Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
Autor Wiadomość
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



  Wysłany: Pon Gru 04, 2017 13:46   [Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam forumowiczów.
Jestem od niedawna posiadaczem Rovera 45 2.0 TDi. Jestem pozytywnie zaskoczony tym samochodem lecz wracając do tematu mam mały problem który bardzo mnie irytuje i nie wiem czego to wina. Chodzi o to że ten przełącznik ustawiania pozycji świateł nie ustawia mi świateł silniczki słyszę ze działają oba lecz światła ani w górę ani w dół nie idą. Próbowałem pogrzebać tym zielonym pokrętłem w reflektorach i zauważyłem że żarówka jest dobrze wpięta lecz niestety jeśli ruszę żarówkę to nie stawia w żaden sposób oporu a lekko się unosi światło świecenia.
wiec proszę o pomoc jak mam to naprawić by to światło lewe mijania nie świeciło mi ledwo metr przed auto bo podczas drogi niestety nic nie widzę a jeżdżę dużo czasu nocami.

BARDZO PROSZĘ POMÓŻCIE MI
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 04, 2017 13:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pon Gru 04, 2017 16:37   

Może masz nie wpięte silniczki w gniazdo w odbłyśniku. Przekręć silniczek i lekko go pociągnij, jeśli jest wpięty to będzie stawiał opór bo będzie go trzymał odbłyśnik,jeśli wyjdzie bez oporów to nie jest wpięty w odbłyśnik. Przed wciśnięciem nasmaruj kulkę wazeliną lub smarem.
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 09:09   

Dzięki za odpowiedz szybką jutro rano powalcze z tym i dam znać co i jak. A panowie moze nie na ten temat lecz nowego nie chce otwierać wole wypowiedzieć się w tym a mianowicie lewarek zmiany biegów chodzi o to że nawet jeśli bieg jest wrzucony po lewarek lata tak jakby biegu nie bylo to znaczy tak dziwnie jest i troszku cieżko mi trafiać w biegi no chyba ze może wkońcu sie do tego przyzwyczaje i bede dawal rade. Ale proszę o rade w tej sprawie również

[ Dodano: Wto Gru 05, 2017 09:09 ]
Witam dziś sprawdziłem ten silniczek jak to mi kolega iktom73 napisał lecz dla mnie brakuje tego ciegna w nim zalaczam zdjecie prosze o podpowiedz
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 10:40   

Cytat:
zalaczam zdjecie

A gdzie jest to zdjęcie ?
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 10:55   

IROLA, tutaj jest to zdjecie :P

_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 13:25   

Sorry nie sądziłem ze nie da fotki ale tak to to zdjecie i juz wiem wyciagnąłem silniczek po lewej stronie od pasażera i tam byl taki bolec biały a w tym od kierowcy go nie ma ale to i tak dziwne bo mimo tego bolca niby silniczki slysze ze pracuja lecz tego światła co jest tam ten bolec tez nie rusza w ogóle
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 14:17   

Ten "bolec" musi być na właściwym miejscu, gdy się dobrze wpatrzysz to wypatrzysz ... to miejsce... :wink:
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 23:28   

A że ma trafić w odpowiednie miejsce ten "bolec" to wiem lecz ciekawi mnie czy gdziesz dostane go jeśli jeden z silniczków go nie posiada.
 
 
Excalibue 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 152

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 17:05   

Zobacz palcem ( poruszaj, tak gdzie te bolce wchodzą ) czy ruszają się lustra w środku, powinny dać się łatwo poruszyć góra dół, będziesz widział jak przypatrzysz się w reflektor.
Być może lampy były kiedyś rozklejane bądź coś podeszło się zawiesiły.

Silniczek musisz kupić drugi, chyba, że gdzieś Ci do obudowy lampy wpadł bolec to go wyciągnij i podklej.

Zobacz też czy ten bolec w silniczku faktycznie się wysuwa i wsuwa, zaznacz sobie jakiś punkt na tym bolcu, bo tak na oko to ciężko zobaczyć ruch.

Latający lewarek to standardowy problem, do zrobienia w domu jeśli masz trochę zdolności manualnych.
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Czw Gru 21, 2017 21:11   

Zdolności manualne mam lubie majsterkować. Wiec jakbym mógł prosić o jakaś instrukcje co do lewarka zmiany biegów na priv. A co do reflektorów jutro zobacze co i jak i dam znać co i jak

[ Dodano: Sob Gru 16, 2017 15:58 ]
witam ponownie
okazało się że siłownik nie miał tego bolca ale i tak dalej nie ma za dużej reakcji na to pokrętło zmiany wysokości więc stwierdziłem że podniosę troszkę to światło od kierowcy tą zieloną nakrętką tą co jest przy silniczku lecz gdy zacząłem po troszku przekręcać to światło i tak nie świeciło wyżej a ta nakrętka/śrubka strasznie lekko się kręciła może tak ma być chyba że któryś z kolegów powie mi o co może chodzić i co jest nie tak :grin: :grin: :grin:

[ Dodano: Czw Gru 21, 2017 21:11 ]
KOLEDZY pomoże ktoś mi z tymi światłami mijania bo to już powoli zagraża życiu mojej kobiety która nosi w brzuszku naszego małego synka i boje się żeby najważniejsze im nic się nie stało
Powiedzcie mi czego to może być wina bo ani w tym od kierowcy nie mogę podnieść świecenia w górę ani od pasażera opuścić w dół. Wątpie w to bym coś źle robił bo robię tak jak w każdym aucie co miałem wcześniej elektryczne ustawianie reflektorów

POMOCY PANOWIE POMÓŻCIE MI JAKOŚ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R45] Światła mijania
r33try Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Sty 27, 2017 21:08
r33try
Brak nowych postów [MG ZS 120 03'] H7 czy H1 światła mijania ???
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 29 Nie Cze 28, 2009 23:26
seyfer
Brak nowych postów [R45] Światła mijania-problem
neo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Sty 25, 2012 09:15
truten23
Brak nowych postów [R416] Światła mijania
jedrula49 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Cze 06, 2007 16:51
jedrula49



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink