Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 Coupe]wymiana drzwi kierowcy - jak sie zabrac?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 Coupe]wymiana drzwi kierowcy - jak sie zabrac?
Autor Wiadomość
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 22:46   [R200 Coupe]wymiana drzwi kierowcy - jak sie zabrac?
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Wiem że wszyscy teraz zajęci przygotowaniami do zlotu,ale może ktoś znajdzie chwilkę żeby podrzucić parę wskazówek w temacie? :grin: samego odkręcenia i zdjęcia zawiasów się nie boję,chodzi mi głównie o przełożenie boczków drzwi,bo te spinki i śrubki są zwykle gdzieś pochowane,nie chcę czegoś zniszczyć...przy okazji mogę tą tapicerkę do blachy przykleić?w moich poprzednich drzwiach wpadała w wibracje przy większych prędkościach,wolałbym tego uniknąć po zamianie...

wszelkie wskazówki mile widziane!!!
z wiązką jest jakaś filozofia, czy kolorki do siebie dopasować i działa:)?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 22, 2012 22:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Borowa 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 158
Skąd: Kraków

Rover Coupe

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 17:22   

Drzwi nie wymieniałem ale zdejmowałem całe obicie, gdy zminiałem nagłośnienie. Więc tak - zaczepy i tak pourywasz, bo inaczej tego się zrobić nie da :) Ja ich nie zakjładałem pozniej, bo moim zdanie nie ma takiej potrzeby. Reszta to śruby, które całkiem spoko pasują po raz drugi, tylko ich nie pomyl, bo ja wkrecisz złą srubke w ten plastik to uszkodzisz gwint i nie będzie Ci trzymało w jednym miejscu. Aaaa i pod spodem jest folia, która za pewne będzie odklejona, bo klej po takim czasie kamienieje i odpada. Jak wiadomo ona jest pierońsko ważna. Więcej nie wiem w tym temacie.
 
 
 
Gonia 




Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:59   Re: [R200 Coupe]wymiana drzwi kierowcy - jak sie zabrac?

Rhos napisał/a:
Wiem że wszyscy teraz zajęci przygotowaniami do zlotu,ale może ktoś znajdzie chwilkę żeby podrzucić parę wskazówek w temacie? :grin: samego odkręcenia i zdjęcia zawiasów się nie boję,chodzi mi głównie o przełożenie boczków drzwi,bo te spinki i śrubki są zwykle gdzieś pochowane,nie chcę czegoś zniszczyć...przy okazji mogę tą tapicerkę do blachy przykleić?w moich poprzednich drzwiach wpadała w wibracje przy większych prędkościach,wolałbym tego uniknąć po zamianie...

wszelkie wskazówki mile widziane!!!
z wiązką jest jakaś filozofia, czy kolorki do siebie dopasować i działa:)?


Wpadniesz do nas, Tomi Ci to zdejmie w 3 minuty. W Cabrio zdejmował już wielokrotnie :)
_________________
Gonia
 
 
 
wron 




Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Chełmno

Rover Tourer

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 22:30   

Ja zawsze największy problem mam z włożeniem go przy szybie przekładałem drzwi i przełożenie wszystkiego bez boczków zajęło kilkanaście minut góra a założenie boczka 20 min walki :) jeszcze nie opanowałem więc wszystkie rady się przydadzą. Chociaż w coupe jest pewnie inny boczek bo i szyba bez ramki
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 00:58   

Cytat:
Wpadniesz do nas, Tomi Ci to zdejmie w 3 minuty. W Cabrio zdejmował już wielokrotnie


o której:)?

Cytat:
Reszta to śruby, które całkiem spoko pasują po raz drugi, tylko ich nie pomyl, bo ja wkrecisz złą srubke w ten plastik to uszkodzisz gwint i nie będzie Ci trzymało w jednym miejscu. Aaaa i pod spodem jest folia, która za pewne będzie odklejona, bo klej po takim czasie kamienieje i odpada. Jak wiadomo ona jest pierońsko ważna.


a gdzie te srubki znajde:)?one sa zwykle pochowane gdzies pod klamka,pod czyms...wolalbym nei szukac po omacku...z ta folia byla ironia???:P

skoro ten boczek jest przyklejony to moze warto go czyms przykleic z powrotem?coby nie latal??

a jak zadzialac z wiazka elektryczna?bo rozne juz wersje slyszalem,z ktorych drzwi ja poprowadzic?z moich,ktore zdejmuje powypinac na wtyczkach?wiazac kable razem?
 
