetową, lub allegro itp, a na mailu masz jakikolwiek dowód zawarcia umowy, to możesz bez najmniejszego problemu reklamować. Teraz już nie trzeba mieć przez internet paragonów, wystarczy screen potwierdzenia złożenia zamówienia, które samo w sobie jest dowodem sprzedaży internetowej. Przerabiałem ten temat ostatnio.

Jeżeli chodzi o wycie przy skrzyni. Właśnie sprzedaję MG ZT 190 z 2.5 v6 w skrzyni manualnej. Po sprowadzeniu pompka sprzęgła była uszkodzona, bo pedał byłw podłodze, a pompka nie dawała żadnego ciśnienia. Po wymianie pompki słychać było bardzo głośne dźwięki dochodzące ze skrzyni. Okazało się, że po wyjęciu wysprzęglika się cały rozleciał. Sprężyna, łożysko i obudowa w różnych miejscach się posypały. Wysprzęglik śmieć, ale nadal wysprzęglał. Radzę to szybko ogarnąć, bo może być nieciekawie.Było słychać u mnie takie wycie, piski przy wciskaniu sprzęgła, a najbardziej jak wcisnąłem może 1-2cm sprzęgła tylko, jak dawałem pedał do podłogi to było troszkę lepiej, a jak puszczałem było całkiem ok.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 06, 2017 11:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mrkz 



Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 17



Wysłany: Pią Paź 06, 2017 11:58   

Czy jest szansa żeby sklep odesłał pieniądze zamiast części? Czytając o wysprzęglikach TAZU nie wiem czy obecnie jest to najlepsza opcja. Co polecacie obecnie?
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 06, 2017 11:58   

ja ci powiem tak trzymam kciuki by to jednak to nie było bo też mam teraz od tazu wyprzeglik
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 06, 2017 12:16   

mojemu zestawu wysprzęglik AP, pompka tazu, dwumasa LUK lada moment stuknie 100000 km bez problemów jak na razie
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Paź 07, 2017 00:38   

mrkz, mój przypadek poniżej, zestaw tazu (wyprzęglik + pompa) okazał się kompletna klapą, odczucia po wymianie były fatalne, podkreślam tak było u mnie, kilka osób potwierdziło drgania

"nowe sprzęgło, wysprzęglik, pompka - drga sprzęgło"
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=103345

zależny jak bardzo przywiązujesz uwagę do komfortu podczas jazdy ;)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 07, 2017 09:49   

Tez mi wyje łożysko wystrzelił tazu. Wystawili gowno tylko ze nie pokrywają kosztów ponownej wymiany wiec co mi po gwarancji
_________________
75 Red Edition
 
 
mrkz 



Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 17



Wysłany: Pon Paź 09, 2017 09:00   

Niestety mechanik potwierdził, że to łożysko w wysprzęgliku. Dzwoniłem do sklepu, sprzedawca mówił, że okresie od stycznia do marca kupujących bardzo często spotyka ta usterka. twierdził, że obecnie Tazu się niby poprawiło, nawet przez jakiś czas nie dostarczali wysprzeglików do sklepów. Na pocieszenie zaproponował, że wyślę wysprzęglik aby mechanik mógł go od razu wymienić a stary mam odesłać po wymianie. Zaryzykuję ponowny montaż tej samej firmy, może teraz trafi się jakaś pancerna wersja :smile:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 09, 2017 11:28   

Kosaa ma metalowy od czasu zlotu w Szklarskiej Porębie, przejechał już grube kilkadziesiąt tys km w tym chyba dwa razy na torze i nic się nie dzieje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Czw Paź 26, 2017 21:45   

kontynuując temat drgań, spotkałem się na forum UK z identyczną opinia, ze pompa metalowa powoduje drgania i uwaga, wytłumaczenie jest takie:

"drgania powoduje metalowy przewód, albo raczej jego nieprawidłowe ułożenie" - wiec możne faktycznie jest tak, ze u jednych drga u innych nie
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 27, 2017 10:29   

W moim R75 ostatnia montowana wersja to też metalowy TAZU. Chodzi dobrze ale drgania na pedale są. Jak znajdę chwilkę to chyba popracuję nad jakimś tłumikiem drgań do niego bo dyskomfort niestety jest. Ma się wrażenie, że wysprzęglik za chwilę się skończy i rozsypie. :evil:
Moim zdaniem drgania idą właśnie tym metalowym przewodem.
Szkoda, że TAZU nie umieszcza żadnej informacji jak ten przewód zamocować podgiąć żeby drgań nie było...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
mrkz 



Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 17



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 13:11   

U mnie po wymianie wysprzęglika jest ok, w starym łożysko było w stanie agonalnym. Ciekawe ile wytrzyma kolejne. Zobaczymy czy się poprawili. U mnie drgań nie ma ale pompa jest plastikowa, chyba poprzedni właściciel zmieniał. Na razie działa bez zarzutu. Fakt, że już ze 3 razy płyn był zmieniany więc to mogło pomóc.
 
 
kmarasx1 




Dołączył: 08 Sie 2017
Posty: 1



Wysłany: Pią Lis 17, 2017 11:21   

Też jestem po wymianie wysprzęglika na TAZU oraz pompki sprzęgła na metalową.

Jeszcze nie zrobiłem 1000 km po wymianie ale po pierwszych odczuciach nie mam uwag co działania sprzęgła.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Lis 27, 2017 00:55   

christopher7 napisał/a:
W moim R75 ostatnia montowana wersja to też metalowy TAZU. Chodzi dobrze ale drgania na pedale są. Jak znajdę chwilkę to chyba popracuję nad jakimś tłumikiem drgań do niego bo dyskomfort niestety jest. Ma się wrażenie, że wysprzęglik za chwilę się skończy i rozsypie. :evil:
Moim zdaniem drgania idą właśnie tym metalowym przewodem.
Szkoda, że TAZU nie umieszcza żadnej informacji jak ten przewód zamocować podgiąć żeby drgań nie było...


Już to gdzieś pisałem - wywal szybkozłączki i wstaw elastyczny przewód hamulcowy. Mam to u siebie i jest trochę lepiej niż na samej miedzi. Może jakby dać dłuższy ten elastyczny przewód, to jeszcze bardziej by tłumiło...
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 02, 2017 09:05   

karolj, Też o tym myślałem...
Tyle, że za bardzo nie chce mi się znowu tego rozbierać. Jak mi padnie wysprzęglik, to przy okazji wykonam taką małą modyfikację. W każdym razie wysłałem TAZU swoje uwagi. Mam nadzieję że uwzględniają sugestie użytkowników i sami też coś pomyślą nad ulepszeniem tego.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompa sprzęgła
Makis Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Maj 24, 2008 23:09
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] pompa sprzęgła
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lis 27, 2016 01:19
dj_darco
Brak nowych postów [R75] Pompa sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Lip 29, 2017 07:58
Bandzior
Brak nowych postów [R75] Pompa sprzęgła z Daewoo
karolj Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Sie 01, 2023 22:07
dawidd
Brak nowych postów [R75] Cieknąca pompa sprzegła
jacek82 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Maj 04, 2009 22:01
Skiba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink