Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udostepnij na Facebook [Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
Autor Wiadomość
Sebek1991 

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 13:46   [Rover 45] Światła mijania ustawianie przełącznikiem
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam forumowiczów.
Jestem od niedawna posiadaczem Rovera 45 2.0 TDi. Jestem pozytywnie zaskoczony tym samochodem lecz wracając do tematu mam mały problem który bardzo mnie irytuje i nie wiem czego to wina. Chodzi o to że ten przełącznik ustawiania pozycji świateł nie ustawia mi świateł silniczki słyszę ze działają oba lecz światła ani w górę ani w dół nie idą. Próbowałem pogrzebać tym zielonym pokrętłem w reflektorach i zauważyłem że żarówka jest dobrze wpięta lecz niestety jeśli ruszę żarówkę to nie stawia w żaden sposób oporu a lekko się unosi światło świecenia.
wiec proszę o pomoc jak mam to naprawić by to światło lewe mijania nie świeciło mi ledwo metr przed auto bo podczas drogi niestety nic nie widzę a jeżdżę dużo czasu nocami.

BARDZO PROSZĘ POMÓŻCIE MI

SPAMU¦

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 13:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)

iktorn73 

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 16:37   

Może masz nie wpięte silniczki w gniazdo w odbłyśniku. Przekręć silniczek i lekko go pociągnij, jeśli jest wpięty to będzie stawiał opór bo będzie go trzymał odbłyśnik,jeśli wyjdzie bez oporów to nie jest wpięty w odbłyśnik. Przed wciśnięciem nasmaruj kulkę wazeliną lub smarem.

Sebek1991 

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 09:09   

Dzięki za odpowiedz szybką jutro rano powalcze z tym i dam znać co i jak. A panowie moze nie na ten temat lecz nowego nie chce otwierać wole wypowiedzieć się w tym a mianowicie lewarek zmiany biegów chodzi o to że nawet jeśli bieg jest wrzucony po lewarek lata tak jakby biegu nie bylo to znaczy tak dziwnie jest i troszku cieżko mi trafiać w biegi no chyba ze może wkońcu sie do tego przyzwyczaje i bede dawal rade. Ale proszę o rade w tej sprawie również

[ Dodano: Wto Gru 05, 2017 09:09 ]
Witam dziś sprawdziłem ten silniczek jak to mi kolega iktom73 napisał lecz dla mnie brakuje tego ciegna w nim zalaczam zdjecie prosze o podpowiedz

IROLA 

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 10:40   

Cytat:
zalaczam zdjecie

A gdzie jest to zdjęcie ?

Remigiusz 
Klubowicz

Rover 45

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 10:55   

IROLA, tutaj jest to zdjecie :P

Sebek1991 

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 13:25   

Sorry nie sądziłem ze nie da fotki ale tak to to zdjecie i juz wiem wyciagnąłem silniczek po lewej stronie od pasażera i tam byl taki bolec biały a w tym od kierowcy go nie ma ale to i tak dziwne bo mimo tego bolca niby silniczki slysze ze pracuja lecz tego światła co jest tam ten bolec tez nie rusza w ogóle

IROLA 

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 14:17   

Ten "bolec" musi być na właściwym miejscu, gdy się dobrze wpatrzysz to wypatrzysz ... to miejsce... :wink:

Sebek1991 

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 23:28   

A że ma trafić w odpowiednie miejsce ten "bolec" to wiem lecz ciekawi mnie czy gdziesz dostane go jeśli jeden z silniczków go nie posiada.

Excalibue 

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 17:05   

Zobacz palcem ( poruszaj, tak gdzie te bolce wchodzą ) czy ruszają się lustra w środku, powinny dać się łatwo poruszyć góra dół, będziesz widział jak przypatrzysz się w reflektor.
Być może lampy były kiedyś rozklejane bądź coś podeszło się zawiesiły.

Silniczek musisz kupić drugi, chyba, że gdzieś Ci do obudowy lampy wpadł bolec to go wyciągnij i podklej.

Zobacz też czy ten bolec w silniczku faktycznie się wysuwa i wsuwa, zaznacz sobie jakiś punkt na tym bolcu, bo tak na oko to ciężko zobaczyć ruch.

Latający lewarek to standardowy problem, do zrobienia w domu jeśli masz trochę zdolności manualnych.

Sebek1991 

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 18:02   

Zdolności manualne mam lubie majsterkować. Wiec jakbym mógł prosić o jakaś instrukcje co do lewarka zmiany biegów na priv. A co do reflektorów jutro zobacze co i jak i dam znać co i jak

Odpowiedz do tematu