 
Borowa 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 158
Skąd: Kraków

Rover Coupe

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:23   

Dwie srubki są od boku, jedna w klamce, jedna w rączce, dwie pod okrągłymi zaślepkami. Reszty nie pamiętam. Co do folii to nie ironia. Ona zabezpiecza przed wodą wpadającą do środką auta i na głoścnik i całą elektryke w drzwiach. Uważaj zeby Ci klej nie wpadł do środka drzwi. tam na dole masz taką dziurkę, która ma wypuszczać z drzwi wodę, która spłynie po folii. Jak Ci się ta dziurka zaklei (zabrudzi) to woda zostanie i drzwi zgniją.
 
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 23:17   

Generalnie DRAMAT! Przelozylem te @#$%^& drzwi na luzaku,tapicerka to rzeczywiscie pikuś,pare śrubek i wszystko działa,zdjąłem be problemu.troche walczyłem z przełożeniem klamki i wkładki od zamka,ale to nie jest już problem.jaja zaczeły siędziać jak przełożyłem wiązkę elektryczną.generalnie nie działa centralny zamek,więc nei odblokowuje się alarm.i nie da się odpalić auta...to sobie na zlot pojechalem...nie wiem co jest zle.przelozona jest wkladka zamka+zamek z silownikeim z moich starych drzwi.wiezke podpialem wtyczka,wszystkie kable dobrze podlaczone.to sie jakos powinno programowac,stroic jedno z drugim?przez dluzszy czas nei dzialala mi tez w drzwiach szyba elektryczna i lusterka elektryczne.jak wyjalem bezpiecznik od centrala i alarmu zeby nei wyl,to dla odmiany szyba i lustra dzialaja.RATUNKU!!!nawet nei wiem od czego zaczac szukanei problemu...
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:12   

Rhos, Poradziłeś sobie z problemem ?? Co było przyczyną tych dziwnych zachowań ?? Sam przymierzam się do wymiany drzwi kierowcy i chciałbym się zabezpieczyć przed takimi przygodami.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:54   

Tego generalnie nie wie nikt:) przyjechal znajomy elektryk,pomastrowal,pomierzyl,stwierdzil ze jest dobrze,costam zwarl i poszlo.generalnie moje auto nei jest normalne,wiec nie nalezy sie sugerowac:) u mnie zwykle nie dziala to co u innych smiga az milo:P w kazdym razie zadnej filozofii nie ma,bierz sie smialo - odkrecasz nadkole - wkladasz pod spod lape i odkrecasz zawiasy drzwi od auta,wtyczke WYPINASZ z gniazda(ja ja beztrosko przecialem co bylo najglupszym pomyslem swiata...) i masz drzwi na wierzchu;)
 
 
krzysiekpdg 



Dołączył: 07 Lip 2017
Posty: 15

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 13, 2017 17:51   

Witam ja mam problem z tym zawiasem co trzyma drzwi na tej tulejce te dwa odkręciłem ale nie mogę ich zdjąć bo trzyma je ten wąski zawias i nie wiem jak wyciągnąć ten bolec
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 17:51   

On ma kształt klina,trzeba go wybić w jedną stronę po prostu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [r216] kupie zderzak coupe
filipo1992 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
13 Czw Mar 02, 2017 12:10
filipo1992
Brak nowych postów [R200 Coupe]Wymiana żarówek w światłach
TheArt Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
14 Czw Lip 14, 2011 09:59
TheArt
Brak nowych postów [R400] Drzwi kierowcy nieotwierają sie
raf123411 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
3 Pon Maj 30, 2011 20:22
pgrad
Brak nowych postów [R 216 97' Coupe] Pęknięte lusterko od strony kierowcy
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
12 Czw Lut 11, 2010 15:19
kasjopea
Brak nowych postów [R216 Coupe]Elektryka szyby od strony kierowcy
Wojtek88 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
2 Pon Mar 05, 2012 00:08
Wojtek88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink