Forum Klubu ROVERki.pl :: R75 1.8 MG Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R75 1.8 MG Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



  Wysłany: Pon Lis 20, 2017 20:28   R75 1.8 MG Problem z odpalaniem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

[/i]Witam. Jestem tutaj nowy na forum lecz czytałem sporo tematów na temat roverków.|
Swojego posiadam jak narazie dwa lata i zaczął się problem a więc było tak.
Dziś pojechałem jak to w normalny dzień do sklepu wszystko pięknie ładnie aż wsiadłem do samochodu. Odpalałem jak normalnie nagle zgasł i już nie odpalił. Czytałem sporo tematów na temat zapchanych kanalików itp. Samochód kręci lecz nie odpala . Świece były wymieniane jakieś 2 miesiące temu wszystko ładnie działało. i Czytałem że może być problem z Immobilizer. Patrzyłem stare tematy ale co z tego jak ktoś dawał zdjęcia a po takim czasie już ich nie widać. Z jakieś pół roku temu zmieniałem pilot. To znaczy kupiłem pilot na allegro poleciałem do dorabiania kluczy on dorobił mi tą końcówkę i stary tył pilota dołożyłem do nowej końcówki tak aby bym Immobilizer. Może być w tym jakiś problem ? Lecz długi czas śmigał i nic nie było. Może jakiś bezpiecznik czy coś co blokuje Immobilizer? Nie mam pojęcia ! Pomocy :) [/i]
Ostatnio zmieniony przez seba_hg1995 Wto Lis 21, 2017 13:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 20, 2017 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pablo.Franek 



Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 12



Wysłany: Czw Lis 30, 2017 12:39   

Z tego co mi wiadomo jakby był to problem z immobilizerem to by silnik odpalił i po chwili zgasł i tak za każdym razem. A czy po przekreceniu kluczyka słychać pompę paliwa? Jeśli nie to masz winowajce.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Gru 01, 2017 21:20   

Pablo.Franek napisał/a:
Z tego co mi wiadomo jakby był to problem z immobilizerem to by silnik odpalił i po chwili zgasł i tak za każdym razem.
Jak jest problem z immo to auto kreci ale nie odpala. wyjmij pestke immo z kluczyka i sprawdź jak jest jak nic sie nie zmieni to raczej immo ci wariuje, może zamokło? Immo jest na boku obok pedałów odkręcane dziwnym torxem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



Wysłany: Sro Gru 06, 2017 11:40   

Po 3 tygodniach problemów u mechaników wczoraj wystawili mi nowy czujnik położenia wału korbowego. Na początku ponoć odpalił chodził z 20 min pozniej go zgasili dziś rano już nie odpalił. Ma ktoś jakieś pomysły?
A z tym wyjęciem immo to nie wiem czy to coś da ale jak do niego zajadę to zobaczymy. Pompa paliwa działa i to słychać.

Ps postawiłem do tego mechanika pierwszy raz. I raczej gość nie wie sam co z nim jest.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 13:00   

Można TOAFem sprawdzić jakie błędy komp zgłasza.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



Wysłany: Sro Gru 06, 2017 14:16   

prebenny napisał/a:
Można TOAFem sprawdzić jakie błędy komp zgłasza.

Sorry ale jestem zielony . TOAF to komputer tak ?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 14:18   

Program do diagnostyki Rovera.

Lektura na dobranoc:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101967&start=0
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



Wysłany: Sro Gru 06, 2017 15:16   

Samochód jest u mechanika więc sam nic nie zobaczę. Co najlepsze dzwonił i mówił że niby pomke paliwa coś blojuje. Czy to możliwe? Ponoć odpalił i zgasł to bardziej problem z immo. Tylko na jakiej zasadzie w roverku on działa? Ponoć iskra normalnie jest pompa słychać pracuje.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 15:40   

W dieslu immo jest tylko potrzebne do odpalenia. Potem transponder można wyrzucić z samochodu a silnik nie zgaśnie. Nie wiem jak jest w benzyniaku.

Jak pompka blokuje to co za problem zdjąć wąż i sprawdzić czy paliwo leci. Druga kwestia może być zawalony filtr.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 18:36   

Brak pestki w kluczyku powoduje komunikat na wyświetlaczu komputera "engine disablet/ failure" nie pamiętam jak dokładnie brzmiał i rozrusznik nawet nie zakręci.
Jeżeli immo się "rozjechało" to silnik odpali na sekundę, obroty dojdą do około 1200 może trochę więcej i zgaśnie.
Mechanik niech sprawdzi ciśnienie paliwa, może regulator padł, może filtr już się zapycha.
Tak naprawdę to mechanik powinien zacząć od podpięcia pod komputer.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



Wysłany: Sro Gru 06, 2017 19:39   

dzelo23 napisał/a:
Brak pestki w kluczyku powoduje komunikat na wyświetlaczu komputera "engine disablet/ failure" nie pamiętam jak dokładnie brzmiał i rozrusznik nawet nie zakręci.
Jeżeli immo się "rozjechało" to silnik odpali na sekundę, obroty dojdą do około 1200 może trochę więcej i zgaśnie.
Mechanik niech sprawdzi ciśnienie paliwa, może regulator padł, może filtr już się zapycha.
Tak naprawdę to mechanik powinien zacząć od podpięcia pod komputer.


Samochód ciągle kręci normalnie i nawet paliwem nie śmierdzi. I jeżeli wyciągnę pestke to myślę że będzie to samo. Ale ok jutro może zajadę zobaczę jak to wygląda i pogadam żeby przy mnie mechanik podłączył pod komputer o ile go ma . Podejrzany gość ponieważ powiedziałem mu że może być czujnik położenia wału korbowego to i co wymienił za 400 zł powiedziałem że świece niech sprawdzi to wymienił znów koszt 300 zł. Powiedział bym ze cały samochód to może kupił by mi nowy :)
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 22:15   

Ale się ceni ten mechanior.
Podobną sytuację miałem zaraz po swapie. Wróciłem ze sklepu i już nie odpalił, kręcił jak wariat ale i tak dupa. Winowajcą okazał się filtr paliwa. Zrobiłem jak opisałem wyżej z filtrem i odpalił, tylko u mnie jest papierowa wkładka w koszyku, wiem że były też metalowe.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
seba_hg1995 



Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 6



Wysłany: Pon Gru 11, 2017 18:22   

Dziś zabrałem samochód od mechanika co najlepsze jest to że nie chciał dalej odpalić po holowaniu przez jakieś 10 km dojechałem do znajomego i tu nagle cyk odpalił. Jeździłem z jakąś godzinę po mieście bo parę spraw do załatwienia miałem nagle zajechalem do domu po opony i pojechałem do wulkanizacji żeby je zmienić. Po jakimś czasie już roverek nie odpalił. Więc znalazłem plaka w samochodzie puściłem trochę do filtru powietrza i odpalił na moment. Więc pewnie jest problem z pompa paliwa lub filtrem. Za parę dni sie dowiemy: )
 
 
chudy86044 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 11, 2017 23:46   

Jakiś czas temu słyszałem pewną historię bardzo podobna do Twojej. Też w silniku 1.8 samochód raz palił raz nie. Po odpaleniu można było jeździć cały dzień a wystarczyło zgasić pod sklepem i już klops... W tamtym przypadku została zmieniona pompa paliwa i problem znikl. Zrób sobie zworkę na "bezpieczniku uderzeniowym" i sprawdź przekaźnik pompy. A jak następnym razem nie będzie chciał odpalić to zworka na przekaźniki i wtedy będziesz pewny czy to pompa czy nie....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Problem z odpalaniem
grzybol Rover serii 75, MG ZT 17 Pon Wrz 15, 2008 19:23
Rowan
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
tal009 Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Mar 01, 2015 11:44
czarek532
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
tommytae Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Lip 05, 2009 18:33
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
ukah12 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Lut 05, 2014 22:04
ukah12
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
Lion Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Sty 06, 2012 23:47
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink